Nahrání WIN7 na nový HDD

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, bohužel mi nemá, kdo poradit. Koupila jsem NTB bez HDD - ten jsem si koupila zvlášť. Teď řeším problém, jak na ten nový a prázdný HDD nahrát WIN, které mám uložené na druhém NTB (Nemám instalační CD). Je možné to nějak uskutečnit? Děkuji za případné rady :)

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jenyk

Jak je máš uložený na druhým notasu? To je tam máš nainstalovaný? Nainstalovaný Wokna na jednom notasu nezkopíruješ na druhej notas.

Jinak, HDD namontuješ do notasu, do mechaniky dáš DVD s Win a klasicky nainstaluješ systém, většinou s tím nebývá žádný problém.

 


0x
avatar mikihans

Stáhnout obraz instalačního DVD, vypálit a nainstalovat.

Samozřejmě u toho předpokládám, že máte přenositelnou licenci windows.

 


Dobré ráno, na tom novém NTB není mechanika. WIN7 mám uložený na tom starší v .iso, licenční kód mám samozřejmě originál.

Potom Vám poslouží tento program, potřebujete k instalaci 4GB (nebo větší) flash disk.

stahuj.centrum.cz/...

Načtete do něj ISO soubor s instalací a ten se rozbalí na flash disk a udělá bootovacím. Z něj pak Windows nainstalujete.

doplněno 13.09.14 21:38:

@hop: nemohu souhlasit. Ano, u starých PC, když se laborovalo s bootovací flashkou s XP tak byly často problémy, ale u novějších PC, které boot z USB plně podporují a je na to prográmek přímo od Microsoftu jsem nikdy neměl problém z USB nainstalovat, naopak je instalace znatelně rychlejší :)

 


0x
avatar hop

Nejjednodušší je .iso vypálit a k NTB si na instalaci půjčit externí USB DVD mechaniku. S instalací WIN z bootflash bývají často problémy...

doplněno 13.09.14 21:47:

@miki, nechci se hádat, ale měl jsem problém i u novějšího compu. Ale pokud to bude tazatelce fungovat z flashky, budu jen rád ! ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]