Vytíženost RAM v klidu

Od: Datum: 15.08.14 11:11 odpovědí: 7 změna: 18.08.14 09:10

Zdravím, vždicky mám vytížení ramky v klidu , nic není spuštěno tak 1,00 - 1,15 GB. V poslední době je to ale kolem 1,55 a zjistil sem že mi tam běží několik svchostů kteří ji hodně berou,,,,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 11:13

Zjistete konktretne co to dela. K tomu doporucuji process explorer. Zdarma a velice kvalitni

http://technet.microsoft.com/…cz/sysinternals/bb896653.aspx

doplněno 15.08.14 11:28:

Pod jednim se muze schovat vice sluzeb. Kdyz najedete nad to mysi, melo by je to zobrazit. Popripade pravym properties a services. Muze to byt po nejakem updatu, muzete mit i vir. Je spoutu moznosti, ale ja by jsem se tim asi moc nepatlal, kdyby jsem nemel malo ram an neco co opravdu potrebuji. Muzete zakazat nejake sluzby co nevyuzivate pro optimalizaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: drup
Datum: 15.08.14 11:19

nainstaloval jsem, ale nic víc mi to neukazuje, 2x svchost který si berou dost

Od: drup
Datum: 15.08.14 11:23

prostě mi přijde divné, že když tam dicky bylo vytížení kolem 1,1 GB, tak proč je najedou víc. Nic nového nebylo nainstalovaného ...

Datum: 15.08.14 12:37

Nejcasteji za to muze aktualizace operacniho systemu, neboli sluzba wuauserv, ktera vyuziva proces svchost. Jestlize chcete zjistit konkretne, co se skryva pod onim procesem, kliknete na nej pravym tlacitkem a dejte prejit ke sluzbe.

Dalsim resenim je proste pocitac nechat xx minut byt, dokud se aktualizace nevyhledaji a nestahnou. Taktez je na zvazeni automaticke aktualizace vypnout a cas od casu si je pres windows update stranky sam stahnout. Alespon na testovaci dobu bych je vypl a zjistil, zda to je tim.

Jak jsem ale psal v uvodu, tak "nejcasteji" nemusi znamenat, ze za to muze windows update na 100% Zkontroloval bych pc i antivirem a antispywarem.

Datum: 15.08.14 12:50

Win 7?

Od: skokycz*
Datum: 18.08.14 00:59

Mě taky začal poslední dobou zlobit PC. Avast nic nenašel, ComboFix nic nenašel, tak jsem stáhnul AVG, zastavil Avast a nechal nainstalovat a projet PC AVG-čkem.. k němu byla i utilitka AVG pc tuneup . Takže AVG mi chytilo vir a po restartu mi PC tuneUp smazalo 1500 neplatných záznamů v registrech. PC teď startuje o 30-40 % rychleji... Také (i když to nebude mít vliv na vytížení paměti) je dobré min. jednou za 3 měsíce udělat defragmentaci HDD (především systémového) . A ano i aktualizace a zauktualizovaný systém může brát najednou více operační paměti. Ale většinou mám zkušenost (od známých a kamarádů) že lidi si zasekávají paměť zbytečně běžícími procesy (jimi nainstalované blbinky a programy). Stačí se spuštěným systémem napsat do příkazového řádku (po zmáčknutí knoflíku START) příkaz MSCONFIG a pak se podívat do karty Po Spuštění. Mnohdy je tam dost programů co si člověk nainstaloval , který zbytečně startujou se systémem. Pak to zdržuje start systému. A hlavně pozor na různý lišty s sidebary do prohlížečů.. takovej Google Chrom bere systémový prostředky jako hrom (páč načítá dopředu) . Takže je lepší tyhle zrychlovače v PC nemít (většinou pc paradoxně zpomalují).

doplněno 18.08.14 01:03:

mám W7 professional .. AMD A10 6700 s APU radeon a 8 GB paměti.. v pc mám HDD 1 TB rozdělený na 3 logické jednotky (pro lepší přehled a snadější defragmentaci)

Datum: 18.08.14 09:10

V době kdy jsem používal Avast, tak ten byl strašně děravej. Nenašel spoustu virů, hlavně trojských koňů. Od té doby ho nepoužívám. Buď Aviru nebo ESET

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.