Výměna grafické karty

Od: Datum: 09.09.14 19:38 odpovědí: 2 změna: 09.09.14 21:36

Dobrý den, mám notebook Lenovo ideapad z710 a chtěl bych se zeptat, jestli u něho lze vyměnit grafická karta.

(Má integrovanou od Intelu a externí Nvidia GT 745M, chtěl bych vyměnit tu externí).

Jelikož píšou,že je externí tak si mylsím že by to mělo jít, ale na internetu píšou každý něco jiného.

Jestli by to šlo mohli byste mi poradit, kde zjistím, které karty se dají u mého notebooku použít?

Rád bych si totiž pořídil kartu z řady Nvidia GTX.

Moc děkuji za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.14 21:17

Chceš nacpat 760 do noťasu? GT xxxM (Mobile) ≠ GT/GTX (desktop)...

doplněno 10.09.14 07:31: Pardon, zapomněl jsem, že GTX taky mají mobilní verze. Takźe teoreticky by to šlo, ale prakticky si nejsem jistý...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.14 21:36

Vyměnit za výkonnější by pravděpodobně šla (fyzicky), pokud jedná se o standardní notebookový MXM konektor.

Ovšem nikdo nezaručí, že bude se základní deskou kompatibilní a bude to fungovat jak má.

Druhým a řekl bych mnohem větším problémem bude chlazení, které na takto výkonnou grafiku není stavěno a bude se přehřívat.

doplněno 09.09.14 21:42:

Pravděpodobně by měla jít vyměnit za GTX 760M, obě jsou připojeny pomocí stejného rozhraní (PCI-E 3.0 x16). Ovšem nárůst výkonu nebude nijak extrémní. Za výkonnější ji nevyměníte, protože mají jiný konektor (právě již zmíněný MXM-B)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.