DVD mechanika

Od: Datum: 03.09.14 11:54 odpovědí: 6 změna: 04.09.14 11:12
avatar

Dobrý den,

mám problém s DVD mechanikou Asus DRW 22B2ST ATA DEVICE. DVD mechanika přestala číst DVD, když tam strčím cdrom tak ho v normálně přečte. Zkoušel jsem odistalovat a znovu nainstalovat driver. To nepomohlo.

Nevíte někdo co stím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 12:41

Zdravím,

prakticky v každé DVD-RW mechanice se nachází dvě laserové diody. Jedna pro DVD a druhá pro CD. Podle toho co píšete bude s největší pravděpodobností ta pro DVD vadná. Tudíž jediná možnost je výměna mechaniky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.14 01:58
avatar

to capri@

opravdu dva lasery? Zatím jsem viděl vždy jeden.

tazateli - zkuste vyčistit optiku laseru - CD má hrubší stopu - možná nepotřebuje tak přesné zaostření

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 07:51

Reč je ovšem o diodách mechaniky DVD-RW nikoli o krycí čočce optiky, která je vždy jen jedna a ze které onen paprsek směřuje na DVD/CD. Doporučuji se na toto téma lépe informovat. Osobně jsem taktéž řešil stejný problém a závěr byl, že byla vadná právě dioda pro DVD. Jestli je tomu tak i v tomto případě (a dle popisu se zdá že ano) tak vaše rada vyčištění optiky nepomůže a je nutné jednotku vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcbain*
Datum: 03.09.14 21:12

V podstatě nemáte jinou možnost, než-li si koupit novou mechaniku. Píšete ale, že máte PATA (ATA nebo též IDE) mechaniku, a to bude problém. Nové se už řadu let nevyrábějí. Podívejte se, zda-li můžete do počítače dát SATA mechaniku. Její cena je do 500,- Kč s DPH. K ceně mechaniky musíte připočíst případný SATA datový kabel a redukci napájení z MOLEX na SATA. Jsou to ale korunové položky.

- SATA datový kabel

- SATA napájecí kabel (redukce)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 10:09
avatar

Podle těchto stránek http://www.alza.cz/asus-drw-22b2st-blk-g-as-d140908.htm

má moje DVD mechanika SATA.
Ve správci zařízení počítač píše že mám ATA device. Není v tomto problém?

Datum: 04.09.14 11:12

Máš snad ATA na základní desce? Pokud ne tak mechanika je SATA (což i dle popisu je) a pouze ve správci zařízení je v názvu uváděno ATA. Mimochodem píšeš že jsi reinstaloval driver. Mechanika není podporována bez nutnosti instalace ovladače výrobce? Co máš za systém? Pokud tou instalací driveru myslíš, že jsi mechaniku odinstaloval a znovu nainstaloval ve správci pak je to jen v tom jak mechaniku popisuje ovladač Microsoftu a chybu v tomhle nehledej.Jinak můžeš tedy ještě zkusit vyčisti optiku jak radil kolega, ale jak už jsem psal potýkal jsem se s tímthle problémem taktéž a taky jsem napřed čistil a teprve až po rozebrání a přezkoušení vyšlo najevo že je fotodioda pro DVD mrtvá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.