Optimalizace signálu wifi

Od: Datum: 11.09.14 18:06 odpovědí: 3 změna: 11.09.14 20:53

Dobrý den, chtěl bych vyřešit problém s pokrytím rodinného domu Wifi signálem tak, aby byla co nejlépe využita rychlost internetu poskytovaná O2 ADSL - 8 MBit.

Současně je Wifi ADSL zařízení v 2.NP RD a je bohužel z důvodu vyvedení telefonní přípojky umístěno v obyvacím pokoji úplně u zdi (je tam stůl se stolním PC). Na druhé straně patra mám pokoj, ale ADSL modem Zyxel Prestige P660HN-T3A vykazuje bohužel pro můj notebook HP pouze špatný signál.

Dosud jsem to řešil pomocí prodloužení dosahu pomocí zařízení AirLive 5460AP v příslušném módu a celkem to šlo. Bohužel u AirLivu odsloužil napájecí adaptér a celkově zařízení má dost naběháno(občas padal), takže řeším co dál.

Co mi poradíte koupit? Mám koupit napájecí zdroj a provozovat to jako dosud, či mám zainvestovat do nových síťových prvků (ADSL modem, ...)? Celou instalaci bych chtěl zvládnout bez nějakého tahání kabelů a tak. Díval jsem se na Wifi extendery, ale raději se poradím se zkušenějšími.

V domě jsou železobetonové stropy a zdi jsou cca 25 cm tlusté z dutých cihel. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 18:17
avatar

Osobně bych začal u O2. Nevím za jakou rychlost si platíte a jak daleko od ústředny jste, ale mně to za stejnou cenu zvedli na VDSL připojení 20 Mbit (8 Mbps už O2 snad ani nenabízí). Dostal jsem i nový modem (předchozí, ADSL2+ Zyxel stejný co máte Vy, stál opravdu za prd co se týkalo stability i síly signálu).

Teď mám připojení reálně 21 Mbps, modem Comtrend VR-3026e V2 se dvěmi externími anténami a internet pohodlně chytám po celém bytě (120 m2 starý dům, tlusté zdi i stropy) a ještě o patro výš a níž ve většině pokojích a kousek i na zahradu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 11.09.14 19:30

Zdravím, díky, ale VDSL u mě nelze použít, velká vzdálenost od ústředny, maximální rychlost kolem 6,5 Mbit.

Od: trtr
Datum: 11.09.14 20:53

Zdravím, tak jsem zkoušel vytáhnout záložní router D-link DIR 300 a zkusit wifi přes něj, ne z Zyxelu a notebook přijímá lépe, pokud tam dám místo tovární antény 5dBi TP-link anténu, tak je zisk tři čárky wifi, místo jedné. Takže asi se budu muset podívat po jiném ADSL modemu, či zkusit dokrývač. Teď co výjde levněji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.