Tvoření hry

Od: Datum: 28.09.14 19:46 odpovědí: 8 změna: 09.10.14 04:57

Ahoj,

Chtěl bych si vytvořit svojí vlastní 3D hru z pohledu přes rameno. Bohužel ale nevím jak na to. 3D modelování celkem zvládám, ale nevím jak vytvořit fungující hru. Našel jsem Engine Unity, myslíte, že bych s ním něco bez programování dokázal sesmolit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 28.09.14 20:11
avatar

Dobrý den, na vytvoření hry určitě potřebujete mini tým "zapálených " lidí.. každý umí něco.. Vy modelujte ve 3D a zbytek nechte na dalších nadšencích.. já spolupracovala na několika hrách., zkuste se poptat za recenze na webtrhu, nebo jakpsatweb... Přeji ať to vyjde, 3D je už opravdu pracné... :)

doplněno 29.09.14 09:07:

Možná se naučte programovat pro různé tablety, telefony atd.. to teď frčí.. :)..Jen mít originální nápad.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: some1
Datum: 28.09.14 20:54

V téhle oblasti se docela pohybuji, takže zkusím poradit. Unity je na tohle ideální, na youtube je na něj spousta tutoriálů, ale bez programování to moc nejde. K tomu je výhodné sehnat si právě někoho, koho baví programování a už někdy něco vytvářel (tj. záruka dobrého logického uvažování). Každopádně vytvořit kvalitní 3D hru, není vůbec lehké :) .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nekdo*
Datum: 29.09.14 09:01

Bohužel, všichni co znám neumí nebo nechtějí se mnou programovat a na netu to bude skoro to samé. Možná bych se měl vykašlat na 3D a zkusit něco ve stylu 2.5D/2D. Ale i tak k tomu určitě budu potřebovat programování. Zatím se učím základy C. Neznáte nějaký dobrý tutorial, kde bych se naučil C# nebo JavaScript?
PS: Našel jsem toto: http://www.icanscript.com/ (plugin do Unity pro vizuální programování). Myslíte že by mi to mohlo ulehčit cestu k programování?

Od: nekdo*
Datum: 08.10.14 18:19

Ještě bych se chtěl případně zeptat:

Děj hry mám zatím v hlavě, ale plánuju ho hodit do textu. Pokud bych našel nějakou skupinku nadšenců, kterým by se můj nápad líbil, ale chtěli by výsledný produkt prodávat, tak jestli bych z toho mohl také něco vydělat (sice se mi to nechce dělat kvůli penězům, ale byla by hloupost aby si ostatní vzali peníze a já nic), když ještě nejsem plnoletý? Případně jde se vůbec do nějakého týmu zařadit "jen" jako člověk který vymýšlí scénáře?

Datum: 08.10.14 21:24

Ty jsi najivní. Smím se tě zeptat kolik je ti let, že máš takové dětské představy o životě? Kdo jsi že si myslíš, že by nějaký producent měl zájem dělat podle tebe hru? Podle mě jsi úplná nula. Kdybys byl aspoň milionář nebo vlastnil nějakou významnou firmu, tak si tu hru necháš udělat a pak z toho budeš mít zisk. Takhle ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 04:56
avatar
Najdi programátory, udělejte nějaký trailer a pak to můžeš zkusit financovat přes Kickstarter.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 21:37
avatar

3D hry v režimu jednoho nadšence je asi nereálné a nebo běh na dlouhou trať

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.14 04:57
avatar
Ale třeba se třemi už to reálné je, viz Live for Speed.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.