Vypíná se PC

Od: Datum: 27.07.14 11:31 odpovědí: 17 změna: 27.07.14 13:49

Zdravím mám takový dotaz. Už nějakou dobu se mi stává že když hraju hry v PC cvakne a vypne se a musí se počkat nějakou dobu než zas jde zapnout. Dneska jsem schválně při hře měříl teploty CPU se dostalo na 63°C a GPU na 72°C poté v tom cvaklo a konec... Nevíte čím by to mohlo byt?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ronaldos89
Datum: 27.07.14 11:35

Zdravím, Teploty, které sem dáváš jsou na PC normální (stolní) A zkus změřit teplotu HDD a dej sem screenshot. Mohlo by to být tím.

Ohodnoceno: 0x

Od: tomm
Datum: 27.07.14 11:39

HDD nešlo nad 50°C

Datum: 27.07.14 11:42

Naví i když je procesor při těch 63°C řve to jako blbe větrák jede na 5500 otáček... pak mě ještě napadlo že může být něco se zdrojem vždy je uplně vařící...

Datum: 27.07.14 11:36

63 a 72 by nemelo delat problemy.. je to notebook nebo stolni pocitac?

pokud je to notebook tak rozebrat a poradne vycistit - pokud je to notebook HP tak do servisu, spatne se do nich dostava a riskujete ze ho poskodite.. je mozne ze vam i zlobi sensor teploty a sice ukazuje tyhle teploty ale realita je uplne jinde a tak dojde k vypnuti pomoci prosteho technickeho omezeni komponent. notebook se vetsinou vypne az kdyz teplota processoru prekroci 90 stupnu, processor sam o sobe "vydrzi" telotu zhruba do 120-150 stupnu ale diky bezpecnostnim pojistkam se na tuhle teplotu nikdy nedostanete maximalni provozni teplota se vetsinou udava nekde kolem te stovky..

doplněno 27.07.14 11:41:

mozna bych na vasem miste zkusil nejaky zatezovy test treba v EVERESTu je test na vypocet pí do nekonečna.. to jednoznacne potvrdi jestli je to problem s teplotami. + je tam i stresstest pameti a disku..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.07.14 11:40

Jedná se o stolní PC

Datum: 27.07.14 11:42

U PC je obvykle v BIOSu nastavení ochrany a teplot. Zkusit si pohrát s nastavením. Viz obr.

doplněno 27.07.14 11:44:

nechápu, jak se sem dostaly tyto motorky. Ty jsem tam nedával :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.07.14 11:51

když je procesor při těch 63°C řve to jako blbe větrák jede na 5500 otáček... pak mě ještě napadlo že může být něco se zdrojem vždy je uplně vařící...

Datum: 27.07.14 11:51

Klidně to může být i špatně chlazená grafická karta nebo odchází napájecí zdroj. Stáhni si nějaký Benchmarky a testuj.

doplněno 27.07.14 11:52:

A počítač se restartuje nebo se úplně vypne?

Datum: 27.07.14 11:59

uplně vypne a nejde zapnout až po 2-3 minutách zas jde zapnout... mám podsvícenou klávesnici, cvakne vypne se a klavesnice pořád svítí... ale zdroj je vždy nejvíc horký a to dost je to 450W mám jeden náhradní ale 350W a nevím jestli by to utahl :-/

Datum: 27.07.14 12:07

tak je mozny ze je ten zdroj zaneseny zkuste ten slabsi. ale je otazka jestli vam ten slabsi ty komponenty utahne.

Datum: 27.07.14 12:12

základovka: MSI K9A2 CF

CPU: amd phenom quad core 9650

GPU: Ati radeon 3870 512MB

4GB RAM

500GB HDD

opticka mechanika

Datum: 27.07.14 12:14

hm, teoreticky pokud ta grafika neni externe napajena - tzn napaji se z PCI a nevedou k ni zadne dalsi draty z zdroje tak by to 350w zdroj utahnout.. MOHL.. ale to je opravdu jenom teorie.. jde i o presne vyrobce komponent a konkretni serie, za pokus nic nedate.. pri nejhorsim zabijete pul hodiny casu.

Datum: 27.07.14 12:19

bohužel grafika je napájena ze zdroje 4pinem jinak zkoušel jsem zatížit ten procesor pomocí EVERESTU 100% teplota max 65°C takže už to bude asi opravdu jen ten zdroj... u grafiky se me zdá málo 72°C ale je divne že ten větrák na procesoru ma skoro pořád 5500otáček to je dost...

Datum: 27.07.14 12:31

hm, mužete zkusit i ventilátory na procesoru a grafice "prepastovat" pro lepsi odvod tepla..

zkuste si na internetu najit presne tu vasi grafiku u vyrobce bude tam informace o tom jake ma energeticke pozadavky.. hledejte podle vyrobce ne podle "oznaceni" karty.. jadro je ATI/AMD ale vyrobce muze byt klidne treba MSI a plati ze dve stejne grafiky od dvou ruznych vyrobcu se muzou dost diametralne lisit nejen vykonem ale samozrejme i spotrebou.

Datum: 27.07.14 12:56

To jsem udělal s tím přepastováním... asi to bude ten zdroj no jak říkám když se to vypne tak nejvíc hoří zdroj... divné že má vždy otáčky jen kolme 1200

Datum: 27.07.14 12:59

hm, bohuzel takovehle veci se "na dalku" diagnostikuji spatne :) zkuste, uvidite..

nejhorsi co se vam muze stat je ohlusujici rana ze zdroje a vyhozene pojistky :D

Od: jmlc*
Datum: 27.07.14 13:49

není to divné, je to logické - nízké otáčky z důvodu chyby ve zdroji, proto se přehřívá... vyměňte zdroj nebo reklamujte, pokud máte v záruce

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.