Cache -můžu vždy smazat?

Od: odpovědí: 4 změna:

Chtěla jsem se zeptat jestli můžu vždy smazat cache soubory? Já jsem totiž někde četla, že tyto soubory si ukládá net a aplikace, jsou nepotřebné a můžou se smazat.

4 odpovědi na otázku

1x

Cache mazat můžete, ale uvědomte si, že jejím smyslem je zrychlení a zefektivnění činnosti těch programů, které příslušnou cache využívají (v tomto případě internetového prohlížeče).

1x

Ano, můžete a já doporučuji cache mazat pravidelně. Zrychlení, jež zmiňuje Jethro, snad u někoho funguje, ale já mám zkušenost opačnou. Po nějaké době od spuštění prohlížeče, se prohlížeč hrozně zpomalí, začne se "sekat". Pak mi pomůže vyčištit cache.

0x

Dobrý den, pokud jsou to soubory v mezipaměti prohlížeče, tak je smazat můžete. Dělám to několikrát denně, abych neměl žádný problém s internetem. Zdravím!

doplněno 15.09.14 12:25:

kimba - automaticky jsem předpokládal, že bude použito nějaké tlačítko v nastavení prohlížeče k vymazání mezipaměti. A vhodné je mazat pravidelně i cookies.

0x

Cache soubory nemažte ! Jejich obsah ale můžete bez následků vymazat (vyprázdnit). Zde najdete postup pro vyprázdnění cache nejčastěji používaných webových prohlížečů. kb.gigaserver.cz/...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]