Reinstalace Windows

Od: Datum: 23.10.14 08:20 odpovědí: 3 změna: 23.10.14 11:33

Ahoj, můj přítel mi tvrdí, že je nutné minimálmě jednou za rok provést reinstalaci Windows, jinak se počítač zpomaluje a ničí. Nikdy jsem nic takového neslyšela ani nedělala. V práci máme správce sítě a o nic se starat nemusím. Můžete mně prosím poradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 08:53
avatar

To je nesmysl. Samozřejmě je pár věcí, které se hodí pravidelně dělat, aby se počítač nezpomaloval jako je třeba defragmentace, čištění nepotřebných souborů a i by se do toho dalo ještě počítat instalování aktualizací jak Windows, tak programů, nové verze ovladačů, případně kodeků pro přehrávání videa. Při instalování si dát pozor na to, aby člověk nezabordelil počítač nějakými toolbary a podobnými nežádoucími věcmi, používat nějaký dobrý antivir a celkově vzato je malá šance, že by bylo potřeba přeinstalovávat Windows. To je jen případ největší nouze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mothol
Datum: 23.10.14 10:20

No...na druhou stranu, věřím tomu, že někdo počítač používá takovým způsobem, že nová instalace je jediným řešením k obnovení vlastností a správné funkce PC a zejména jeho bezpečnosti :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 11:33
avatar
Dřív to platilo. Internet byl pomalý a tak se kupovaly casopisy s cédéčkama plné demo verzí programů a her. Takové demo si dělalo "někam" do windows záznam aby nebylo možné časově omezený trial jen smazat a znovu instalovat. Po čase byl počítač tak plný takových neplatných klíčů že nová čistá instalace win. byla jednodušší řešení než pokusy o opravu registrů. Dneska už asi nebude tak důležité dělat to každý rok, ale jednou za dva až tři roky bych to udělal. Přeci jen žádný čistič nesmaže úplně všechen bordel a defrag taky není dokonalý. . Jestli máte dostatečně velký disk doporučuju udělat po reinstalaci windows a všech používaných programů zálohu systému přes Acronis. Příští obnovu už nebudete muset dělat jako instalaci ale pouze jako obnovu ze zálohy včetně zachování funkčnosti programů.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.