Vytvoření net příjmace pro vzdálené zařízení

Od: Datum: 29.07.14 21:48 odpovědí: 1 změna: 31.07.14 06:57

Zdravím,

potřebuji poradit, jak nakonfigurovat D-Link bezdrátový přístupový bod, aby mohl spojit vzdálené zařízení v kotelně s WiFi modemem. V kotelně je zařízení na ohřev vody, které potřebuje pístup k internetu pro vzdálenou správu.
Schéma zapojení:
vzdálené zařízení - LAN kabel - AP zařízení - WiFi - WiFi modem - tel. linka
Jinak vlastním D-Link Wireless G ACCESS POINT - DAP-1160
Moc se v tom nevyznám a ocením všechny vaše rady a nasměrování
Dík :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jir®
Datum: 31.07.14 06:57

Ten Váš "přístupový bod" v kotelně je třeba přes propojit přes LAN k PC a nastavit ho jako klienta pro WIFI-modem, tedy bude se chovat stejně jako PC připojovaný k WIFIně, tedy bude to nikoli režim "přístupový bod" nebo-li AccessPoint ale Client.

Mělo by to být v průvodci po přihlášení k tomu zařízení snadno nalezitelné, použijete stejné přístupové údaje, jako když se k WIFI hlásíte z Notebooku. Nejspíše Vám nabídne dostupné přístupové body a jen vyplníte svoje WIFI heslo. Abyste se přímo připojil a mohl toto nastavit, musíte si vzít notebook do kotelny anebo to zařízení přinést k sobě k počítači. Aby se dali navzájem propojit, musíte si zjistit, jakou IP adresu má to zařízení ve výrobním nastavení a svému PC přidělil pak podobnou ve stejném rozsahu sítě.

Např. když má zařízení adresu 192.168.0.1, tak si musíte přídělit 192.168.0.2 a můžete to LAN kabelem propojit napřímo.

Ruční nastavení adresy je různé pro různé OS, předpokládám, že budete mít Windows 7, takže Ovládací panely, vpravo dáte hledat slovo "sítě"> objeví se Centrum síťových připojení a sdílení, kliknete na něj a vlevo se objeví na druhém místě Změnit nastavení adaptéru. Najdete své sítové rozhraní, bez připojeného kabelu nejspíše bude na něm vidět křížek, a ručně nastavíte adresu, tak že na něj kliknete pravým tlačítkem, kliknete na Vlastnosti, najdete si položku Protokol IP verze 4, kliknete opět na Vlastnosti a vyplníte ručně adresu. Viz přiložený obrázek.

Po provedení akce nezapomeňte vrátit původní nastavení adresy ... nejspíše to bude nastaveno na automatické načtení adresy z DHCP.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.