USB wifi adapter – vytvorenie access pointu

Od: Datum: 22.10.14 17:18 odpovědí: 1 změna: 22.10.14 20:39

Mám PC napojené cez modem na internet. Chcel som z tohto PC urobiť prostredníctvom wifi USB adaptéra access point aby som mal wifi pokrytie v miestnosti. Typ WIFI USB adaptéra mám CNP-WF518N3 (300N wireless LAN adapter). V počítači mám nainštalovaný windows 7. Nainštaloval som do počítača aj najnovší driver pre toto zariadenie zo stránok výrobcu. Zapojil som WIFI USB adapter do slotu pre usb 2.0. Zapol som realtek ovládací panel zariadenia a prepol som zariadenie do Access point modu. Nastavil som WPA a zadal heslo na prístup na wifi. Zapol som na svojom smartfóne HTC EVO 3D wifi a tá detekovala mnou vytvorený access point a po zadaní hesla sa naň pekne napojila. Všetko fungovalo chvíľu normálne a na EVO 3D som mal prístup na internet. Po chvíli ale zrazu na smartfóne nešlo načítavať stránky. Wifi spojenie s access pointom bolo stále vytvorené a silné ale jednoducho EVO 3D nemalo prístup na internet. Skúšal som všetky možné veci ale jednoducho neviem problém odstrániť. Jednoducho raz internet na EVO 3D ide a potom zrazu nie pričom internet v PC ide stále a WIFI spojenie je po celý čas silné.

Neviete niekto ako tento problém odstrániť?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 20:39
avatar

Omlouvám se, že neodpovím přímo na položenou otázku. Domnívám se však, že lepší řešení by bylo pořídit samostatný WiFi router a do něj přivést internet. Zařízení ak můžete připojit jak přes WiFi nebo kabelem, pokud chcete. Výhoda je, že pro provoz telefonu atd. nepotřebujete mít zapnutý počítač.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.