Jak se naucit C++?

Od: Datum: 03.09.14 11:52 odpovědí: 6 změna: 04.09.14 21:18

Potrebuju se naucit programovat okenní aplikace. Nejlepe metodou pokus/omyl. Odkazy na dokumentaci k nastudovani nebo tutorialy. Predem diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 13:04

napsal jsem to sem už několikrát a napíšu zas. Než si sednete na silnou motorku, naučte se jezdit na mopedu. Jestli se chcete naučit programovat Windows, pak vám radím nejdříve se naučte Visual Basic for Applications, zkratka VBA. Máte ho zdarma ve svém PC. Naučíte se na něm používat moduly a grafické prvky Windows.

C++ není zrovna ten pravý nápad pro začátečníky, protože svět C++ je mimořádně složitý a trvá celé roky, než mu začnete skutečně dobře rozumět. Na Visual C++ v tuto chvíli rovnou zapomeňte. Bariéra je tak vysoká, že ji metodou pokusů a omylů nepřekonáte.

Jestli nevěříte, pak se mrkněte na obrázky. Na jednom je miniaturní ukázková konzolová aplikace a na druhém její velmi jednoduchý zdrojový kód v C++. Nedělám si srandu. Ten kód je skutečně velmi jednoduchý.

doplněno 04.09.14 08:27:

Většinou se opakují jen první dva řádky #include, které vám editor do zdrojáku vloží sám. Vidíte je v obrázku úplně nahoře.

Knihovnu základních funkcí připojuje ten druhý z nich : #include

Zbytek píšete vy.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.09.14 14:46

Potrebuju vedet ktere kusy kodu jsou vetsinou stejne, ktere jsou pokazde jine, kam patri a jak se pripojuji knihovny, jak ktery prvek funguje a hlavne proc. Napriklad by mi pomohlo videt ten zdrojak predelany pro napr. windows xp. Hledam jak se to naucit, ne proc mi to nepujde.

Od: hollub*
Datum: 04.09.14 01:27

Zacinat s okennimi aplikacemi je mnohem slozitejsi, nez s konzolovou aplikaci (viz vise), je lepsi postupovat od zacatku, k cemu ti bude vytvorit nejake okno (ktere udelas tremi kliknutimi mysi), kdyz do nej nic nedas.

Jinak ceske weby o c/c++

http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=186

programujte.com - myslim, ze tam je jeste aktivni forum, vetsina nastevniku jsou zacatecnici a jsou tam i doporucene knihy.

Snad jsi "programovani" nevidel jen ruzovyma brylema.

doplněno 04.09.14 02:03:

Jeste doplnim, nekteri doporucuji zacinat na c, pred c++. Neni to tak obsahle a prechod na C++ zvladnes prectenim 10str o rozdilech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.14 04:41

Zacina mi delat potize vyjadrovat se slusne. Tak jako jsem se naucil anglicky i html se chci naucit programovat. Co je na tom spatneho, ha? Radeji mne nasmerujte k dokumentaci nebo zdrojakum v textove i okenni verzi.

Od: hollub*
Datum: 04.09.14 12:14

Stahni si jakoukoliv ucebnici, treba mistrovstvi v c++. V nich mas vetsinou priklady.

Jinak pro okna, zkus google.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.14 21:18

Podle mě najít a stáhnout dost učebnic (v angličtině) k C++ by neměl být problém. Pokud ale jde jen o to programovat jednodušeji, ale i tak s obrovskými možnostmi "okenní" aplikace, pak bych doporučil zkusit si najít a prostudovat víc informací o AutoHotkey. Je to totiž mnohem, mnohem víc, než co by napovídal název. ;)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.