Antivir nechce odstranit škodlivé soubory

Od: Datum: 02.09.14 15:42 odpovědí: 4 změna: 03.09.14 20:02

Dělal jsem kompletní test který se zanul i po restartování , poté mi tam naskočilo že mám v PC cca 10-20 škodlivých souborů , a dalo mi to navýběr co s nima ale když jsem dal cokoliv ( smazat, do truhly, opravit, ) ale na každé z těchto možností mi to nahlásilo že to není možné ,? , co s tím dělat? a k čemu mi to teda hazí možnosti když to pak nedokáže , jedná se o Avast ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 18:18

Tak co? :) ...

Datum: 03.09.14 18:26
avatar

Soubory nejdou odstranit, protože se spouštějí již při startu systému. ˇřešením může být spustit pc v nouzovém režimu a pak spustit antivir. Pokud ani to nepomůže, těžko si s tím poradíš, protože se pravděpodobně jedná o tzv. knihovny (soubory .dll) a ty sice taky pdstranit lze, ale už to vyžaduje odbornější zásah a dost velké znalosti. Pokud na odstranění budeš trvat, doporučím obrátit se na poradnu na www.viry.cz, kde ti určitě pomůžou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.14 20:00
avatar

Spusťe Avast free - v levém černém sloupci ťuknětě na lupu (Test) a v roletce vyberte Test pro restartu a potvrďte Spustit. Po restartu se bude skenovat a pak by mělo jít s viry zatočit.

doplněno 03.09.14 23:28:

A zkoušel jste to spustit i v Nouzovém režimu, jak píše @ronyx? A co si třeba zjistit názvy a umístění těch zavirovaných souborů a smazat je například programem Unlocker? Pokud však jde o systémové soubory, může to být pro okna konečná.) Nejméně populární, avšak nejjistější by byla reinstalace Windows. A používat antivirák od začátku včetně zapnutých webových štítů, nelézt na nebezpečné servery, neotvírat podezřelé přílohy, atd. ... Přeji *uspech* !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 20:02

JJ , já udělal právě kompletní test kde je zařazenej i test po restartu ale i tak to píše že to nejde ..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.