Jak udělat aby samolepky přežily vodu?

Od: Datum: 21.09.14 15:19 odpovědí: 6 změna: 21.09.14 22:04

Zdravím,

dělám si doma nálepky, a mám akorát jeden problém, nejsou voděodolný ani UV odolný ... dá se tohle nějak dořešit? Nějaký zalaminování nebo něco takovýho? Poprosím o radu, díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.14 16:02

nevím, pro jaký účel tyto samolepky jsou, ale pokud je potřebujete pro venkovní prostředí, tak laserový tisk a zalaminovat za tepla; i v Lídlu je možno pořídit laminovačku do formátu A4, třeba: http://www.lidl.cz/cps/rde/ww…z/hs.xsl/produktova_videa.htm

a vyhledejte: LAMINOVAČKA

doplněno 21.09.14 16:08:

...ale vidím dodatečně, že píšete o nálepkách - potřebujete je někam lepit? nebo mohou být jenom závěsné?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.14 16:20

Samolepky tisknu na samolepící A4 a překryji samolepící fólií A4.

doplněno 21.09.14 19:37:

Oprava: ... překryji průhlednou samolepící fólií A4.

doplněno 21.09.14 21:28:

Záleží na tom, jak bude samolepka velká a kam se přesně bude lepit. Průhlednou fólii lze nechat trošku větší než vlastní samolepku a pak se voda k papíru nedostane.

Od: rickclark*
Datum: 21.09.14 19:17

právě že mám a4 samolepící fotopapír, ale bohužel se v mokru rozmáčí, o tý laminovačce z lídlu jsem už uvažoval, ale hlavní využití bude na skla u aut, tisknu na domácí inkoustovce

Od: bmbx®
Datum: 21.09.14 19:50

Na skla u aut? To je lepší řešení lepit zevnitř, za použítí čiré, tenké oboustranně lepící fólie. Jinak proti vodě a UV jsou výborně odolné tisky ze sublimační tiskárny Canon SELPHY. Pak třeba z tiskáren POLAROID technologie ZINK, ale ty dlouhodobě nesnesou vodu, ale jsou samolepící v rozměrech 5x7cm

Jinak nejkvalitnější nálepky z inkoustovky tisknu na průhledné folie pro inkoustový tisk, natisknu zrcadlově, dodatečně stříknu sprejem bílý podklad (ze strany tisku) a pak lepím tenkou oboustranou semolepkou.

Také byli výborné samolepící folie od švýcarské firmy CreationStar, ty jsem po potisku stříknul bezbarvým lakem a výsledek byl výborný, bohužel se už nedovážejí.

doplněno 21.09.14 19:52:

Pokud tiskneš na papír, tak ta průhledná překrývací fólie se začne u krajů podmáčet.

Od: rickclark*
Datum: 21.09.14 19:49

ta průhledná folie není špatnej nápad a nerozmočí jí to z krajů tý samolepky?

doplněno 21.09.14 20:34:

inkoustovku mám novou, samolepícího lesklýho fotopapíru sem si objednal 100 listů a4ky tak bych to na to chtěl oboje použít, kdyz by se jednalo ciste o bilej napis tak to muzu natisknout zrcadlove a nalepit to jo, a jak s tim filmem, to nepotiskne inkoustovka ne to pruhledny?

Od: bmbx®
Datum: 21.09.14 22:04

Existuje čirá průhledná fólie pro projekci a vyrábí se pro inkoustový nebo laserový tisk. (pro laserový tisk snáši teplo, fóle pro inkoustový tisk má savou vrstvu). Ze strany tisku lze proti vodě stříknout bezbarvý lak, nebo přelepit průhlednou fólií. Jelikož jako podklad není papír, tak se nerozmáčí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.