Linux mint - v terminálu vyžaduje heslo

Od: Datum: 29.07.14 07:56 odpovědí: 3 změna: 30.07.14 21:08

dobrý den, na zkoušku jsem naistaloval Linux Mint a zkouším se v tom orientovat. Když chci použít "sudo" tak chce heslo ale to nelze vložit, chová se jakoby byla vypnutá klávesnice. Prosím linuxáky o radu kde dělám chybu? dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 08:41

Napiš ho tam a [Enter], asi z důvodu bezpečnosti se nezobrazuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: lmgify
Datum: 29.07.14 10:46

Heslo se pri zadavani na Unixu standardne nezobrazuje. Normalne ho naklepej a zmackni Enter.

Jestli existuje nejake zaplaty, ktere zpusobi zobrazovani hesla (napr. hvezdicky apod.), to jsem nezkoumal. Nemelo by to byt nic tezkeho, ale jak jsem psal, lidem to asi nevadi, protoze to neopisovani hesla je bezna bezpecnosti vec v Unixu.

Lze si i nakonfigurovat, ze nebudes muset heslo zadavat pri pouziti sudo.

Ohodnoceno: 0x

Od: lou
Datum: 30.07.14 21:08

děkuji všem za rady, po několikadenní testovačce jsem došel k závěru že linux pro mě není. Vracím se k winům. Možná po čase to zase vyzkouším, ale teď na laborace nemám čas (..a asi ani dost velké IQ ) díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.