ThinkPad 0199-44G porucha bootu

Od: Datum: 04.09.14 12:19 odpovědí: 1 změna: 05.09.14 08:22

Zdravím.

Opět se obracím na vás s problémem. Notebook nelze bootnout, v biosu jsem změnil pořadí, že jej přeinstaluji, ale i tak na mě vyskočila ta samá chyba.

"Error 0210: Stuck key 51"

Na netu jsem se dočetl, že je to problém s klávesnicí. S tím jsem se ještě nesetkal, můžete mi někdo poradit jak se to dá vyřešit?

Děkuji moc.

doplněno 04.09.14 12:41:

Tak jsem zabrouzdal víc, omlouvám se za mou netrpělivost s položením otázky.

Opravdu je to jde prej napravit jenom výměnou klávesnice.
Jestli je to pravda, tak prosím nevíte kolik zhruba ta klávesnice stojí dneska? A má to vůbec cenu vyměnovat když už má notebook za sebou pěkných 5-6 let práce?

Děkuji za veškerou pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.14 08:22

Zdravím ,

Nejsem si jist zda-li to Váš Bios umí , ale v některých jde vypnout chybová hláška klávesnice a pak by Vám to mělo jít nabootovat.

51 klávesnice na IBM je 51=, http://www.penticoff.com/nb/kbds/ibm104kb.htm zkuste jí vyndat a zandat . Často pomůže vzít ntb k někomu kdo má vysokotlaký kompresor a klávesnici vyfoukat. Může se tím uvolnit nečistota která to způsobuje pokud jde jen o nečistotu.

Jinak cená klávesnic se pohybuje okolo 1200 - 2300 +práce za výměnu a nejsem si jistej , že by se to vyplatilo vyměnovat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.