Netiskne černá barva-multifunkční tiskárná HP

Od: Datum: 29.07.14 10:13 odpovědí: 2 změna: 29.07.14 20:31

Dobrý den, mám problém, po měsíční odstávce tiskárny mi netiskne černá barva, ani po výměně kartridže za novou. Můžete mi poradit kde je problém? Mám HP ALL IN ONE 1315 Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 29.07.14 11:12

Bude upchatá tryska. Mala by byť v programe tlačiarne možnosť čistenia trysiek. Nepoznám HP, ja mám Epson, tam to čistenie je a mnoho krát som to robil. Ak to nepôjde, tak len do servisu.

Ohodnoceno: 1x

Od: host
Datum: 29.07.14 20:31

a) po výměně kartridže je třeba sundat z tiskové hlavy krycí fólii, což jste asi udělal, je to zjevné.

b) po výměně kartridže se u některých tiskáren, (barevných) dělá kalibrace, přesné usazení a vymezení tisku a tisk zkušební stránky, takže tím by se měla tiskárna vyzkoušet a připravit k tisku

c) zaschnutí inkoustu v kartridži po měsíci je neobvyklé, tiskárna obvykle může zůstat nepoužívaná i déle. U některých typů je třeba aby tiskárny byla neustále zapnutá i když je v klidovém jakoby vypnutém standby stavu, protože tím se prý zahřívá tisková hlava aby v ní inkoust nezatvrdl a neucpal tiskovou plošku hlavy

d) u některých barevných tiskáren je tisk černé dělaný kombinací z barev a případně ze samostatné černé hlavy. Tím by se dalo vyzkoušet, jestli černá tiskne nebo ne.

e) různé tiskárny mají různá nastavení tisku, možná je tisk černé nějak pozastavený?

f) podívejte se do návodu k obsluze, jestli tam váš problém uvádějí a popisují příčinu a její odstranění.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.