CP-910 - tisk fotografii po postprodukci

Od: Datum: 09.09.14 16:54 odpovědí: 13 změna: 12.09.14 11:00

Krásný den přeji pořidil jsem si mini tiskárnu na fotky CP-910 za 3500 a papíry k tomu za 1000 kč a zjistil jsem že nelze tisknout již editované fotografie tak jsem napsal na suport a bylo mi odpovězeno toto :

Vážený pane Morongu,
děkujeme za Vaši žádost, s níž jste se obrátil na společnost Canon.
Pokud jste fotografie upravoval v počítači, není jejich tisk možný. Bližší informace Vám zasíláme v příloze.
Se srdečným pozdravem,

Cena papírů i případné baterie je neuvěřitelně předražená a ani za tuto předraženou cenu si nemohu tisknout co chci?
Abych tedy přešel k věci :
otazka : Lze nějakým editorem editovat fotografie aby po exportu nepřidával svojí hlavičku kterou pravděpodobně tiskarna blokuje, Případně existuje editor který by dokážal hlavičku fotografie sfalšovat? Používám GIMP.

Děkuji všem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 09.09.14 17:26
avatar

Bylo by dobré poskytnout nějaký originální obrázek, který vytisknout jde, a nějaký upravený, který vytisknout nejde. Ale ne sem, nahraj to případně někam na internet, zdejší systém automaticky obrázky překonvertovává. Jinak při ukládání např. do jpg GIMP může (ale nemusí) vložit nějaký popisek a kromě toho můžeš nastavit několik parametrů a mj. třeba i vložit do obrázku miniaturu (s tím si občas někdo poradit nedokáže). Zkusil bych porovnat ty dva obrázky (originál/upravený) a polaborovat s nastavením při ukládání (jsou to ty pokročilé volby).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mororo*
Datum: 10.09.14 01:55

@hm : Omlouvám se mohlo mě to napadnout link na oba obrazky http://temp.mororo.cz/
@seelou : Též se omlouvám zapoměl jsem se zmínit že fotografii přenáším přes SDHC kartu, doma wifinu zatím nevedu.

Od: hm®
Datum: 10.09.14 12:42
avatar

Tak jsem se díval do těch fotek a ... nic skutečně zvláštního jsem neviděl. Nicméně tiskárna asi může vycházet jen z uložených metadat a v nich mi můj program hlásil chybu u XMP (něco jako EXIF, ale prostě trošičku jiné). Netvrdím, že to tím je. Ale stejně jsem zkusil vytvořit tři soubory: "Krusovice 005_EA.JPG", "Krusovice 005_EB.JPG" a "Krusovice 005_EC.JPG". V "A" jsem XMP smazal, do "B" jsem dal XMP z needitovaného originálu, do "C" jsem dal všechna metadata z originálu. Doufejme, že se to povedlo, běžně to nedělám. Můžeš zkusit, jestli něco z toho půjde vytisknout. Kdyby ano, tak hurá. Sehnal by sis odpovídající prográmek, metadata upravil a bylo by. Určitě by se povedo sehnat prográmek takový, který by převedl vše (nebo aspoň hromadu) najednou.
Odkazy na stažení upravených fotek posílám vnitřní poštou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.14 22:00
avatar
Taky mám tuto tiskárnu a opravdu problém s tiskem nemám ani po úpravě v editoru :) Nepíšeš základní věci, co to je za formát obrázku, v čem byl editovaný a jak se ho snažíš tisknout, myšleno z PC, Air print, z karty atd.?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.09.14 13:23

No já mám starší model CP730 a jak je vidět tak Canon vůbec v tomhle problému nepokročil, bohužel :-D Fotky upravené v editoru ta moje tiskárna z karty taky nezvládá a to má slot na všechny karty (SD, CF, MS ). Jakýmkoliv jiným propojením s počítačem, ale tiskne bez problémů, pokud nemůžeš použít Wi-Fi, jistě má tiskárna propojení pomocí kabelu USB, ten k tomu ale nedodávají. Tak si kup USB kabel pro jakoukoliv tiskárnu a propoj s počítačem. Nezapomeň ale do počítače nainstalovat SW pro tiskárnu. Měl by to být tento typ kabelu:

http://www.alza.cz/kabely-a-k…rnove-kabely/usb/18852090.htm

Určitě je tam na to konektor (typ B) , ten druhý klasický plochý USB (typ A) je pouze na připojení FLASH

doplněno 10.09.14 18:17:

ještě dodám že baterie lze koupit přímo v Číně (poštovné zdarma) asi za 300Kč a je lepší než originál - mám to vyzkoušené. Co je od Canona také hanebnost, že nové modely už nemají v sobě nabíječku a baterie se připojuje k tiskárně kablíkem. Na starých modelech se baterie přicvakla na "záda" tiskárny a po připojení napaječe se nabíjela a tisklo se z elektrické sítě, po odpojení napáječe přebrala napájení baterka, na CP910 považuju způsob napájení z baterky jako velký krok zpět a to ještě nedokázali vyřešit tisk z karty po úpravě fotky z editoru - to je docela ostuda.

Samozřejmě, že když jsem před lety na tenhle problém narazil, tak jsem oslovil "podporu" ti mi tehdy řekli, že o ničem nevědí, tak jsem laboroval se vším možným i s hlavičkami souborů fotek a bez úspěchu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mororo*
Datum: 10.09.14 21:24

@hm : velice děkuji, bohužel ani po tvé upravě se je nepodařilo z karty vytisknout, příjde mi že cannon je blokuje umyslně jinak to nevidím.

@bmx : Díky moc kabel jsem koupil při cestě z práce v místním obchodě a funguje, vysvětluji si to tak že při tisku přes kabel nejsou schopný zjistit meta data a tím nepoznají zda fotka byla editována, nevidím žádnou možnost chyby která by způsobila možnost netisknutí upravených fotografii z karet, musí to být umysl o tom nasvědčuje i reakce technické podpory
O tu baterku bych měl docela zájem, nevýhodou je že musím mít externí nabíječku, kdybys utrosil nějaký link do vnitřní pošty byl bych štasten, souhlasím s tím že připojení je velký krok zpět a nechápu důvod proč to udělaly, člověk by od takové věhlasné firmy očekával kvalitu a nejlepší inovaci.

ještě jednou všem díky za pomoc a omlouvám se že mě nenapadlo to obejít tiskem přes kabel :).

Od: bmbx®
Datum: 10.09.14 23:03

No nikdy jsem nezkoumal jakým způsobem se liší data po kabelu nebo z karty, zkoušel si třeba tisk z FLASHKy? Já si myslím, že z FLASHKy to půjde. Ta moje tiskárna na to není stavěná, tak to nemohu vyzkoušet, její USB port funguje jen na propojení s foťákem a přímý tisk z něj ( PictBridge ) , nebo speciální Bluetooth USB modul od Canona za 1500Kč nebo kolik za něj chtějí, kupodivu to chodí i s některými BlueTooth USB moduly za pár stovek

No-jo-no..., firma Canon už pro mě dávno neznamená žádnou věhlasnou firmu, sice mají nejlepší inkoustové tiskárny co se kvality tisku týče, ale to je tak všechno (navíc jsou plný různých "kurvítek" a jejich životnost je kolem dvou let, třeba foťák bych od nich v životě nechtěl, v tom byl Canon dobrej tak v dobách filmu :-D

Nechci strašit, ale i tiskárna SELPHY CP xxx má v sobě "kurvítko" a mě už se projevilo, kolegovi taky asi před 14 dni na CP 400, jenže mě jen tak něco nezaskočí a po mém zásahu mi slouží dál (kolegovi taky)

link na akumulátor zašlu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 11.09.14 15:08
avatar

Že záleží na tom, jak se obrázku do tiskárny dostanou, to by mě tedy nenapadlo. Metadata jsou součástí těch JPG, takže jsou k dispozici při jakémkoliv doručení obrázku. Jedině mi vychází, že je ještě něco uloženo někde na té kartě a normálně to není vidět. Při tisku odjinud se to ale kontrolovat nedá, protože tam už to prostě není a dodat to tam nelze; takže odjinud se tiskne bez omezení.

Trošku mi to připomnělo foťáky a karty Olympus: jen na originální karty se dalo fotit panorama, na obyčené karty ne. A bylo to taky jen nějakým vtipně zašitým bajtem kdesi na kartě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.09.14 15:23

Legrace je, že tiskárna vytiskne jakoukoliv fotografii z jakékoliv karty, z jakéhokoliv digitálního fotoaparátu. Ta fotografie může být upravena ve fotoaparátu jakýmkoliv způsobem, který fotoaparát na úpravu fotek poskytuje, jakmile je fotografie prohnána přes počítač, tak z karty jej už tiskárna označí jako nečitelný/poškozený soubor a nemusím v editoru udělat vůbec nic, jen jí načíst do editoru a nově uložit A zkoušel jsem mnoho software na úpravu fotek a výsledek je vždy stejný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 11.09.14 15:35
avatar

Tedy jakákoliv fotka odkudkoliv jde vytisknout i z karty, když před tiskem projde editací ve foťáku Canon? No a co jestli ten foťák někam na kartu při vyfocení a při editaci tajně ukládá CRC nebo něco podobného? Pak se dá jakákoliv změna mimo foťák zjistit (znovuuložení v editoru fotku určitě změní). Smysl toho opatření mi samozřejmě uniká, je to jen proto, aby se prudilo.

Přímo z PC to nevadí, protože tam by OS jakoukoliv neplechu ze souborového systému stejně vyhodil, takže tam už se na ni nelze spoléhat a proto se nekontroluje.

Třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.09.14 16:38

Psal jsem po editace v jakémkoliv foťáku, tedy nemusí to být Canon. já osobně mám několik fotoaparátů od Sony od malého kompaktu přes EVF po zrcadlovku ( jak jsem psal výše Canon pro mě měl význam v dobách filmu, dnes je to pro mě "podřadná" značka, ale mnoha lidem v uších pořád zní ze setrvačnosti :-D ). A v jednom kompaktu je spousta 3.14čovin na úpravu fotky po jejím vyfocení a protože zrovna tento foťák nepodporuje PictBridge a ta moje tiskárna zase neumí vzít foťák jako USB pamě´tové zařízení, musím pro tisk použít kartu a není problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mororo*
Datum: 12.09.14 03:18

@bmbx :
11.9.14 23:03 : Bohužel flashku aktualně nemám mi nedávno odešla takže zatím nevyzkouším.
Pro firmy přidávat tyhle "kurvítka" je důležité protože si zajištují stálý přísuň peněz a bohužel i podnikový programátor při opravě jedné chyby přidá další tři, aby se neřeklo že nic nedělají.
12.9.14 15:23 : Můj fotoaparát BenQ GH700 bohužel editaci fotek nenabízí maximálně seříznutí fotky ale to je vše ale snažím se našetřit na Nikon d7100 jelikož mojím koníčkem krom focení ožralů je i focení letadel na leteckých akcích což kompaktem vážně nejde a to jsem se snažil několikrát :)

@hm
12.9.14 15:23 : Taky nechápu co se tím společnost snaží dosáhnout jestli prodeje ještě stolní tiskárny pro tisk post-produkčních fotek? Trošku jsem nepochopil proč to na pc nejde zabezpečit. Přece výstupní zařízení by mohlo ještě řvát že to nejde místo toho aby tisklo, přesto jsem rád že to funguje.

Od: bmbx®
Datum: 12.09.14 11:00

Samozřejmě problematiku "kurvítek" dobře znám a pokud je to v mých silách tak se je snažím odstranit, mnohdy i před uplynutím záruky, neboť záruku neuznávám. Nejednou jsem něco rozebral zcela nové a upravil :-D

jinak blokace tisku s karty pokud je fotka upravena v PC, postrádá jakékoliv vysvětlení, když jakýmkoliv jiným připojením s PC tisk upravených fotek funguje, já to spiš vidím na to, že "softwérovým inženýrům" u Canonu něco uteklo a nepovažují to za důležité do dnešních dob řešit :-D

Jsou kompakty a kompakty, existují kompakty, které mají velký zoom a jsou hodně rychlé a lze je použít i na focení například letadel, ale tím nechci říct, že by byly schopny nahradit zrcadlovku, ale v nouzi postačí. Já tvrdím, že je lepší i technicky horší fotka než žádná, zváště při těžkoopakovatelných situacích a ne vždy má člověk těžkou a objemnou zrcadlovku při ruce, ale mít u sebe neustále a za každé okolnosti kompakt není žádný problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.