Několikrát denně seknutý počítač

Od: Datum: 15.08.14 17:27 odpovědí: 6 změna: 16.08.14 10:40

Několikrát za den se mi sekne počítač, nefunguje nic, ani tlačítko napájení, jenom odpojit ze zásuvky. Je to čím dál častější, dnes už je to po třetí, někdy mi zůstane hrát hudba a myš se hýbe, ale nic nejde dělat, jindy se sekne úpně, i s hudbou a myší. Co by se s tím dalo dělat? Nezáleží na tom co zrovna dělám, jednou jsem od pc odešel, neměl jsem nic zaplého a jak jsem se vrátil, byl seknutý.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 17:31

Beztak to máš zavirovaný. Když nic nevíme o tvém PC a co tam máš za systém tak jak ti poradit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johne
Datum: 15.08.14 17:36

No asi je tam vir, ccleaner mi nepomohl, antivir mám Microsoft Security Essentials, W7.

Od: johne
Datum: 16.08.14 09:35

trvalo to 11,5 hodiny, našlo to 11 infikovaných souborů, zatím včechno v pořádku, tak snad to bylo tím, díky.

Datum: 16.08.14 10:40

Ještě to pak musíš opakovat druhý den. Dokud nic nenajde. Pak to odinstaluj a dej si tam nejnovější Aviru abys měl 100% jistotu. M2 se několikrát počítač zaviroval přes Firefox, ale pouze profil firefoxu, a to se dá snadno odhalit, když to začne blbnou a máš spuštěný prohlížeč. Jak ho zavřeš, vše jede normálně. Tak dám prohledat dokumenty a profily, pčšípadně celý systémový disk a odstraním virus. Jinak pokud instaluješ nelegální věci stažené z netu, tak to často obsahuje viry a tak se snadno dá zavirovat počítač. Samozřejmě pokud máš antivirák tak ne.

Poznámka: je lepší mít nainstalovaný dva operační systémy, z toho jednoho prováděj antivirové kontroly. Druhý používej jen na práci. Např. Windows XP vyžaduje min. 4 GB - max. 6-7 GB místa pro oddíl, pokud tam chceš mít jen Antivirák a nebudeš dál nic instalovat. Z toho systému můžeš spouštět i degrag na provedení defragmentace, což má větší účinnost než ji spouštět na oddíl ze kterého je načtený systém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 19:04

Nemusí to být nutně zavirovaný,ale asi starým počítačem,který mele z posledních sil a také ho vyčistit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.