Po probuzení z režimu spánku zamrzne čas

Od: Datum: 01.10.14 08:35 odpovědí: 2 změna: 10.11.14 08:16

Dobrý den,

po instalaci Windows 8 na notebook se mi začalo stávat, že po probuzení notebooku z režimu spánku zůstane čas shodný s dobou, kdy jsem notebook do režimu spánku uvedl. Např. pokud notebook uvedu do režimu spánku v 16:00 a probudím v 18:00, mám tam stále čas 16:00 a to až do té doby, než ručně čas aktualizuji podle internetu.

Zdá se mi divné, že by to bylo baterkou, jelikož se to začalo stávat až po instalaci Win 8 a hlavně čas se nerestartuje úplně, ale zústane tam, kde byl v době uvedení PC do režimu spánku.

Neví, prosím, někdo, čím by to mohlo být způsobené?

Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 01.10.14 08:38

Vadný zálohovací akumulátorek pro napájení interních hodin. Bateka ještě nějaké napětí dává, proto čas a nastvení BIOS zůstane, ale na běh hodin to nestačí. Baterka by musela být úplně mrtvá aby se čas resetoval a pak by k tomu automaticky přibylo naskočení BIOS SETUP stránky při startu počítače. To, že se to stalo po instalaci WIN je náhoda.

Ohodnoceno: 0x

Od: mira20
Datum: 10.11.14 08:16

Dobře, zkusím tedy vyměnit, ona tam právě není klasická CR2032, ale nějaký adaptér, který není úplně nejlevnější, tak jsem se ještě pro jistotu ptal...

Díky :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.