Nový inkoust a stejně netiskne

Od: ® odpovědí: 6 změna:
Zdravím. Dnes jsem koupil nový barevný inkoust (přesný typ pro mou tiskárnu) a tiskárna si umanula, že je černá barva prázdná, když černou jsem tiskl jen asi 3 papíry a koupil ji nedávno a zaschlá rozhodně není.
Jak mám přesvědčit tiskárnu, aby jela?
Tiskárna Canon MP250
Předem díky
6 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar mikihans

Až vám vyhodí že je málo černé barvy, tak podržte alespoň na 5 sekund stornovací tlačítko (takový ten trojúhelník v kolečku). Bude potom blikat LEDka s příslušnou barvou (B) a znamená to, že tiskárna nebude hladinu inkoustu kontrolovat a bude tisknout dál ;)

doplněno 18.09.14 21:54:

Já si před půl rokem koupil za nižší cenu než stojí nová černá cartridge repasovanou cartridge se zvýšenou kapacitou, plnou inkoustu + k tomu ještě 100 ml inkoustu na doplnění. A tisknu skoro zadarmo :)


Díky, přesně tohle jsem potřeboval (samozřejmě i za ostatní odpovědi díky, ale tahle mi fakt pomohla)

 


0x
avatar clayman
Jako první bych opatrně vytahnul tiskovou hlavu a přes noc ji nechal ve vodě. Ráno opatrně osusit, neotirar přímo kde tiskne a pak nastavit čištění hlavy v tiskárně. Tedy pokud pouhé čištění hlavy přímo v tiskárně v nastavení nenese ovoce.
doplněno 18.09.14 19:45:

ach tak, v tom případě reklamace cartridge...

 


0x

Tiskárna Canon MP250 nemá tiskovou hlavu, trysky jsou součástí nádobky s inkustem. Nejspíš ten inkoust není originál Canon, ale od jiné firmy a pak je to zcela běžné. Trysky totiž nikdo alternativně nevyrábí jen Canon, takže všechny neoriginální náplně s tryskami, jsou doplňované a jejich spolehlivost je podstatně horší.

 


0x

Canon má speciální náplně s nějakým čipem uvnitř, a nemá rád neoriginální náplně. Že je to tím? Musíte zkoušet, třeba z tisknulevne.cz mi fungovala jedna ze tří.

honza0090:

jak jsem psal, neoriginální kartridge s tryskami neexistuje, jsou to vykupované prázdné originály, doplňované a ten čip co je součástí to nepozná jaký tam alternatvní firma nalila inkoust, je to jen o tom jakou péči tomu věnují a po kolikáté je v oběhu. Spolehlivější jsou cartridge bez trysek, kdy trysky jsou součástí tiskárny, ale to je o malinko dražší třída Canonů a bezpečně se pozná dle udávaných DPI - 9600x2400 (mají v obou směrech dvojnásobek). Mají mnohonásobně levnější náklady na provoz, ale pokud klekne hlava v tiskárně tak nová stojí kolem 2000Kč.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]