Problém s USB

Od: Datum: 02.08.14 16:13 odpovědí: 15 změna: 05.08.14 17:05

Zdravím.Víc o problému který mám ma vlákně z 30.7.-14.52

Vzal jsem USB ke kamarádoví,zam ho přeformátoval podle rady,poté mi na něj stáhl film,který u něj hrál.Po zasunutí USB u mě se obkevil zase pouze zástupce Nera.Nero jsem už předtím na radu odinstaloval-pak se objevil jiný zastupce(obr.3 na vlákně z 30.7).Přetáhl jsem na tuto flashku film ze svého počítače-výsledek stejný.Tento film mám stále v počítači.U kamaráda se objevil normálně náhled filmu a hrál tam.

Shrnu to:každý flash disk,který zasunu do počítače nainstaluje ovladače,ale v tu chvíli se filmy promění pouze v zástupce a na disku nejsou a pochopitelně nehrají ani v počítači.Nícméně USB fungují u kamaráda normálně-po přeformátování stáhne film,který na domácím kině hraje ale jakmile ho vložím do počítače-film se promění v zástupce Nera a už pak nehraje ani v tom domácím kiné.Takhle jsem dopadl se třemi USB disky.další do počítače strkat nebudu,dopadly by stejně.

To vše se děje po přeinstalaci Windows Vista na tentýž.Jinak vše funguje,ovladače jsou nainstalovány,Jakýkoli program stažený z netu funguje a normálně se přehraje ve Windows Media playeruna-(instalován K-lite codeck pack),neb je nastaven jako výchozí.(proto ani nechápu,proč se objevuje ikona Nera.)Ale nepomohla ani odinstalace Nera.Pouze se změnila ikona na tu z obr.3.-viz výše.Poškození USB vylučuji,protože u kamaráda vše funguje.USB vstup do notebooku je v pořádku,protože na něj všechno jiné jde,Nakonec i to USB se načte,akorát bez filmů.Já chápu,že po přeinstalaci se nainstalovaly znovu ovladače,ale nechápu proč by měli zmizet filmy-potažmo proč ani po přeformátování u kamaráda to na mém počítači nejde.Když tam vložím paměťovou kartu,také se znovu nainstalovali ovladače,ale fotky tam pořád jsou,i když z počítače byly vymazány dávno před přeinstalací.Po klinutí na ikonu Nera se ale otevře Windows Media Player,objeví se obrazovka na obr.2.Po kliknutí se otevře webová stránka-odkaz přikládám.Pokud otevřu umístění souboru,tak se otevře to na obr.3-soubor je modře zvýrazněn.Už si s tím nevím rady.

http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/c00d11b1

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 16:29

Ještě taková věc.Když smažu ty ikony Nera,po pár vteřinách se objeví znovu.Domnívám se, že i když koupím novou flashku dopadnu stejně a nic na ní nestáhnu.Myslím,že chyba bude v počítači,ale je to jen domněnka.

doplněno 02.08.14 16:31:

A ještě,kdybych chtěl smazat ten soubor cmd tak to nejde,nemám prý oprávnění.

Od: hm®
Datum: 02.08.14 16:31

Uf! To vypadá, jako nějaká superdobrá ochrana proti "pirátství". Nemáš v PC nějakého aktivního umravňovače?

Po vražení USB-flashky do WIN se objevovalo okno, kde bylo možné nadefinovat nebo spustit nebo co akce, které se mají vykonat (patrně i při příštích použitích toho disku). Není tam něco takového zadaného, co by dělalo čistku na médiích?

Co se stane, když film označíš "jen ke čtení" (při nahrání na flashku)?

Co je vlastně na flashce za souborový systém (FAT, ExFAT, NTFS, ...)?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.14 16:34

Je tam NTFS ale na jednom je FAT32,oba se chovají stejně.Myslíš jako ten soubor pojmenovat "jen ke čtení" a pak ho přepsat teprve na flasku?Už mi to udělaly 3 flasky.

doplněno 02.08.14 16:37:

Teď jsem ještě zjistil,že když otevřu vlastnosti na flashce tak to ukazuje zaplněnost 1,3 giga,což je přesně ten film.Ale ve skutečnosti je tam jen zástupce.

doplněno 02.08.14 16:40:

Nevím o tom ,že by tam byl nějaký umravňovač.Kamarádovi to hrálo.A mě po vložení do PC se objeví jen zástupce.Ale ukazuje to tu zaplněnost,to mi přijde divné.

Datum: 02.08.14 16:39

Ne pojmenovat, ale označit. Soubory mohou mít zvláštní příznak "jen ke čtení" a pak se do nich "nedá" zapisovat, ten příznak je asi ve vlastnostech toho souboru. Tak já bych založil na flashce adresář, do něj nahrál ten film, ve vlastnostech filmu zaškrtl "jen ke čtení", ve vlastnostech adresáře také "jen ke čtení" (jestli to ve WIN vůbec jde). A pak bych zkusil dát flash do toho PC.

Když nemáš oprávnění, bude ho mít administrátor. Co se stane, když se na chvíli přihlásíš jako admin a zkusíš to s ním?

Datum: 02.08.14 16:43

Abych se přiznal,moc tomu nerozumím.Administrátor je kdo?Mysle jsem,že já.Reď musím odejít,vrátím se až v noci,ale zkusím pak co jsi mi poradil,jestli to teda udělám dobře.Zatím díky

doplněno 02.08.14 21:11:

Tak okénko jen ke čtení není zatrženo ale i když je, tak žádný pokrok

doplněno 02.08.14 21:12:

Jinak nevím jak na flashce vytvořit vlastní adresář.

doplněno 02.08.14 21:13:

A ještě dotaz:jak se přihlásit jako admin.

Datum: 02.08.14 22:04

Když jsem soubor označil"jen ke čtení"opět bez výsledku.

Datum: 02.08.14 22:37

Flashka se po připojení tváří jako disk a jako s obyčejným diskem se s ní i pracuje, tzn. adresář se udělá úplně stejně, jako na disku C:.

Lepší, než označit "jen pro čtení" ten soubor, by bylo označit "jen ke čtení" adresář, ve kterém soubor je. Přejmenování souborů apod. jsou vlastně oprace s adresářem, ne se souborem. Ale asi to nepomůže. Jak se přihlásí admin - no jméno je admin nebo administrátor a heslo se zadává při instalaci WIN.

Ale chtěl jsem spíš zkusit zjistit, o co se jedná. Poradit bude muset někdo, kdo má WIN, protože řešení mě nenapadá.

Datum: 02.08.14 23:17

Já jsem přeinstalovával Windows za několik let potřetí,pokaždé ze stejného disku(naposled 29.7.) a sice to chtělo po mě heslo do Windows,ale já ho nevyplnil-nedělal jsem to nikdy . Sice mě to říká,že potřebuji oprávnění ale nevím kam ho zadat a co tam vlastně zadat,když žádné heslo do Windows nemám nastavené.Ten adresář je ten obr.3-předpokládám tj.umístění souboru.Jenže tam mě to právě nepustí a ani nevím,proč se ten soubor jmenuje cmd,když jsem ho pod tímhle nikdy nestahoval.

Datum: 02.08.14 23:43

Odkaz uvedený na disku G: (USB flash) je úplná blbost. Nevím, kde se bere a proč odkazuje na "cmd" do adresáře system32. Jinak je logické, že tě (jako obyčejného uživatele) WIN nechtějí do system32 pustit, protože to je systémový adresář s opravdu důležitými věcmi a tam nemáš co dělat. Ten "cmd" není žádný film, je to program pro zobrazení "DOSovského" okna, když jsem na WIN, dost často ho používám.

Nemám tady WIN, abych se podíval, co se normálně píše v řádku "Uspořádat - Zobrazení - Zapsat na disk CD" (tvůj obr. č. 1), proč tam vůbec je to "Zapsat na CD". Film uložený na normálním disku (C: ) vidíš správně? Nejsou nějak zmatené asociace s příponami?

Zkus pro práci s flashkou použít nějaký normální souborový manažer, třeba WinCommander nebo TotalCommander nebo FreeCommander apod.

Datum: 03.08.14 09:16

Ano,film uložený na disku C,zobrazuje náhled filmu a jde přehrát klasicky ve Windows media playeru i v přehrávači Nera(když ho zvolím-jinak jako výchozí mám WMP).Když kliknu na ikonu Nera na flashce(nevím proč tam vúbec ikona Nera je,když výchozí je WMP)tak se ale přitom otevře WMP,což lze poznat i z obr.2.Jinak pochopil jsem,že cmd je nějaký systémový soubor a proto mě to tam nechce pustit,jen nechápu,proč po kliknutí pravou myší na ikonu nera,a zvolení umístění souboru mě to odkáže na to cmd.Když stáhnu na flash disk třeba 5 filmů,pokaždé mě to odkáže na ten jediný řádek cmd.

Víš,já tomu tak nerozumím,takže když píšeš,abych použil třeba Total commander,při práci s flaskou,tak vůbec nevím jak.A hlavně nechápu,proč každý flashdisk po vložení do PC načte znovu ovladače.Tedy to chápu,když jsem přeinstaloval systém,ale nechápu,proč všechny filmy zmizí,a promění se v ikony Nera-po odinstalování Nera v ikony z vlákna 30.7.-14.52

doplněno 03.08.14 09:41:

Když se podívám na zaplněnost flash,tak ale ukazuje jako by tam ten film byl.Když ho z flash smažu,tak se ikona po znovuotevření okna objeví znovu.

Datum: 04.08.14 12:34

Tak jsem to vyřešil nakonec tak,že jsem celý systém už podruhé v týdnu přeinstaloval a najednou je vše OK.Flasky jedou jak mají,jsou na nich náhledy a hrají v domácím kině.Kromě jedné.kterou jsem přeformátoval.Film se na ní sice převede,objeví se náhled,vše OK,ale nehraje to v domácím kině.Objeví se,že zařízení není podporováno.Něco se asi stalo při té první přeinstalaci,nevím ale co.V každém případě děkuji za čas a ochotu pomoct .Zdravím

Datum: 04.08.14 18:01

Tipnul bych, že flash bude naformátovaná do souborového systému (možná ExFAT), kterému kino nerozumí.

Datum: 04.08.14 19:15

Je naformátovaná na NTFS a to byla i když na ní byly filmy.Nevím jestli třeba není něco v nastavení,ale já jsem tam nic nepředělával.

Datum: 05.08.14 16:28

NTFS? Ostatní funkční (co v kinu hrají) flashky mají taky NTFS?

Datum: 05.08.14 17:05

Ještě jedna má NTFS a ostatní mají FAT32.Ta co nehraje měla NTFS z výroby a hrála tam normálně.Pak jde ještě naformátovat na exFAT ale to taky nejde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.