Internet rychlost 140 kb/s až 35 mb/s

Od: Datum: 25.08.14 10:32 odpovědí: 9 změna: 27.08.14 17:48

Dobrý den,

Od té doby co jsem přeinstaloval pc win xp.Tak když zapnu prohlížeč tak trvá třeba i 3 min.než najede domovská stránka.Poté když chci přejít na nějakou stránku,opět čekám třeba minutu než se něco děje.V tu chvíli když změřim rychlost internetu:tak mi to ukáže nějakou tragickou hodnotu-viz nadpis!

Po nějaké době je vidno že internet"lítá"tak změřim a mam tam hnedka přes 30 mb/s a poskytovatel připojení tuto rychlost ani neposkytuje.Mělo by to být něco kolem 15mb/s je to wi-fi.Je možné že rychlost navýšil,ale pochybuji že jednou tolik za stejnou cenu.

Zkoušel jsem různé prohlížeče,a zpočátku mi vždy přišlo že došlo ke zlepšení-stabilizaci načítání stránek.časem se ale vše vrátí do starých kolejí a jde to tak jak píšu výše-ke zlosti!

Poznamenám že pokavad něco stahuji,rychlost je v podstatě po celou dobu konstantní a odpovídá zhruba rychlost cca 20mb/s.Tedy jako by byl problém v prohlížečích?

Zkusit přeinstalovat ovladač k sítové kartě?Nemůže být problém v SSD disku na kterém mám nyní systém?Služby ve win mam nastaveny na SSD disk.

díky za postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 10:45

Co máte za připojení?

Ohodnoceno: 0x

Od: deryl
Datum: 25.08.14 11:13

Klasika wi-fi.V baráku-5 bytů-má majitel nemovitosti na půdě router a kabelem jde přímu do pc.Ostatní to mají stejně.

Ostatní nájemníci podobné problémy-co vím nemají.

Připojením samotným to asi nebude:stabilní to připojení tedy zrovna neni,ale takovéto výkyvy jsou i na wi-fi moc.

V práci mam net s poloviční rychlostí plus starý notas a práce na něm je o mnoho svižnější.

Od: jhif
Datum: 25.08.14 11:43

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 26.08.14 12:14

Proč? Takže když na nějakou P4 hodim místo XP Win7 nebo 8.1 tak pojede v pohodě? To je super rada, zvlášť když nevíte na jakém železe tazatel jede.

Pokud trvá už najetí prohlížeče dlouho tak bych se vrátil k reinstalu- je naistalovaný SP3, záplaty a antivir? To je opravdu tak staré pc když tam jsou XPčka? SSD by to pak nijak nezlepšilo ;) Není problém zablsit pc chvilku po připojení netu, než se ozáplatuje atd...

Ohodnoceno: 1x

Od: deryl
Datum: 27.08.14 09:20

Železo mam takový dnešní standard-na hraně-procesor:dvoujádro 2.66 ghz,ramky 4gb.Win xp tam mam z důvodů lepší stability programů,které používám roky-jedná se o hudební software.7čky jsem tam instaloval,ale toto železo už moc nestíhalo.s xpčkama vše jede lépe.SP3 a antivir tam samozřejmě mam.

Mám podezření jestli to nedělá to SSDčko.Je pravda že systém startuje rychleji i aplikace nabíhají svižněji,ale občas se na druhou stranu systém jakoby na pár sekund sekne a např spuštění bsplayeru-mého léty oblíbeného přehrávače-je někdy taky tragédie!20-30 sekund a někdy mi přestane odpovídat s nesmyslnou hláškou že soubor na spuštění není k nalezení.Dříve mi vždy fungoval bez problému.Může to být samozřejmě i novější verzí...

Kdyžtak přes bandicam zachytím video plochy s tím jak prohlížeč funguje-nefunguje.

Datum: 27.08.14 17:48

Mno nejsem si jistý zda-li to má dostatečně velikou spojitost s vašim problémem, ale možná je to tím že je disk vadný/špatně nastavený, případně může možná problém způsobovat nějaký viru či adware který na pozadí stahuje velké objemy dat a tím vám zpomaluje načítání obsahu do internetového prohlížeče. Skuste spustit Správce úloh (Levý Ctrl+Shift+Escape) a klikněte na kertu sítě a když se problém bude vyskytovat koukněte se na graf využití sítě...

Pokud zde už píšu něco co už někdo někdy v tété otázce řekl, ak se omlouvám, ale asi jsem si toho nevšiml...

Datum: 26.08.14 12:42

Ach jo, takove rady tu prosim nepiste. WIN XP je naprosto OK, jen uz neni podpora a zaplaty. S rychlosti pripoeni to nema co delat.

Od: lujs®
Datum: 25.08.14 11:51

Já sem u naší kabelovky začínal s netem před 6 rokama a byla rychlost až 10Mb/s teď už máme za tu samou cenu rychlost až 25Mb/s. Bylo mi řečený že XPéčka s tím nemají nic společnýho.

Datum: 26.08.14 10:06
Mate sdilenou rychlost mezi uzivately, nebo kazdy garantovanou? Nemuze ten kabel byt nekde preruseny a vlivem klim. podminek funguje jak se mu chce? Nedochazi ke kolizi zarizeni dle IP adres? Zkuste aktualizovat ovladace k sit. karte. Jeste se zeptam. Pri spusteni pc mate aktivni aplikaci utorrent?
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.