USB disky

Od: Datum: 29.07.14 22:23 odpovědí: 12 změna: 30.07.14 14:52

Prosím o radu.Mám 9 flash disků.Všechny hrály v pohodě.Včera jsem přeinstaloval Windows,nainstaloval věechny programy,balík kodeků atd.Vše funguje kromě jedné věci.Když vložím do USB vstupu disk,instalují se znova ovladače.Ukazuje,že se nainstalovali úspěšně.Jenže když pak kliknu v "Počítač" na tento disk,tak se otevře a ukáže soubory ale už tam nejsou jako dřív náhledy ale jen logo přehrávače Nero.Když kliknu na nějaký film,tak se přitom otevře Windows media player(jako výchozí) ale film se nespustí.Když chci disk bezpečně odebrat,tak to ukáže,že je používán jiným programem a nezbývá než ho vytáhmout natvrdo.Když pak tuto flashku vložím do domácího kina,kde vše dřív hrálo v pohodě-ukáže se "No data".Už jsem takhle dopadl se třemi flashkami.Pokaždé totiž se instalovali nově ovladače,zřejmě díky té přeinstalaci Windows.Už se tam bojím nějakou vložit.Zbytek ,těch 6 flashek hraje v domacím kině OK,ale mám obavy když je vložím do počítače,že se znovu budou instalovat ovladače a dopadnou stejně.V jednom USB vstupu mám myš,v druhém klávesnici a ve třetím externí vypalovačku a vše funguje.Ten čtvrtý mám na ty flashky.Zkoušel jsem to dát do toho vstupu místo vypalovačky ale bylo to stejné.Při té třetí flashce jsem dal bezpečně odebrat a u té to šlo.Ale v domácím kině už ukazuje No data.Flashky jsou od různých výrobců.Jedna z těch tří je Transcendent,dtuhá Team a třetí Platinum.OS mám Windows Vista Home Premium 32bit-notebook Acer Aspire 5310.Je tam ještě vstup na paměťové karty,ten je v pohodě.Jednu flashku jsem zkusil naformátovat,ale když jsem na ní přenesl film,tak za prvé ten přenos trval hrozně dlouho a po otevření v počítačí se objevilo opět logo Nera,po kliknutí opět přeskočilo na Windows media player,ale film se spustil.Když jsem ho zavřel,tak najednou byli vedle sebe 2 ikony stejného filmu(opět Nero).Ta jedna se tam zničehož nic vytvořila sama.Opět jsem ale flashku musel vytáhnout natvrdo,protože se objevila zpráva,že je zařízení je používáno jiným programem,ale já mám přitom vše uzavřeno.Nevíte prosím, kde je chyba.děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mcbain*
Datum: 29.07.14 22:28

Problém není ve flashdisku, ale v uživateli. Na flashdiscích nemáte filmy, jsou tam jen zástupci (odkazy na filmy). Tím, že jste přeinstaloval systém, tím jste buď smazal původní filmy v počítači nebo jste změnil cesty k nim. Nezbývá, než-li si na flashdisky nahrát celé filmy. Pokud je nemáte zálohované, tak jistě víte, jak je znovu získat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.14 22:51

Já jsem je ale v počítači smazal už dávno byly přeci na flashkách,tak proč je tam nechávat.A hráli normálně i když v počítači byli smazany.A po znovunainstalování ovladačů nehrajou už ani v tom domácím kině.A jak jsem psal,přeformátoval jsem flashku a zkusil na ní přetáhnout film znovu,ale ukazuje to dom.kině No data.

Datum: 29.07.14 23:14

Já tomu zase tak nerozumím,ale myslel jsem ,že když je film na flashce,tak ho můžu z PC smazat a taky jsem to tak dělal.A filmy hráli z flashky normálně i když z počítače byly smazány.

Datum: 29.07.14 22:28

Dle mého za to může Nero. Při instalaci jste povolil Neru otvírat mediální soubory a asi to dělá paseku. Nero po spuštění počítače spouští nějakou svou část na pozadí. Zkusil bych Nero odinstalovat a uvidíte.

Datum: 29.07.14 22:52

OK.Zkusím dát Nero pryč.

Datum: 29.07.14 22:58

Tak Nero se odinstaluje,ale stejně mi nejde na rozum,proč to po znovunainstalování ovladačů v PC,už nehraje v domácím kině.

Datum: 30.07.14 00:07

Tak bohužel,odinstalace Nera a následný restart nepomohly.Zkusil jsem stáhnout krátké video.V počítači spuštěné z flashky nehraje, a v domacím kině ukazuje No data.A teď přetahuji film 1,4 Giga,který byl dřív přetažený cca za 3 minuty a teď to ukazuje 45 minut.Flaska byla naformátovaná.Kontroloval jsem zbylých 6 flaschek a v PC hrajou normálně.Mám ale obavy jakmile je dám do PC,nainstalují se znovu ovladače a bude konec jako u těch tří.Jak píše mcbain,stáhnout znovu,to by sice šlo, ale nejhorší na tom je ,že to nejde..Teď jsem to udělal a vytvořil se zástupce viz.obr.a film mám pořád v počítači ale na fleshce ne i když to ukazovalo,že se přenáší.Druhý obrázek je po najetí kutzoru na ikonu.

doplněno 30.07.14 00:46:

Teď jsem chtěl naformátovat druhý USB ale ukázalo to tohle.Já ale žádný program otevřený nemám.Ukazuje to teď u všech tří USB,takže nejdou ani naformátovat.

doplněno 30.07.14 08:55:

Povedlo se mi naformátovat jeden z USB disků.Přenos filmu na něj ale trval dlouho a objeví se toto-viz obr.Chybí opět náhled filmu,film se nespustí.V počítači je stále uložen.Samozžejmě se nenačte ani na domácím kině.Už nevím co s tím.

Datum: 30.07.14 10:50

ta dlouha doba kopirovani by mohla naznacovat ze USB vidi jen jako USB1.0 takze skontroluj jestli mas spravne nainstalovane ovladace USB portu

kdyz se vyrve fleska bez korektniho odebrani, muze se i nevratne poskodit, pokud nejde odebrat tak vypnout komp a vyndat pri vypnutem kompu

jinak prirazeni ikony souboru jde o tak, ze na nej najedes mysi, das prave, otevrit soubor v ...vyber v cem si zvykli a zatrhni otvirat vzdy

Datum: 30.07.14 11:32

Ovladače jsou aktuální jak ukazuje správce zařízení.On se ten film sice přenese pomalu ale stejně se objeví jen ta divná ikona-nikoli náhled a nejde spustit..Když soubor stáhnu,tak ve složce náhled je a normálně hraje ve WMP,který je nastavený jako výchozí.Ale z flashky už se náhle neobjeví a ani nenabídne možnost otevřít v...(viz obr.)Nainstaloval jsem zpátky Nero,protože se ukázalo,že tím to nebude a tudíž se objevuje místo náhledu filmu,popř.divné ikony ikona Nera(viz.příspěvky na tomto vlákně).Ale film se nespustí.Jednoduše řečeno,každy flash disk,který po přeinstalaci Windows vložím do USB vstupu,instaluje znovu ovladače a tím končí.Náhledy ,která byly na disku se promění v ikony Nera a na domácím kině už nejde nic přehrát-objeví se No data.I když předtím hrál v pohodě.Proto už nemohu dát žádný ze zbylých 6 disků do počítače,protože je jasné,že by se znovu instalovali ovladače(což po přeinstalaci OS chápu),ale už nechápu,proč se poté filmy ztratí a nejdou ani na domácím kině.Navíc nejde flashka korektně odebrat(viz obr),přitom nic jiného spuštěného není,jak se píše ve varování.Přeformátovat jde ale odebrat korektně už ne.A jiný flaska zase ukazuje,že,nejde přeformátovat,protože,jsou otevřeny jiné programy,které ji používají,ale to není pravda. Ještě nějak zkusím radu praiva,ale dnes nemám čas.Za každou radu budu vděčný.

Datum: 30.07.14 10:48

Základní postup u probémů tohoto typu je zkusit flashky naformátovat na jiném počítači, nebo aspoň pod jiným OS (např. LiveCD s Linuxem)...

Od: mkat®
Datum: 30.07.14 14:43

A skusiť ich v inom počitači?Alebo nainštalovať iny prehliadač napr Gom player.

Datum: 30.07.14 14:52

Já právě nemám možnost to skusit v jiném počítači.Alespoň ne pár dnů.Ale proč to nehraje v domácím kině,když to předtím hrálo.Teď to ukazuje No data a to jen tím,že se nainstalovalo znova ovladače.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.