Rozvedení internetu po bytě

Od: Datum: 10.10.14 12:52 odpovědí: 8 změna: 21.10.14 14:22

Dobrý den,

potřeboval bych pomoci s rozvodem internetu po bytě. Internet budu mít od O2, takže z telefoní zásuvky bude kabel do modemu O2 a z modemu dva kabely do dvojité isdn zásuvky ve zdi. Namaloval jsem obyčejné schéma jak to vypadá. Ve zdi u modemu jsou v jedné el. krabici vyvedeny dva kabely, které jsou rozvedeny do dvou místností, kam jsem zapojil koncové isdn zasuvky jednonásobné. Problém je, že jsem do el. krabičky u modemu, jak mi z ní vedou dva kabely koupil dvojitou isdn zásuvku průchozí a když teď na ní koukám tak nevím jestli ji mohu použít. Otázka zní jestli musím koupit jinou isdn zásuvku nebo jestli by stačilo to propojení nějak přerušit. Kdy to šlo jenom přerušit prosím jaké vlákna můžu a jaké ne. Snad jsem to vysvětlil. Děkuji moc za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 10.10.14 13:23

no jednak by mne zajímalo jaký je rozdíl mezi průběžnou a koncovou zásuvkou, ale to podstatné je, že se to nedělá tak blbě, aby se taqm cpala dvojitá zásuvka navíc, když ty kabely mohou být ukončeny přímo v routeru..tady pokud k tom není obzvláště závažný důvod..

Ohodnoceno: 0x

Od: lego®
Datum: 10.10.14 17:15

U koncove zasuvky jsou odpory kvuli odrazu signalu.
Osobne kdyz to neumim tak bych to neresil, kdyz jsou za to placeni jini.

Od: 111®
Datum: 12.10.14 06:20

no dobře a ty se zasunutím konektoru neodpojí, že, takže akorát žerou signál..a paralelně k síťové kartě stejně impedanci rozhodí a draz je tam znovu..

Od: lego®
Datum: 10.10.14 17:18

Chybi Ti tam splitter.

Datum: 10.10.14 19:52

Já jsem vyřešil "rozvod" po bytě (resp. domku) pomocí wifi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.10.14 14:04

Taky jsme měli krabice a dráty. Všechny jsme je nakonec dali pryč a spojení udělali pře vifinu. Proto bych vám radil, udělejte totéž. Dráty skutečně nejsou to nejlepší řešení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.14 14:09

Přesně jako Figurek:

Vyfina z modemu O-2 zajistí připojení v celém bytě i u sousedů.Pro kabel je k dispozici jedna až dvě zásuvky.

JB

Ohodnoceno: 1x

Od: jentak
Datum: 21.10.14 14:22

V krabičce musíte mít každou zásuvku zvlášť.

Čím víc Wifi kolem Vás, tím obtížněji se budou hledat volné kanály. Hrozí, že se bude zpomalovat přenos dat. Drát je nejlepší(nejrychlejší) řešení. Žádné WPA2-PSK, žádná starost s nastavením. Strčíte kabel do routeru a do karty v PC a fungujete. WiFi je dobrá jen pro NB.

Please: No Flame. Berte tenhle příspěvek JEN jako můj soukromý názor na problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.