Nejde mi skype,poradíte?

Od: Datum: 02.08.14 16:39 odpovědí: 11 změna: 04.08.14 11:55
Ahoj,po zapnutí noutbuku mi naskočila "hláška",že- Skype není dostupný pro váš operační systém.Pro využívání Skype se přihlaste ke svému účtu z některého z podporovaných systémů-.Zkusíla jsem restartovat,vyplnila jsem tabulku,kde mám své jméno skypové,i své jméno,i heslo,dala přihlásit se a pořád mi to opakuje to samé.Heslo mám dobře,mám ho pořád stejné a nejen v hlavě,ale i na papíru napsané,takže v tom jsem chybu neudělala.Takže se do Skypu nedostanu,nevím co s tím,prosím poradit.Nerada bych přišla o adresy,co ve Skypu mám.A jsem laik,takže si nevím rady.Jitka
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 17:42

Vezmu to odzadu, přijít o kontakty na Skype není dost dobře možné. Jsou uloženy na serveru Skype. To si můžete ověřit i tak, že se přihlásíte ke Skype na jiném počítači (v práci, u kamarádky...). Proč to hlásí to, co to hlásí, nevím. Viděl bych to na stažení aktuální verze Skype a reinstalaci a měl by být pokoj. Stáhnout můžete třeba zde, ale protože nepíšete, co máte za systém, může být problém. Pro starší systémy nemusí být aktuální verze funkční. Potom bude nutno hledat třeba na www.slunecnice.cz

Ohodnoceno: 2x
 
Od: yitka
Datum: 02.08.14 18:02
No mám Windows Vistu home premium.Jinak technickým výrazům nerozumím,jsem opravdu "neználek",myšlení už hodně postaršího,čili nevím,jak stáhnout aktuální verzi skype a reinstalaci.A ani nevím,co to znamená-omlouvám se.Pro mne je "nejsrozumitelnější" říct ťukni sem nebo tam-směju se.A noutbuk je Asus.
Datum: 02.08.14 18:57

Nevím ,jakou máte verzi Skype, ale soudě podle ohlasů na internetu, jsou skutečně se Skype problémy a to jak se starými verzemi - přestávají chodit, tak s novými - padají. Zkusil bych tedy nainstalovat verzi 6.13, na kterou jsem zatím neviděl negativní ohlas. Klikněte sem a měla by se otevřít stránka s odkazem a otevřít okno s dotazem, zda chcete soubor uložit. Dáte ano a soubor uložíte. Buď se to optá kam (zvolíte a musíte si zapamatovat) nebo se nezeptá a soubor bude ve složce stažené soubory nebo download.

Soubor se jmenuje skype_6.13.0.104.exe. Spoustíte ho dvojklikem z průzkumníka a mělo by Vás to provést instalací...*uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yitka
Datum: 03.08.14 09:02
Tak jsem asi "pohnojila" vše,co jsem dělala,zkusila jsem podle Vás to "zde",šla jsem podle toho jak mně to vedlo a zaškrtávala co nabízeli,jenže jsem si nevšimla,že tam byl zaškrtnutý nějaký vyhledávač Bing,takže ho mám v počítači a nejde mi se toho zbavit.Mám Windows7,jsem zvyklá na seznam a ten jsem si prohlížela přes google chrom,protože ten google byl rychlejší,ale nemám ho jako výchozí prohlížeč.Tak ten mi teď nejde,nevím proč,co jsem v tom noťasovi pomačkala.Včera jsem to raděj vypla,jaký jsem měla na sebe vztek,že nejsem technický typ a prdlajs těm věcem rozumím.Teď do toho koukám a nevím jak to udělat jako dřív,bez Bingu.A Skype mi nejde stejně,tak zítra ,pokud se mi to nějak dnes nepovede dát do pořádku-naklušu s noutbukem k nějakému opraváři.I tak díky J.
Datum: 02.08.14 19:21
avatar

Ahoj,
přestaly jít starší verze Skypu ("Weve signed you out because youre using an outdated version of Skype.")..
Pokouším se to obejít, zatím ale jen s částečným úspěchem.. Když se nainstaluje verze 3.8 a přes ni třeba 5.3 kterou používám já tak to jde, ale jen do doby kdy se odhlásíte, pak se to musí opakovat..
Kdyby někdo věděl jak to obějít trvale, tak to také ocením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 22:10

Mám instalovanou verzi 6.16.59.105 a Windows 7 HP 64 bit a (zatím) bez problému.

doplněno 02.08.14 22:25:

Bez problému - tím myslím, že narozdíl od starých verzí jde spustit a nevykazuje nestabilitu nebo nefunkční video, o kterých jsem se dočetl u nových verzí (což mě zaráží, poněvadž je 6.16 relativně nová). Pokud někdo bude laborovat s verzemi, tak chronologicky jsem to našel zde . I nejnovější verze by měla fungovat s XP a starší systém už mají snad jen v muzeu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 22:34
avatar

Mám teď verzi 6.18, do které jsem dal Skype.exe 5.10, kecá, ale zatím funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 00:00
avatar

Trochu jsem na internetu hledala a:
Všechny verze starší než 6.10 jsou považovány za staré.
toto omezování probíhá už asi měsíc, ale zřejmě každého uživatele postihne v jinou dobu. Z toho co vím tak někomu ještě jdou i starší verze, zatímco někomu už dávno ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 09:30

Tak nějak mi není jasný, proč je kolem toho Skype takovýho humbuku. Jasně, fungovalo a nefunguje. Ale počítám, že každýmu, komu nefunguje přišlo to samý, co mně včera:

Vážený uživateli: xxxxx,
Právě ukončujeme činnost starších verzí Skypu a vypadá to, že jednu z nich používáte. Abyste se dál mohli přihlašovat ke Skypu na stolním počítači, je potřeba Skype aktualizovat na nejnovější verzi. Nová verze má vyšší výkon a obsahuje nejnovější funkce a aktualizace zabezpečení. Získáte tak ten nejlepší Skype, jaký jste kdy měli.

...

Že by zase ta česká povaha, všechno na poslední chvíli?

Mimochodem, upozornění přišlo z účtu, který už nejmíně 6 let nepoužívám. Tudíž lze předpokládat, že se týká více než 6 let staré verze SW.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 10:33
avatar

Jaká povaha proboha? Každému vyhovuje něco jiného a verze 6+ jsou naprosto odporné (vzhledově i dalším zpracováním). Proč bychom si tedy měli upgradeovat něco co se nám líbí na něco co se nám nelíbí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 11:55

Proti gustu žádný dišputát. Povahou na mysli ono odkládání řešení problému na nejzazší možný termín: Ono to nějak dopadne... Dostat e-mail, že to jednoho dne spadne, pasivně čekat až to spadne a pak začít zoufale lomit rukama. Pokud někdo hledá řešení jak problém obejít,nemám nic proti tomu. Sám mám rád spoustu starého SW a za nový ho měním z donucení. Jen mě vytáčí, když se někdo diví, že mu to spadlo, když byl dopředu varován.

Můj předešlý příspěvek není ani tak reakce na toto vlákno, jako spíš na celkovou histerii, která se okolo Skype zvedla na internetu

doplněno 04.08.14 12:04:

Momochodem, taky jsem měl rád svý Pentium I. Byl to můj nejdražší počítač a v něm skvělý, intuitivní a stabilní Word 6 a ty kur_y mě donutily ho upgradeovat. Tak už to na světě chodí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.