Zpomalující se notebook - CCLEANER?

Od: Datum: 08.08.14 13:42 odpovědí: 6 změna: 09.08.14 19:59
avatar

Hodně řeším zpomalování se mého notebooku. Někdy je rychlý obstojně, vrcholem ovšem je, když se zasekává i jednoduchý videoklip v media playeru. Problémem je někdy internet - stránky se zpomalují, někdy zmrznou, při tom se většinou nedá pohybovat kurzorem. Vypadávají pluginy, a nevím, jak to řešit.

Zkouším defragmentovat.

Uvolňovat místo na disku.

Spouštět antivirus.

Čistit prohlížeče. Mazat historii, nepotřebná data.

Výkon notebooku se zlepšil, když jsem si notebook nechal vyčistit - v podstatě se vysavačem vysál větrák. Usazuje se tam hodně prachu. (Slyšel jsem, že nevýhodou notebooků je větrání, protože větrání je blízko ostatního hardwaru.)

Vím, že někdo občas doporučuje CCleaner. Tento program je prý velmi užitečný. Někteří moji známí mi ale radili, že CCleaner je zároveň i nebezpečný - může vymazat důležitá data v počítači, například ze složky windows, a tato data prý mohou chybět. Také prý může smazat neotvírané fotografie atp.

Prosím vás - jsou to drby, nebo to tak je?

Jestli to drby jsou, jdu CCleaner ihned nainstalovat a použít - v tom případě mám další otázku - kde se dá nejbezpečněji stáhnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.14 13:47

Čau CCleaner jsem používal do doby než jsem poznal TuneUp Utilities, od té doby nic jiného nepoužívám a notebook běhá stále tak jak má. Zkus se podívat po recenzích ale myslím si že ti každý napíše že Tune je daleko lepší než CC.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 08.08.14 14:13
avatar

Ano. CCleaner je i nebezpečný. Tak jako každý program, který maže data v PC.

Ale, pokud si stáhnete CCleaner a nebudete po instalaci měnit základní nastavení, tak je na 99% bezpečný.

To 1% si nechávám na zásah vyšší moci, protože téměř nic není 100%-ní.

Nejbezpečněji se stáhne z ofic. stránek. Vpravo nahoře zelené tlačítko.

Stánete, nainstalujete (Hlavně zrušte instalaci všech doplňků, toolbarů a pod), neměníte žádné nastavení (jedině snad kdybyste chtěl zachovat historii prohlížení nebo stahování, tak zrušte příslušné označení) a čistíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: praivo2
Datum: 08.08.14 16:31

CCleaner neobsahuje žádnou pro systém nebezpečnou volbu, smazání cookies, Thumbnails.db apod. si uživatel sice všimne, ale na systém to žádný negativní vliv nemá. A už vůbec nemaže nic ve %WinDir%.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pornoherec
Datum: 09.08.14 19:57

ale mas tam moznost smazat registry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 19:59
avatar

máš možnost smazat přebytečné položky v registrech. Mažu je ccleanerem několik let na několik počítačích, nedělám zálohu a nikdy se mi nestalo, že by smazal něco důležitého.

doplněno 09.08.14 20:02:

K tomu zasekávání notebooku, to určitě nebude bordel typu cache či položky v registrech. To bude nějaký balast (program) vytěžující CPU na 100%. S tím Ccleaner rozhodně nepomůže.

Začal bych proskenování PC pomocí ESET Online Scanner, z antivirů mi přijde nejlepší, našel viry o kterých Avast či AVG někdy neměly ani tušení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 19:26
avatar

Každý program je tak (ne)bezpečný, jak (ne)rozumný je jeho uživatel. CCleaner sám od sebe nic nesmaže, volba je vždy na uživateli.

Pokud necháte výchozí nastavení, nemůžete nic pokazit. Hlavně si ohlídejte instalační program, čtěte vše, co Vám bud psát, a odškrtněte okénka u všeho, co nechcete nainstalovat (doporučuji odškrtnout úplně všechno, nainstalovat jen samotný CCleaner).

------- Ke stažení (z oficiálního webu): CCleaner

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.