Internet od O2

Od: Datum: 20.09.14 10:15 odpovědí: 9 změna: 21.09.14 21:03

Dobrý den, prosím, má zde někdo připojení na internet přes pevnou linku + 300 minut volání zdarma z pevné linky levnější jak za 524,50 Kš/ měsíčně?

O co mi jde. Každoročně jsem uškemrala levnější cenu, vloni už jen 30,- Kč a bylo mi řečeno. že je to konečná. Za měsíc a půl mi končí slouva a tak pátrám, zda se mám snažit o snižování ceny dál. Jiné připojení u nás není možné. Mohla bych zrušit pevnou linku, ale je to již v ceně 524,50 - Kč. Při zrušení pevné linky by se mi snížila platba asi o 60,- Kč.

doplněno 20.09.14 10:46:

nerozumí tomu, ale na smlouvě je napsáno tarif Internet oprimal +, teď měření ulkázalo

Nejlepší dnešní výsledek

335.31 Mb/s 218.89 Mb/s


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.14 10:28
Zalezi zda mate pripojeni 20 nebo 40 Mbit/s.
Ja platim u o2 s cca stejnym poctem volnych minut 650 korun a domluva mozna neni.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.09.14 10:44
avatar

Ja platim neco pres 800Kc s neomezenym volanim na pevnou. (nevyuzivam to)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 20.09.14 10:46
avatar

Dobrý den, jak jste již asi zjistila, tak i tento nadnárodní gigant funguje na principu perského trhu - tedy, vyhodí nějaké ceny, ale smlouvání je možné. Hodně se dá asi ušetřit pohrůžkou odchodu ke konkurenci. Pokud již smlouvat nechcete a žádná jejich pravidelná a otravná telefonická nabídka na snížení ceny (za podepsání nové smlouvy se závazkem) nepřijde, tak tu starou smlouvu nechte doběhnout (vypovědět) a zkuste si vzít internet viz odkaz. Je to základ, ale pro běžnou práci na internetu to stačí bohatě (kamarád to má na chalupě a jede to dobře). Zdravím!

http://www.dsl.cz/adsl-internet/o2-internet-start-n812

doplněno 21.09.14 22:19:

Kdo chce stále funkční internet, bez starostí a bez výpadků, tak si vybere ADSL. Kdo má povahu dobrodružnou, rád řeší problémy s internetem a možné výpadky, tak si pořídí "wifinu". Kdo chce moc ušetřit, tak ať se potom trápí - někdy opravdu není sleva zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.14 12:23
avatar
UPC nemáte? Ja platím za net 249kc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.14 17:04
avatar

Nechte se důrazně přepojit na oddělení zrušení smluv a hned uvidíte, jak se začnou věci točit. A cena 400-450Kč bude optimální. Navíc máte pořád ještě mezeru skoro 2 měsíce a určitě máte v okolí nějakého wifi poskytovatele nebo zkuste ADSL od T-mobile stejná linka jako O2. Jinak pokud nic, tak si na Aukru pořiďte balíček mobilního Internetu 3G/LTE s FUPem 100MB/den a cenou cca 200Kč/3měsíce + kredit v ceně na volání 100Kč. Bez smlouvy a závazku. Pak Vás Internet na celý rok vyjde na cca 800Kč. Kartu j nejlepší dát do mobilu s 3G/LTE a pak en nasdílet Internet ostatním zařízením v domě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.09.14 20:37
avatar

Kangaroo, vámi navrhovaný mobilní internet s FUPem je sice za hezkou cenu (jo vypadá to fakt výhodně), ale taky řekněte neznalým, kolik stránek si prohlídnou než vyčerpají denní FUP,jak se to bude chovat po vyčerpání toho denního FUPu a jestli si případně ještě kromě prohlížení webu mohou taky něco stáhnout.
Kdysi dávno jsme měl jak CDMA, tak pak GRPS, obojí s FUPem (a to podstatně větším než je ten váš) a už bych to nechtěl ani za zlatý prase. Pomalý, když vyčerpáte FUP, tak už si člověk nic neprohlídne. Vhodný tak pouze pro prohlížení webu v mobilu (malý objem dat), pro klasický pc je to na nic.
Kromě toho, píšete - kartu dát do mobilu s 3G/LTE a pak nasdílet s ostatním zařízením. Jo taky hezký, ale fakt si myslíte, že opravdu každý má takhle vybavený mobil za X tisíc (nejlevnější, co jsem jen tak narychlo našel byl za cca 6.600,-Kč). A jako takovou perličku - podívejte se na pokrytí - pokud nebydlíte ve velkém městě nebo v okolí havních silnic, tak pokrytí nemáte Když to vezmu na sebe - můj tel. nejenže neumí ani 3G ani LTE - obyčejná Nokia za cca 1.500,-Kč (na volání a sms mi stačí, mobilní internet neumí). Takže bych musel investovat minimálně těch 6.500,-Kč, abych mohl přijímat mob. internet. A stejně bych ho nechytil - bydlím v pohraničí a pokrytí tady není A to mi sem do mobilního signálu ještě dost často skáče polská siť).
Takže nic ve zlým, ale on opravdu každý nebydlí v Praze a není vybavený tou super technikou, protože ji normálně nepotřebuje (opět ze své zkušenosti - syn nějaký chytrý mobil s mob. internetem má a co jsem to tak pozoroval, tak já osobně bych mobilní internet v mobilu použil tak asi 3x do roka na zjištění autobusu, protože navigaci nepotřebuju, FB nepotřebuju být stále on-line, maily počkají domů atd). Ač jsem dost fanoušek do pc a myslím, že si s ledasčím umím poradit, tak pro běžnýho smrtelníka je k pc optimální to základní ADSL - bez starostí, bez FUPu, doslova lidově řečeno "pro blbý". Takže se taky držím ADSL.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.14 21:03
avatar

Můžete si koupit 3G modem do USB cca cena 200Kč

Nebo použitý starší typ smartmobil s Androidem či Windows Mobile jako HTC,Samsung,SE,... za 500Kč a budete mít všechno včetně GPS navigace a VoIP telefonu

A ještě píšu, že nejsem pražák ani velkoměšták

Hezký večer a vše myšleno v míru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.09.14 19:21

Děkuji za reakce a nápovědu. Jelikož bydlím na samotě na horách ( v dolině) nemám možnost jiného připojení, prostě signál zde je slabý nebo žádný krom pevné linky. Odhlásila jsem pevnou linku a konečná cena za internet se zastavila na 465,- Kč/měs. Smouva je s automatickým prodlužováním bez možnosti navýšení ceny. Takže ukončení záleží jen na mně. O proti jiným jsem dopadla ještě dobře. Díky Uška

Datum: 21.09.14 19:59
avatar

Zdravím,
mám O2 - Internet Optimal + - holý, bez dalších služeb (pevná IP, telefon, TV atd) - rychlostní pásmo 4 - 8Mb/s,
úvazek na 1 rok, cena 505,-Kč s DPHs ročním úvazkem
aktuální rychlost stahování se pohybuje mezi 5 a 6 Mb/s - jak kdy, upload je cca 0,3Mb/s
Na vyšší rychlost se nedostanu vzhledem k vzdálenosti od ústředny. Mohl bych mít cenu za +-400,-Kč, ale s rychlostním limitem 2 - 4 Mb/s. Takže to nechávám tak, jak to je už několik let - výhodnější (cca 350,-Kč) bych mohl mít akorát nějakou wifi síť, ale do toho se mi nechce - ADSL je přece jen tak nějak docela jistota.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.