Děsně zasekanej PC, co s tím?

Od: Datum: 01.09.14 19:17 odpovědí: 7 změna: 01.09.14 21:27
avatar

Zdravím vespolek. Jsem v následující situaci, mám děsně starej stolní PC s Windows XP. Na něm antivirák Eset Smart Security, jehož platnost mi končí 3.9. Proto jsem se tam dneska rozhodla nainstalovat Avast Free, což jsem udělala. Jenže teď je teď počítač hróóózně pomalý, zapnu ho, a nic, musím čekat... Asi po půl hodině čekání sotva naběhne rozbalovací nabídka start, natož složka "Tento počítač". Chtěla bych Avast odinstalovat, ale babo raď, jak to udělat, když jsem se dostala do "Přidat nebo odebrat programy, tak se mi to seklo tak, že jsem to musela ručně vypnout. Ani nemluvím o tom, že musím jako deb...l každých pět minut hejbat s myší, protože jak mi to spadne do spořiče, tak jsem víte kde, následuje opět vypnutí natrvdo.

Prosím o nějaké konstruktivní rady, zdržte se toho, že mám stařičký Windows XP, jako: "Nainstaluj novější operační systém!" apod. Prostě co mám teď dělat? Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.14 19:23
avatar

Chyba nastala před instalací Avastu. Tys neodinstalovala ten Eset, vid? To byla kardinální chyba.

Zkus odinstalovat jeden antivir, třeba ten Eset, když mu končí licence, ale v nouzovým režimu. To snad půjde. Po restartu kompu mačkej F8 a z nabídky si vyber nouzový režim. Pak to zkus odinstalovat. Asi se to taky bude hádat, ale snad ne tak moc. A při troše trpělivosti to bude v pohodě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.14 19:27
avatar

Díky za odpověď. Jen se bojím, abych ten nouzový režim zvládla. Teď jsem v situaci, že se mi to seklo, když jsem chtěla rozbalit start, takže to budu muset vypnout a zapnout ručně. Takže až to znovu zapnu, tak budu mačkat F8 a co dál? Co tam na mě vyskočí? Jak provedu přesně odinstalaci? A jak se dostanu z nouzového režimu zpět do normálního?

Datum: 01.09.14 19:28

já podobný problémy fakt nehodlám řešit pc mě trošku víc naštve a jdu pro kladivo a to doslova už sem takhle rozbil dva pc a ani mě to nebolelo já totiž vždy koupím pc max do 1tis a neřešim jak dlouho vydrží většinou to mám na rok až dva a kupuju jinej někdo dostanu od rodiny dosluhující kdy já ho ještě do mrtě využiju,nikdy bych nedal za pc 10,20tis

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 21:27
avatar

Za rozbijeni pocitacu bys zaslouzil nekolik ran pesti. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 19:29
avatar
Oba antiviráky mají spuštěný rezidentní štít a hádaj se. Jeden musí pryč. Jestli avast nejde normální cestou odinstalovat tak na jejich stránkách je na to ke stažení jednorázový prográmek. Zkus restartovat počítač a po probliknutí obrázku biosu stiskni a drž klávesu F8 pak zvol stav nouze s prací v síti a v nouzovém režimu to zkus odinstalovat. Smazat běžící program ti ale windows nedovolí takže před tím musíš najít ovládání programu a vypnout ho.
doplněno 01.09.14 19:34: Koukám že tu jsou i rychlejší Z nouzového režimu se dostaneš tak že počítač necháš restartovat. Po restartu by měl naskočit normálně. . . Důležité na mém příspěvku je to, že windows NIKDY nepovolí odinstalaci BĚŽÍCÍHO programu. V tom je jádro tvého problému. Ať vybereš eset nebo avast, musíš ho před smazáním zastavit.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.14 19:56
avatar

Díky moc všem! *ua* Nouzový režim pomohl.

Datum: 01.09.14 20:01
avatar

To jsme rádi

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.