Sledováni podle Mac adresy?

Od: Datum: 23.09.14 10:21 odpovědí: 1 změna: 23.09.14 10:33
Dobrý den, u nás na škole mají WiFinu tak jsme dali uučitelovi Mac adresy mobilu a on nám vytvořil přihlášení. Myslíte že nás mohou sledovat pomocí Mac adresy?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vl®
Datum: 23.09.14 10:33

No upřímně je velice divné, proč po vás MAC adresu chtěli. Bylo by pro ně rozhodně snadnější vytvořit šifrovanou wifi ( WPA či WPA2), a pak vám předat heslo. Já osobně bych MAC adresu nikomu nedal, ale sledovat by vás mohli, i kdyby vaši mac adresu neměli. Pokud se bojíš špehování, vůbec se ti nedivím. Jsem taky paranoidní a ve škole používám VPN. Pokud máš chytrý telefon ( Android nebo iOS ), zkus avast VPN. 7 dní zdarma, pak za menší poplatek můžeš VPN používat dál. Otázka, ale ještě je, co na wifi chceš dělat. Pokud jsi na facebooku, spojení je šifrované s SSL, takže škola žádné zprávy neuvidí. Uvidí pouze, pokud by si šel na stránky typu: seznam, poradte, novinky. Většina webu, kde se přihlašuješ, má spojení šifrované.
Jo a ještě něco, pokud máš facebook v mobilu, jsi špehovaný ne školou, ale facebookem. Stačí si přečíst oprávnění aplikací a zjistíš, že soukromí v dnešním světě, pokud se nebráníš neexistuje.

doplněno 23.09.14 11:00:

Navíc, pokud vytvořili MAC filter, spojení na wifi není níčím šifrované a nezvaní hosté by viděli veškerý datový provoz. Hlavně MAC adresa se dá lehce odchytnout a pak na svém zařízení si ji jednoduše změnit a připojit se k wifi. Ve škole máte asi nějaké IT, který tomu asi moc nerozumí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.