1x

Virus - napadá exe soubory

Od: Datum: 30.08.14 15:39 odpovědí: 3 změna: 01.09.14 15:44

No, Poslední dobou mi přijde že někoho už musím se svými nekonečnými otázkami štvát, ale já si s tím nevím rady... Jelikož na pc nemám antivirus tak se mi povedlo přes flashku něco přitáhnout do pc... Nejen že nějde spustit žádný exe soubor v pc, ale myslím že je to i nakazilo a asi i tu flashku, neboť když jsem přeinstaloval pc tak jsem se toho problému zbavil, jenomže ppři připojení flashky a nainstalování z ní programu Speed Fan se celý problém opakoval nejde spustit ani ComboFix ani jiný exe... Combo Fix jsem spustil v nouzovém režimu a musel jsem ho přejmenovat aby šel spustit... Combofix nalezl jeden problém a ten vyléčil, nicméně po startu XP do normálního režimu se nic nezměnilo, to samé když chci otevřít ve flhce i nějakou složku... Ukazuje to že je prázdná a když z ní vyskočím tak mi to ukazuje že na flashce nic není, proto jsem flashku na jiném pc okamžitě naformátoval, bez ohledu na to co na ní bylo.. Občas zamrzne i Tento počítač, problém je že v pc je i druhý pevný disk na kterém mám všechna data, instalátory, licence, fotky, hudbu, videa, hry, moje projekty, ISO obrazy systémů, atd... a bojím se abych o ně navždy nepřišel. Nevíte co dělat? na disk jsem raději ani nelezl...

PS: Antivirus na pc nemám, protože by se mi sekaly hry (vyskoušeno...)

Díky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.08.14 17:17

Dobrý den, stejně bych doporučil pro OS Windows mít v PC nějaký antivir. Ale, nemusí být spuštěn stále a zpomalovat systém a PC. Může tam být nainstalován, vypnutý a spouštět ho ke kontrole PC jenom občas (nebo při podezření na virus). Zcela vypnutý program Vám nemůže sekat hry. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.09.14 15:37
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.14 15:44

Dobry den, krok cislo jedna, zazalokujte vse, co ma pro Vas nejakou cenu. Dnes se da poridit externi HDD za rozumny peniz. Toto je obecne pravidlo a doporucuji provadet i u zdraveho PC. jak psal Ben, antivirus se da vypnout pri hrani her a na serfovani Vam to sekat nebude.

Resit v nouzovem rezimu jak pisete. Combo fix neznam. Doporucuji Spybot + standartni antivirus. Sam pouzivam avast, ktery je zdarma.

Dalsi moznost pro serfovani je sanboxia. Nastavit spoustein prohlizece v sanboxu a po ukonceni zmazat data. Proti flash Vam pomuze opravdu jen spusteni antivirus.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.