PayPal - bezpečné/nebezpečné

Od: Datum: 09.08.14 21:19 odpovědí: 6 změna: 10.08.14 15:41

Ahoj,

mám takovou malou prosbičku. Chtěl bych začít užívat služby PayPalu, ale nějak jsem začal uvažovat jestli je to bezpečné.

Zajímalo by mě pár věci:

Účtují si něco za to, že využívám jejich služeb, respektive za to, že si přes PayPal něco kupuji např. na eBay, Steamu atd.?

Dají se peníze převést na PayPalový účet pomocí bankovní převodu? Tzn. obyčejný převod. Nemyslím ten, který proběhne během sekundy. :-D

Je PayPal bezpečný? Tzn. nehrozí žádné zneužití dat atd.

To mi zatím bude stačit, předem děkuji za odpovědi. Dadas

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 21:23

Žádně poplatky nejsou je to bezpečné,mám to taky jako miliony dalších uživatelu,převod peněz na PayPal učet probíha bankovním převodem

Ohodnoceno: 1x

Od: fiam®
Datum: 10.08.14 08:11

Jsem spokojen, je to bezpečné a jediné platby na interfernetu, které jsem ochoten dělat kartou jsou buď přímo přes portál mojí banky, nebo PayPal - nikdo jiný se nedoví mé číslo karty. Žijou z plateb od obchodníků, ne od kupujících, takže zadara. Na PayPal nejde odeslat peníze přes bankovní převod, funguje to přes platební/kreditní kartu, kterou si ověří malou a vratnou první platbou při registraci a jako potvrzení, že jde o váš bankovní ůčet zpětně zadáte bankovní číslo transakce z výpisu. Platby probíhají "na emailovou adresu" takže PayPal je taková hráz mezi prodejcem a kupujícím a chrání právě vaše údaje karty proti možnému zneužití. Osobně mohu doporučit, používám pár let a platil jsem už stovky dolarů.

Datum: 10.08.14 09:30

Pokud máte internetové bankovnictví tak zadejte platbu,tady jsou udaje http://jaknapaypal.cekuj.net/articles.php?article_id=2

Od: fiam®
Datum: 10.08.14 11:49

Aha, no tohle neznám / nepoužívám, ale zdá se mi, že to ztrácí to kouzlo okamžité platby kdekoli do světa přímo při koupi zboží online a navíc bezpečně. Tím netvrdím, že takhle je to méně bezpečné, jenom je to "na dlouhé lokty" jak už mezibankovní převody jsou všeobecně. Navíc, například při nákupu na E-bay a bez přímé platby pomocí Pay-pal nejste chráneni E-bayem proti podvodníkům a to se mi zdá dosti podstatné (když už mi tato ochrana pár tisícovek zachránila!).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.14 15:41

Účet místo karty samozřejmě použít nemůžeš, ale můžeš si z něj dobít PayPal a tím pak zaplatit.

Datum: 10.08.14 14:51

Rozhodne se nebojte pouzivat PayPal. ja ho pouzivam pres 10 let. Pokud je neco dobre zabezpecene, je to prave Paypal. Nikdy jsem nemela zadny problem, jen kdyz jsem zapomnela heslo. To byl velky problem, proto doporucuji si poznacit vsechny login informace a mit je na bezpecnem miste k dispozici v pripade, ze zapomenete, nebo parkrat zkazite heslo.

Take posuzuji kvalitu obchodnika podle toho, ze bere platby pres PayPal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.