Ovladače-nově nainstalovaný ubuntu 14.04

Od: Datum: 31.07.14 13:33 odpovědí: 5 změna: 01.08.14 10:49
na počítač (1,4ghz, 1GB RAM, 80Gb HDD) jsem nainstaloval místo Windows XP, Ubuntu 14.04. Instalace proběhla v pořádku, všechno jde jak má, ale instaloval jsem ho bez připojení k internetu takže třeba nastavení je celé v angličtině, klávesnice je česká. Zatím jsem ještě nesehnal LAN kabel abych si tam nainstaloval aplikace atd.. A teď k otázce- musí se na linux instalovat ovladače nebo se to po připojení k netu stáhne samo? Uvažuji totiž o tom, že až koupím LAN kabel tak syatém znovu přeinstaluji tentokrát už s internetem. PS. ještě nemůžu pouštět hudbu a video, protože mi tam chybí nějaké MPEG-4 decodéry atd.. ty seženu kde?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: praivo2
Datum: 31.07.14 15:43

Ano, po připojení se vše stáhne samo, jen je myslím nuté stahování spustit ve správci aktualizací.

Při opětovné instalaci povol nainstalování "softwaru třetích stran", pak se nainstalují i ty dekodéry.

Ohodnoceno: 0x

Od: sssopel
Datum: 31.07.14 15:50

Dekodéry se dají dodatečně nainstalovat následujícím příkazem zadaným v terminálu:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Balíček je pak stažen z internetu a nainstalován.

Od: linux
Datum: 31.07.14 16:53

trošku hloupá otázka ale kde ten terminál najdu?

Od: sssopel
Datum: 31.07.14 17:37

Terminál (příkazový řádek) najdeš někde v menu. Většinou označený jako Term, XTerm, UXTerm, Terminator atd ...

Od: linux
Datum: 01.08.14 10:49
takže už je to v pohodě.. udělal jsem to nejdřív přes terminál a nakonec jsem to ještě přeinstaloval aby se doplnily ty věci které tam nebyly

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.