Modem, wifi, kvalitni singal, nepripoji se

Od: Datum: 20.08.14 20:46 odpovědí: 3 změna: 21.08.14 08:02

Dobrý den mám bezdrátový internet. Nicméně pro připojení na notebooku využívám připojení přes wifi modem. Stává se mi, že když ntb delší dobu nechám, neche se mi připojit k modemu, kvalita signálu výborná ale nepřipojí se. Vždy musím zajít restartovat modem a pak bez problémů, jeto docela otravné. Dá se to nějak vyřešit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.14 23:15

Těžko říct, to chce trochu laborovat. Co takhle rušení na kanálu? Zkusil bych je proskenovat a ideálně zvolit jiný

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.08.14 07:00

Dobrý den, myslím, že by to mohl být problém s přidělováním IP adresy. Prostě ten Wi-Fi aparát přidělí NB IP adresu a po nějaké době ji jedna strana "zapomene". Řešením by mohlo být zadání pevné IP adresy, ale pak by se jednoduše nepřipojily jiné přístroje. Možná by stačlo vypínání, nebo restartování NB, protože ten posílá požadavek na přidělení IP routru a to by ho mohlo "probudit".

Od: 111®
Datum: 21.08.14 08:02

"je todcela otravné" to možná je, jenže to zase asi nevíš, že kyž se zhorší podmínky příjmu netu, tak modem snižuje rychlost aby spojení uderžel, ala když se podmínky zlepší,zvýšitji už neumí. A restatr modemu nebo i jiného krámu tohoto typu, ho nastaví zase na tu jeho původní rychlost.Takže občasnej restatr neškodí, a já ho dělám třeba jednou za týden...i když nevím jestli je potřeba..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.