Jak zamezit připojení k serveru?

Od: Datum: 17.10.14 21:23 odpovědí: 22 změna: 19.10.14 23:06

Dobrý den. Jak zamezit obecně připojení k serweru? Například www.openadserving.com, což se mi stále objevuje na stránce . Je to nějaká nabízená hra a nepřeji si to mít na obrazovce.

Děkuji.

doplněno 17.10.14 21:31:

Mám Win 8.1

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.14 21:53

Zakažte vyskakovací okna a zkuste zakázat java script aspoň tomu webu, kde to na Vás vyskakuje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.14 00:50

Kde mám zakázat java na tom webu?

Datum: 18.10.14 00:54

vyskakovací okna mám zakázaná. V Chrome mi se nic takového problémového neděje, tam se načítají stránky ihned a žádné reklamy tam nelítají.

Datum: 17.10.14 22:12
Pokud se jedná o nechtenou reklamu, která se zobrazuje sama zkuste http://www.stahuj.centrum.cz/…viry/jednoucelove/adwcleaner/
Že reklama vede na stranu X neznamená, že zakázat stranu X pomůže, pravděpodobně bude uložená jinde

Datum: 18.10.14 00:52

Clener nepomohlo.

Datum: 18.10.14 12:43

...nepomohlo.

Od: rv
Datum: 18.10.14 10:18

Najděte soubor hosts (we win 7 je v C:WindowsSystem32driversetc), otevřete v nějakém textovém editoru a přidejte na konec řádek

0.0.0.0 www.openadserving.com

Asi bude potřeba restartovat windows

Datum: 18.10.14 12:25

v C jsem nenašel soubor hosts. Dal jsem hledat soubor a nic mi to nenašlo.

PC nerozumím moc, tak bych prosil blíže nějaký postup, děkuji.

Datum: 18.10.14 12:39
Existují programy které umožní editaci souboru Hosts bez toho, že by člověk musel ujít celou cestu . . . proklikat se do windows, najít hosts vyplnit, uložit, smazat koncovku . . Ono to pro laika není zrovna jednoduché. Stačí zadat do google hosts editor. Na technet.cz jsem našel odkaz na prográmek který dokonce vede databázi všech otravných přesměrovávačů a na jeden dva kliky je sám do hosts vyplní. Kouknu tam a dodatečně sem odkaz hodím když se mi to podaří najít.

Datum: 18.10.14 12:49

Zadal jsem hosts soubor a nabízí mi spousty řádků, nevím co vybrat. Zkusil jsem vybrat - viz příloha, ale stejně nevím co dál.

Datum: 18.10.14 15:01

Soubor hosts hledej v adresáři windows (pomocí "průzkumník windows", v tom tvém obrázku je napsané, kde je pro různé verze windows. Pak na něj klikni pravým tlačítkem myši, zvol "otevřít" a vyber třeba "poznámkový blok". Ten řádek napiš kamkoliv na nový řádek, pro pořádek je obvyklé ho napsat až na konec. Pak soubor uložíš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.14 15:49
Už jednou jsem tu naťuknul skutečnost, že soubor hosts ve windows nemá koncovku tudíž . . pokud by se ti snad nějakým zázrakem podařilo prokousat se až k uložení správně upraveného souboru z textového editoru, tak ještě musíš dát přejmenovat a odmáznout z jeho jména znaky tečka TXT Jinak ho windows nechá tak a utvoří si nový prázdný soubor hosts a celé tvé snažení půjde k šípku. A ještě - místo 0.0.0.0 před tou adresou napiš rači 127.0.0.1 a nezapomeň udělat aspoň jednu mezeru.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.14 20:28

Soubor hosts hledej v adresáři windows (pomocí "průzkumník windows", v tom tvém obrázku je napsané, kde je pro různé verze windows. Pak na něj klikni pravým tlačítkem myši, zvol "otevřít" a vyber třeba "poznámkový blok". Ten řádek napiš kamkoliv na nový řádek, pro pořádek je obvyklé ho napsat až na konec. Pak soubor uložíš.

Tak jsem konečně našel ten soubor hosts, ale nechápu : ten řádek napiš kamkoliv na nový řádek.

Nevím který řádek. Posílám v příloze text v poznámkovém bloku, který jsem zkopíroval ze souboru hosts.

Takže bych prosím potřeboval polopatický další postup, děkuji.

doplněno 18.10.14 20:29:

přiložil jsem špatný text, pošlu opravu.

doplněno 18.10.14 20:32:

Oprava přílohy - hosts-poznámkový blok

Datum: 18.10.14 21:51

Došel jsem k tomu to. V dokumentech jsem si uložil hosts - 127.0.0.1 www.openadserving.txt

Pak jsem dal přejmenovat a dostal jsem v dokumentech toto : hosts - 127.0.0.1 www.openadserving

A co s tím mám dělat dále?

Tento postup je obecný pro blokování určitých www obecně?

Děkuji.

Datum: 19.10.14 04:29
Smazat a udelat to, co jsem psal poprve. Do souboru hosts napsat
0.0.0.0 www.openadserving.com
Soubor hosts neprejmenovavat, porad se musi jmenovat hosts a ne hosts.txt a ani ne "hosts - 0.0.0.0. BlaBla.txt"

Datum: 19.10.14 08:38

Nějak to nechápu kam co mám napsat. Píšeš, že mám do souboru hosts napsat 0.0.0.0 www.openadserving.com, ale k čemu mi je redy uloženo v dokumentech přejmenování na 127.0.0.1 www.openadserving?

V dokumentech jsem si uložil hosts - 127.0.0.1 www.openadserving.txt

Pak jsem dal přejmenovat a dostal jsem v dokumentech toto : hosts - 127.0.0.1 www.openadserving

A co s tím mám dělat dále?

Tento postup je obecný pro blokování určitých www obecně?

doplněno 19.10.14 09:57:

V dokumentu hosts je uvedeno :

a nikde není www.openadserving.com, nemá se tam také dopsat

0.0.0.0 rhino.acme.com 0.0.0.0 x.acme.com

nebo se do souboru hosts připisuje vždy jen ta adresa www která se ukazuje v adresním řádku v době nechtěné stránky?

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a # symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Datum: 19.10.14 09:34

Uložení nějakého souboru "hosts 127.0.0.1 www.openadserving" v dokumentech je k ničemu. Potřebuješ do souboru, který se jmenuje "hosts" zapsat jeden řádek. Do douboru a ne do jména souboru. Proto musíš soubor otevřít v nějakém editoru podle návodu, který máš výše. Pokud ti ten editor (třeba "poznámkový blok") soubor uloží jako nový soubor se jménem "hosts.txt", tak původní soubor "hosts" nejprve smažeš a tento nový, který bude ve stejné složce, přejmenuješ na "hosts". Platí to i pro všechny ostatní servy, takže můžeš mít v daném souboru třeba:

0.0.0.0 pl-engine.intextad.net
0.0.0.0 ox.invia.cz
0.0.0.0 ad.investor.bg
0.0.0.0 ad01.investor.bg
0.0.0.0 s1.inviziads.com
0.0.0.0 ad2.ip.ro
0.0.0.0 ads.ipowerweb.com
0.0.0.0 adserver.iprom.net
0.0.0.0 central.iprom.net
0.0.0.0 ipromsi.iprom.net
0.0.0.0 tie.iprom.net

Datum: 19.10.14 10:22

Už jsem to myslím udělal správně. V dokumentech jsem si uložil původní soubor hosts. Na konec souboru jsem dopsal

127.0.0.1 www.openadserving.com

a uložil jsem jej pod názvem hosts1, pak jsem původní soubor host ve složce et vymazal a do složky et jsem zkopíroval

ten hosts1, pak jsem přejmenoval pouze na hosts, tedy stejný název jaký byl původní. Když se otevře soubor host,

tak je tam vše stejné a je tam jen dole přidán další řádek 127.0.0.1 www.openadserving.com

Je ten řádek správně?

Nebo tam má být jen 127.0.0.1 openadserving.com

nebo 0.0.0.0 www.openadserving.com

nebo 0.0.0.0 openadserving.com

Děkuji.

doplněno 19.10.14 10:41:

Ještě bych měl obecně :

Když se mi objeví nechtěná stránka a bude mít v adresním řádku adresu http://rssnovini.dnes.bg/ ,

tak když budu chtí tu stránku blokovat, tak si zase najdu přes cestu ...drivers, et , hosts

a soubor dle stejného postupu změním tak že nakonci souboru bude 0.0.0.0 www.rssnovini.dnes.bg

nebo mám všude psát 127.0.0.1?

Musí se za ty čísla vždy psát www? nebo stačí jen například rssnovini.dnes.bg?

Datum: 19.10.14 10:44

nikde nemáš za 0.0.0.0 www? To se tam psát www nwmusí. Já to tam napsal. Tak je to špatně?

Chápu to tak, že se vždy bude jednat o stejný soubor hosts a jen se tam budou přidávat stránky, které nechci sledovat?

Datum: 19.10.14 17:53
Jo. Soubor hosts bude ve windows vždycky jen jeden. Jakmile tam přidáš další, Win se stejně budou držet jen svého původního. To platí i pro situaci, kdy program ve kterém soubor upravuješ, ať už word nebo notepad, přidá souboru svoji koncovku ve chvíli, kdy povolíš uložení změn.
Sliboval jsem že napíšu odkaz na ten program, který používám já. Jmenuje se HOSTSMAN Je zdarma ke stažení a funguje naprosto blbuvzdorně. Stáhni sí ho. Nech rozbalit klidně na plochu. Nech z toho jen zelený H ostatní soubory můžeš smazat (readme je ti k ničemu ). Pak na něj klikni pravou myši a vyber volbu spustit jako správce. Zbytek pochopíš. V menu nahoře když klikneš na první zleva uvidíš možnost otevřít jako textový soubor. Ten můžeš editovat podle předchozích rad. Jakákoli adresa přidaná do seznamu bude blokovaná. Vždy musí být ve tvaru 127.0.0.1 MEZERA www.blablabla. . . Až přidáš co chceš dáš save nebo uložit. Počítač restartovat nemusíš. Prohlížeč ano.
HostsMan nabízí možnost použít blacklist - černou listinu nejčastěji blokovaných stránek. Je to myslím druhá volba nahoře zprava. Dostaneš na výběr asi čtyři poskytovatele blacklistů vyber třeba všechny ale měl by stačit jen jeden. Po uložení změn můžeš zkontrolova znova ten text a uvidíš jak se rozrostl. A máš to bez práce. . . Seznamy občas blokují i solidní čínské e.shopy kdybys snad zjistil že se nemůžeš dostat na nějakou stránku tak tam máš možnost disable hosts která ti umožní jednorázový přístup na blokované stránky. Nebo můžeš řádek s adresou v texťáku najít ( seznam je podle abecedy ) a vymazat
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.14 18:25

Moc děkuji za trpělivost se mnou a vysvětlování co a jak.

Je mi skoro 60 let, ale s nažím se ... v mezích možnosti.

Musí ti připadat otázky od takových jako já " šílené ", ale kdybych to věděl - co potřebuji , tak bych se neptal, že?

Opatruj se.

Datum: 19.10.14 23:06
Editaci souboru hosts zrovna moc běžných uživatelů počítačů neovládá. Většina lidí ani neví že něco takového v počítači má Proto to taky třeba používají chytří správci podnikových sítí tam kde je třeba zaměstnancům zarazit přístup třeba na facebook nebo na blesk. Jsem rád že tě určitě potěší, že umíš něco víc než ostatní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.