Pomůže mi někdo naučit se pracovat v Picasa 3

Od: Datum: 10.09.14 22:32 odpovědí: 6 změna: 21.09.14 21:12

Dobrý den potřebovala bych poradit s programem Picasa 3 docela se v tom plácám pracuji v něm pouze týden.Vadi mi že se mi do Picasa stáhlo úplně vše z pc jako třeba pohádky pro dceru návod k tiskárně atd. což mi hodně vadí chtěla bych tam mít jen jen fotky takže se to teť snažím mazat z picasa. A nevím kde hledat různé rámečky a kliparty atd.byla bych moc vděčná za radu a třeba za nějaký podrobný a jednoduchý návod jak co hledat a naučit se s tím pracovat moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 00:34

Aby se Vám natáhly jen obrázky klikněte v Picasa na Nástroje→možnosti→typy souborů a nechte zaškrtlé pouze bmp(JPEG jsou automatické).Ostatní okénka nechte nezaškrtnutá.

Na rámečky→klikněte na foto které chcete upravit→nalevo klikněte na štětec s modrým čtverečkem a vyberte obrázek s označením rámeček.Potom si vyberte vnitřní a vnější tloušťku,popř.zaoblení a klikněte na použít pro uložení nebo zrušit pro zrušení.

doplněno 11.09.14 00:49:

Vedle toho znaku štětce s modrým čtverečkem jsou další znaky,které si vyzkoušejte na nějaké fotce.Zaostření,ztmavení,oříznutí(pomocí levé myši) na ikonce se znakem klíče.Ztmavení,zesvětlení ap.na ikonce se znakem slunce.Rúzné efekty na ikonce se znakem štětce.Podobné efekty na ikonce se znakem štětce se zeleným čtverečkem.

Ohodnoceno: 2x

Od: amel®
Datum: 13.09.14 20:13

Mnohokrát vám děkuji za pomoc bude mi trvat než se to naučím hlavně položky osoby, složky, alba chtěla bych si to v Picasa nastavit tak abych ty fotky měla nastavené jednoduše a přehledně a aby byla snadnější práce s nimi. A to zatím moc neovládám takže sem vděčná za jakoukoli další jednoduchou radu. Ráda bych se ještě zeptala nikde tam nemohu najít žádné kliparty jako motýlky, kytičky, sněhové vločky atd na ozdobení fotografií. A prý by tam měly být i různé průhledné tvary do kterých vložíte fotografie a vzniknou vám fotografie třeba ve tvaru kytičky nebo ozdobného kolečka, bublinky, kapky vody atd. a to se mi taky nepodařilo najít. Dle mého názoru tedy je tam hodně věcí které sou zbytečné a alespoň pro mě tedy zbytečné jako třeba tepelná mapa, duo ton, posterizace atd. zatím sem nenašla žádné využití těhle efektů má někdo nápad jak by se dali využít? Moc vám děkuji za případné rady.

doplněno 13.09.14 20:21:

Díky gamapolis sem vděčná že se mi někdo ozval.

Datum: 13.09.14 23:02

Abych pravdu řekl,ty klikparty jsem nenašel.Teď jsem se v tom trochu hrabal a nic.Zítra se na to ještě podívám a dám vědět.

doplněno 14.09.14 19:48:

Tak klikparty jsem nenašel.Pouze návod pro Picasa,který si můžete stáhnout.

http://jnp.zive.cz/prirucka-do-kapsy-zdarma-picasa-3

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.09.14 20:54

I tak vám moc děkuji za pomoc a ochotu. Pokud by jste něco oběvil nebo třeba pokud není nějaká možnost jak si to třeba do Picasa ještě doinstalovat myslím různé efekty (pokud to tedy je vůbec možné) budu vděčná za info díky mnohokrát.

Datum: 16.09.14 20:20

Nemáte zač.Pokud něco objevím,dám vědět.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.14 21:12

Tak se znovu obracím o pomoc s Picasa 3 mám v kolážích 3 koláže na dvě když nakliknu tak se mi zobrazí upravit koláž na to když nakliknu tak můžu dál upravovat koláže ale když kliknu na tu třetí tak tam tu možnost upravit koláž nemám jen knihovna a nebo se mi tam oběví jen koláž když na to kliknu tak se mi ukáže jiný obrázek koláže z těch 3 na upravení ale ta kterou potřebuji upravit se mi tam nezobrazí neví někdo jak to udělat abych mohla na té koláži kterou potřebuji upravit zadat upravit koláž a následně upravit? Potřebuji upravit velikost doufám že je to aspoň trochu srozumitelné složitě se to vysvětluje po textu. Monohokrát děkuji.

doplněno 22.09.14 15:48:

A ještě bych se chtěla zeptat jak se dá znovu opravit již vyrobená a uložená koláž myslím tu skladbu těch samotných fotografií potřebovala bych tu koláž posunout nahoru a nevím jak už se mi ta možnost upravení nezobrazí to je i v té mojí otázce výšše. Díky moc

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.