Internet stahování

Od: Datum: 11.10.14 10:19 odpovědí: 7 změna: 11.10.14 13:52

Zajímalo by mě, pokud si někdo bude stahovat placené programy nebo hry, jaká je pravděpodobnost, že se na to přijde?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.10.14 10:34
avatar

Dobrý den, pokud si někdo za něco zaplatí a stáhne si to, tak komu by to mělo vadit? To musíte asi upřesnit otázku. Zdravím!

doplněno 11.10.14 10:58:

Takže, myslíte krádež? Krádež je nelegální, zvláště, když se na to přijde. V oblasti PC a internetu kradou v podstatě všichni, ale neříkají tomu tak. Kdo nechce krást, tak nic nestahuje a používá free software.

doplněno 11.10.14 12:35:

jethro - ano, to slovo krádež, je pro většinu těch, co porušují pravidla, nepřijatelné. Ale i vlastnictví je hmotné (a fyzicky odcizitelné) i nehmotné=duševní. A to nejde "přemístit" hmotně, ale zkopírovat nebo používat bez souhlasu vlastníka, což je nelegální (jako i krádež).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 10:39

Myslím stahování placených programů a her bez placení. Doufám, že je to dost pochopitelné.

Datum: 11.10.14 12:26
avatar

Samozřejmě že to není krádež, ale porušování cizích práv. Nehmotnou věc nelze z povahy věci ukrást.
(Což nic nemění na tom, že je to nelegální.)

doplněno 11.10.14 12:28:

Jo vlastně, ještě odpověď na původní dotaz: pravděpodobnost, že se na to přijde, je blízká nule (myslím to samotné stahování).

doplněno 11.10.14 13:48:

ben: spíš naopak - ti, co dodržují pravidla, dbají i na správnou terminologii.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 11.10.14 12:36

Krádež je méně nelegální, když se naní nepřijde? U muziky či filmů se u stahování o zločin vůbec nejedná, u softwaru ano, tedy samotné stáhnutí asi ne, ale nainstalování ano :)

Šance je podle mě vždy, ale mizivá. Větší pravděpodobnost je imho u torrentů, kde je navíc prvek sdílení, což je taky nelegální. Řekl bych, že většinou to odnáší lidi, co sdílí věci přes různá fóra atd., normální uživatel torrentů a třeba uloz.to se tolik bát nemusí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 10:53
avatar

Řadu placených programů a her je možné získat zdarma v trial nebo share verzi, i když nejsou plně funkční, často to stačí. Nebo je lze celkem slušně nahradit free programy. Tak mi přijde docela zbytečné stahovat nelegálně. Tam už nějaké riziko je, jak velké nevím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 13:32
avatar

Morálních řečí spousta, odpověď žádná :-D

Řekla bych, že jsem ještě neslyšela, že by byl někdo stíhán za to, že stahuje nelegálně. Sdílení, nebo dokonce poskytování takových věcí, to už je jiná; tam je to pak kombinace štěstí a opatrnosti. Chce to používat rozum a nepřehánět v žádném směru.

Kdo nemá na počítači nějaký nelegální software (aha, já), nebo hry (vlastně taky nakupuju :-D), nebo aspoň seriály nebo muziku, hoď kamenem. Zrovna tuhle jsme vedli debatu, že literatura je sice chudák, ale že pro aktivnější čtenáře je technicky nemožné zaplatit všechny knížky, které si na měsíc přečtou. Ale že pak je dobré poplatit alespoň ty dobré (a české a výjimečné); a platí to tak u všeho. Když už nemám na všechno, co chci, chovám se střídmě a poplatím co můžu. Je to investice do budoucnosti všech těchto odvětví, do vlastního svědomí i do bezpečnosti ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 13:52
avatar

Tak já například na svém počítači opravdu žádný "nelegální" software nemám. Opravdu, fakt. Všechno je GNU nebo freeware.

Co se týká filmů a hudby, tak tam je stahování podle současných zákonů legální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.