Obnova smazaných/ztracených dat z NTFS

Od: Datum: 26.07.14 16:42 odpovědí: 22 změna: 30.07.14 15:12

Zjistil jsem že se mi smazal adresář na NTFS, která obsahují dost souborů (je to šílené, ale bylo to na Windows 7 se kterým se teprve seznamuju; nechápu jak k tomu mohlo dojít). Je nějaký program zdarma, který by je dokázal obnovit na jiný disk a zachovat strukturu adresářů? Podotýkám že cesta začíná na možná neplatný název prvního adresáře. Potřebuju aby prohledal a obnovil soubory v určitém pořadí, seřazeno podle data, nebo abych si mohl vybrat, které soubory má obovit. Je tam problém že je smazáno více souborů stejného jména (asi staré verze ve stejné složce) . Hledam free program.

doplněno 26.07.14 17:30:

Zatím zkouším program Recuva, ale schází mi tam něco čím bych mohl blíže specifikovat hledání. Těch souborů je ve výsledku totiž strašně moc. Například specifikovat jaký název adresáře musí být v cestě souboru a jaký adresář nesmí být v cestě souboru.

Příklad: hledám všechny soubory uložené v adresáři USR (i zakořeněnéú ale nesmí tam být adresář LOG.

Potřebuju je vybrat pomocí shift + click a ne pomocí check boxů protože těch checkboxů tam jsou stovky. Prohledávám celý disk 500GB.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 11:00

Tak jsem hledal a zkoušel různé programy, z nich dva mi přišly nejlepší. Na prvním místě mustím zmínit

Glary Undelete - tento program dokázal vcelku rychle proscanovat celý disk (SATA 500GB) a roztřídit nalezené soubory do stromu velmi podobného jako je strom v průzkumníku Windows XP. Proto se velmi snadno ovládá. Vidíte původní datum souborů i jejich stav. Bohužel i když některé soubory byly označeny jako velmi dobré, zjistil jsem že byly přepsány. Naštěstí díky tomu že jsem měl vytvořených více záloh díky tomu jak jsem vytvářel nové projekty ze starých projektů, tak ty potřebné data jsem nakonec poskládal dohromady.

Nevýhodou tohoto programu je, že můžete označit pouze soubory v jednom adresáři, neoznačíte adresáře zanořené. Neumí zazálohovat celou složku včetně vnořených složek a souborů, ale je spolehlivý a přehledný.

Recurva - jeho hlavní výhodou je že dokáže najít všechny smazané soubory. Poté co zadáte filtrovat, můžete najít soubory určitého typu nebo jména a ty si dát zazálohovat. Pak dostanete výzvu, jestli se mají přepsat soubory se stejným názvem. Zvolíte možnost přejmenovat a tím získáte mnoho souborů s podobným jménem. Pokud máte například 150 adresářů s koncovkou ..._soubory a uvnitř obraz header.jpg, tak dostanete 150 souborů header s číslem a koncovkou .jpg . Procházet tyto soubory pokud by se jednalo o textové soubory a porovnávat by bylo obtížné. Myslím, že je tam možnost uložit seznam souborů, to se dá použít při porovnávání dat souborů.

Hlavním nedostatkem obou programů je to že nemají náhled. U Glary Undelete sice náhled je ale zdá se být nefunkční, po kliknutí na soubor nevidím jeho obsah, ať už jde o text nebo obrázek. Takže nezjistíte jestli je soubor poškozen i když ho program detekoval jako nepoškozený. Taky nelze odfiltrovat určité podadresáře a nelze zaměřit hledání jen na jednu specifické složku a její podsložky. V případě, že budete hledat adresář /?/ABC a všechny její podsložky, stejně bude prohledávat celý disk a vypíše všechny soubory. U Glary Undelete jsem ještě zpozoroval problém že se neumí přizpůsobit změně na větší DPI na WIndows 7, takže nelze použít velké DPI.

Další programy mi přišly k ničemu.

Datum: 27.07.14 11:18

no, primarne plati ze pokud doslo jen ke "smazani" tak ta data tam porad jsou (widows se neunavuji fyzickym vymazanim dat ale jen zrusi zaznam o souboru v tabulce souboru)

ovsem. kazde dalsi spusteni systemu z toho disku nebo jakakoliv operace s jakymikoliv daty na tom disku SNIZUJE sanci na obnoveni. priklad..

soubor je "1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111" vam se povedlo omylem ho "smazat" cimz misto na disku obydlene temahle jednickama "neexituje" a je volne pro jakakoliv jina data.. v okamziku kdy spustite treba internetovy prohlizec nebo vlastne cokoliv, i system.. tak system neustale na disku vytvari a maze soubory.. ruzne cache, swap..a je tu realna sance ze se vam stane to ze z vaseho puvodniho datoveho proudu "1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111" se takovymhle nahodnym premazanim stane

"000111101111111111011111111101111111111110001111111111110111111111110111111100111111110111111111111"

pri takovehle zachrane dat vzdycky plati ze disk na kterem se "nachazi" data ktera chcete zachranit by se NEMEL dal aktivne pouzivat a mel by se pripojit do jineho systemu jen jako externi uloziste do ktereho se zadne nahodne soubory nezapisuji a jen se z nej cte.

Od programu "zdarma" na nejake domaci obnoveni dat by jste toho chtel moc ;) pokud vim recuva umi zadat cestu kde se adresar nachazel.. A jen podotknu ze jakykoliv program na tohle vam nejspis vytahne jen surova data pokud uz jsou poskozena.. to znamena ze mozna budete mit adresarovou strukturu ale pokud jste mel napriklad slozku s 100 fotkama s nazvvy kocoureknastrese.jpg, smejicisedite.png... a podobne tak po obnoveni skoncite se slozkou obsahujici 00000000001.jpg, 00000000002.jpg, 00000000003.jpg, ...00000099999.jpg, totez plati treba i pro dokumenty word.

doplněno 27.07.14 11:28:

Pokud se jednalo o nejaka skutecne kriticka data muzete se obratit na nejakou firmu ktera se primo specializuje na zachranu dat, ta je vybavena profesionalnim HW i SW na reseni takovehle situace a povetsinou vam dodaji 100 vytistenych stranek s adresarovou strukturou kde se s nima dohodnete jaka data z jakych slozek chcete obnovit a oni to udelaji.. ale reknu narovinu ze je to dost nerentabilni.. pokud se nejednalo o neco opravdu zivotne duleziteho tak se to proste nevyplati, tyhle sluzby jsou TEZCE predrazene...

pro priste oporucuju pouzit nejake cloudove uloziste jako je treba OneDrive ktere je automaticky soucasti uctu Windows Live, je zdarma, poskytuje zdarma az 50GB mista a za uplatu je mozno mit i uoziste o velikostech stovek GB.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.07.14 11:46

Ale je to na samostatném disku, na jiném disku než běží Windows 7. Původně byl disk připojen v systému s Windows XP, kde sloužil i jako uložiště pro pagefile.sys, jenže já ten soubor smazal takže ho teď nemohu zapojit zpět k systému s Windows XP (vytvořil by velký soubor, který by přepsal data). Tady na Windows 7 se odkládací soubor vytváří na jiném disku. Tak snad přepsání nehrozí pokud nenahrávám data? A pokud mažu? Při výmazu adresáře, se zapisují data do tabulek na tom disku, může při tom hrozit přepsání?

Každopádně se mi povedlo zachránit nejdůležitější práci, tak že jsem zkopíroval soubory z různých složek a slepil to dohromady jako puzzle. Naštěstí jsem z té složky už přesunul svoje videa a fotky jinam, ale tahle složka s projektama tam ještě zůstala. Nestihl jsem to zazálohovat. Ale vůbec mě ten Windows 7 začíná štvát. Mám ho nově nainstalovaný, udělal jsem aktualizace, nainstaloval pár programů na obnovu dat. A teď mi padá průzkumník, odhlašuju se a přihlašuju třikrát až čtyřikrát během dvou hodin. Asi tam hodím zase nanáročné Windows XP i když tím příjdu o 4G RAM a zisk z 64 bit systému. Radši pojedu na WIndows XP, kde si udělám 6 - 8 záloh o velikost 6GB než na Windows 7 kde si udělám tak maximálně jednu zálohu o velikosti 30-40GB a nehrozí mi že přijdu o data protože na XP jsem jako doma. Paradox, že nový počítač je rychlejší aspoň 2x ne-li víckrát než ten starý, ale Windows najíždí tak aspoň 2x - 3x pomaleji než XP. Nejhorší je, že nechápu jak se to mohlo smazat, protože do průzkumníka jsem zadával hledání souborů jako *.tmp, *.zip, *.bmp, *.psd, *avi. S tím jsem pracoval. Co jsem mazal se týkalo archivů a adresářů úplně jinde než byla složka umístěná na tom disku.

Já ty nalezená data už vyexportoval na jiný disk. Jednou přes Recuvu a jednou přes Glary myslím. Ještě zkusím obnovit nějaké méně důležité, ale užitečné soubory.

doplněno 27.07.14 11:52:

Tak 50 GB dat by se mohlo hodit ale problém je v tom, že tím riskuju že si to bude moci někdo jiný přečíst a pokud by tam třeba byly data o kterých nechci aby si někdo četl tak nevím, asi raději ne. Možná je zakódovat do raru aby to nidko nečetl. Ale kdoví jeslti si to neumí třeba rozkódovat.

doplněno 27.07.14 11:54:

A druhý problém Windows live ID. Já si zaprvé nezapamatuju adresu pod kterou ten WIndows registruju (pořád měním emailové adresy) takže bych buď zapoměl heslo nebo účet a už se k tomu nikdy nedostal. A zadruhé používám dva Windowsy tak bych se zase z toho druhého tam nedostal. Bo to ID je spjaté přece s tím Windowsem ne? Tak dostal bych se tam z jiného Windowsu?

Datum: 27.07.14 11:57

swap s vytvari na disku ktery urcite.. ve vsech windowsech.. standardne C:/pagefile.sys

kdyz data mazete a z disku nic nespoustite nemelo by hrozit riziko nejakeho premazani.

hm, nevim windows 7 bezi bez problemu i na slabsich pocitacich, z moji zkusenosti vyplyva ze takovehle problemy obycejne mivaji jen lide s nelegalnim systemem protoze ruzne aktivatory natahaji do systemu vsechno mozne.

existuje i 64bitova verze windows XP ale neexistuje jeji ceska mutace.

zda se vam ze W7 najizdeji pomaleji protoze jsou rychlejsi -paradox.. windows 7 a novejsi pouzivaji prefetch.. nejcastji pouzivane dll a podobne komponenty "prednacitaji" uz pri startu a proto ihned po startu muzete zacit pracovat nebo treba ihned zpustit hru bez vejrani na presypaci hodinky a cekani nez vsechno nabehne :) prefetch jde vypnout, ale byla by to skoda.

pokud data zmizela sama od sebe a jste si 1000000% jisty ze jste neudelal nejakou chybu tak doporucuju isk proverit pomoci nejakeho nastroje (pro zacatek asi klasicky checkdisc ve windows - chkdsk PISMENOJENOTKY: /r /f) popripade nejakym specializovanejsim sw jako je napriklad "HDD Regenerator" protoze nahle zmizeni nejake slozky vetsinou ohlasuje blizici se kriticke selhani disku.

doplněno 27.07.14 12:01:

ulozna OneDrive pouziva 256-1024 bit sifrovani pro vase data a nepovolany clovek se k nim nema sanci dostat (v onedrive muzete nejake slozky i "nasdilet" a umoznit do nich pristup z venci, ale defaultne jsou vsechny "neverejne" a bez prohlaseni pomoci Live ID se do nich proste nedostanete).

Live ID jde zalozit stejne jednoduse jako email vlastne to mail je, neco@hotmail.com nebo neco@live.com, ale je mozne zalozit i live id bez nejakeho emailoveho uctu na uz existujici email ktery uz mate (mam live ID na vlastnim emailu neco@mojedomena a nebyl s tim problem.).

Halvne prosimvas nepodlehejte tem kecum na ruznych diskusich napriklad na idnes kde se hadaji deti a neustale tam nekdo breci jak je jakakoliv sluzba microsoft nespolehliva a nebezpecna, jak vas tam kazdej spehuje a podobne plky..

doplněno 27.07.14 12:03:

Windows LIVE ID nema s winows nic spolecneho :) jde ho pouzit treba ve windows 8 pro prihlaseni a synchronizaci ale samo o sobe live id neni nijak se systemem windows propojeno..

rika se tomu windows live protoze oni se snazi vsechny sluzby propojovat.. ted je to tak ze kdyz mate treba email na hotmailu, mate automaticky i windows live id pod kterym se muzete prohlasovat prakticky do vsech sluzeb ktere MS provozuje od skydrive (onedrive), prez moznost vytvoreni "online" profilu v OS Windows 8, az po Windows live custom domain center.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.07.14 12:28

Je to legální Windows, alespoň mi to tvrdil ten člověk od kterého jsem to koupil i s instalačním DVD. Ale jestli to není právě tím prefetchem že start je pomalejší. Hlavně teda když se odhlásím tak ten nájezd je pomalý a pak když už tam skoro je tak je tam takové jakoby okno (nevypadá jako klasické windialogwindow) a tam je napsané Čekejte nebo Čekejte, prosím... A čekám další dobu... To se tam objevuje od té doby co jsem instaloval ty recovery programs. Ale dva z nich jsem už odinstaloval. Asi bych si měl sehnat 64 bitovou verzi XP.

Když použiju chkdsk /F tak bude ukládat na disk. To není žádoucí.

Složka Live muže být zakodovana, ale stejně vždycky bude existovat někdo, kdo k tomu bude mít přístup a bude si to moci rozkódovat nebo klíč mám jen já a příjemce a microsoft se k tomu nedostane ani kdyby použil své vlastní dekódovací algorytmy? Ne že bych vlastnil nějaký nelegální software či kradené materiály, ale kdybych si je tam uložil, to jako si fakt myslíte že o tom MS nebude vědět? Tak to že NSA špehuje všude kde se dá a chce vědět o každém co nejvíc to nejsou dětské povídačky, taková je bohužel realita. Ale využit by se to určitě dalo k těm věcem, které nejsou až tak úplně soukromé.

Jo tak možná to zkusím, ale u mě je problém ta obava že zapomenu heslo a účet protože mám jich hafo, sice mám i uložené věci v poznámkách, ale stane se že i neuložím nebo zapomenu že existuje. Svět internetových účtů je moc velký.

Datum: 27.07.14 12:40

checkdisk nic neuklada, uklada jen log a ten uklada na systemovy disk.

checkdisk kontroluje povrch disku na chyby a pokud nejake najde opravi je prealokovanim sektoru na jinou cast disku k tomu urcenou.

nez shaneni 64bit zastaraleho XP, tak si zazalohujte veskera data a nainstalujte si uplne cisty windows 7 bez jakyhokoliv sw od vyrobce a podobnych blbin.. posleze nainstalujte jen ovladace a svuj sw.. nejhorsi jsou takove ty recovery systemy kde uz jsou ruzne radobypomocne programy do vyrobce HW nebo notebooku. pokud na krabicce DVD a nebo na pocitaci neni autenticity certificate (stitek s vyrobim cislem windows) tak widle legalni nejsou.

zaobirat se tim ze nejaka NSA se bude zajimat zrovna o vase data mi prijde paranoidni.. bez urazky.. zasifrovana data z zabezpecneho disku dostanu ven policie s pomoci nejake specializovane firmy.. a nezalezi na tom jestli je mate u sebe nebo v cloudu.. Tyhle pohadky o spehovani, zneuzivani os udaju, nelegalnim "prohlizeni" souboru.. to jsou blbosti.. vetsinou je z ust vypousteji v pocitacove branzi lidi pouzivajici linux protoze se snazi za kazdou cenu kazdeho kolem sebe presvedcit ze MS je "zlo" a pouzivani jejich sluzeb je "nebezpecne" (coz tedy sedi od opensource OS ve kterem se muze vrtat kazdy blbec), pokud vam opravdu tak strasne jde o bezpecnost, nabidnete mi praci, navrhnu vam reseni a realizaci primo pro vas.. vlastni server v internetu, jen po vasi kontrolou, kde bude vsechno sifrovane jen podle vasich klicu.. ale ani to neni zaruka toho ze se k datum nikdo nedostane :)

ty hromady uctu.. to je hloupost no.. mate si to nejak zorganizovat.. mit jeden ciste soukromej email a jeden nebo dva ciste pracovni a nic jineho neresit :) pak je v tom bordel a pomoz pambuh kdyz nejake jmeno nebo heslo zapomenete.

Datum: 27.07.14 12:57

Mít jen jeden email je taky riziko. Občas se stane, že pošlete nevhodný email na adresu, kterou nechcete. Jako takhle, já v těch emailech nemám zmatek, mám to v emailovém klientovy, ale snižuje se tím riziko, že bych mohl poslat nevhodný email někomu komu to není v žádném případě určeno. Když bych měl jen jeden email tak to riziko tu je protože se mohu překliknout v adrese, apod. No nevím no. Nejsem rozhodnutý jak si zorgnaizovat data. Potřeboval bych tak 6 disků a na každém mít jiný operační systém . Ne, kecám, stačily by dva disky na operační systém, k tomu zálohovat každý z nich a pak dalších 5 disků na data a zálohy. Pro situaci jako nastala bych pak jen udělal image 121 GB oddílu a ten image bych mohl později kdykoliv prohledat tím recovery programem.

doplněno 27.07.14 13:01:

Já jsem se snažil zjistit to číslo na štítku, ale je jich tam tolik a nevím které k tomu patří. I kdybych neměl štítek tak co? DVD je legální. Je tam napsáno Sada OEM System Builder Pack. Ale jaké číslo porovnat s čím to nevím.

Datum: 27.07.14 13:04

:D jdete na to az moc chaoticky. :D uplna vam staci pracovni pocitac a dva externi disky (je lepsi mit dve oddelene zalohy).. nic vic nic min :D precejen HDD je pohyblive a jeste magneticke medium tak je tam riziko ztraty dat, ale sance ze kdyz budete mit acronis zalohu na dvou ruznych discich dvou ruznych vyrobcu a prijdete o oboji se dost snizuje :)

acronis umi i zalohovat jen urcite slozky v bezicim systemu, vytvaret prirustkove zalohy, porovnavat zalohy... (acronis trueimage) stejne jako umi zalohy distribuovat po siti, na externi disky a flashky, nebo treba na ZIP media a DVD.. velmi dobry byl taky program Ghost od Symnantecu na zalohovani.. ten ale tusim umel zalohovat jen cele diskove oddily.

Datum: 27.07.14 13:10

na stitku je plno infromaci.. vas zajima produktovy klic:

http://h10010.www1.hp.com/ewf…/Doc/images/154/c01916481.jpg

na obrazku 5 bloku XXXXX za sebou..

to ze mate originalni medium nemusi nutne znamenat ze mate legalni windows.. zvlast u OEM system builder verze :) clovek co vam to prodal mohl nainstalovat windows a stejne je aktivovat nejakou nelegalni cestou.. a ja uz videl takovych aktivovanych windows co pak nedelaji co maji ze se to neda ani spocitat :D to je takova ta ceska manie mit vsechno nejlepsi za co nejmensi cenu a idealne zdarma :D

Datum: 27.07.14 13:44

Ale mám k tomu štítek který tomu patří takže to podle mého názoru je legální.

Datum: 27.07.14 14:18

A nevíte náhodou jak získat data z poškozeného souboru doc pro Windows XP? Uvnitř je text, ale soubor nejde otevřít.

Datum: 27.07.14 14:52

bohuzel v xp uz se nejaky ten rok nepohybuju.. radove oplati ze kdyz je "poskozeny" soubor, tak je vetsinou jen poskozena hlavicka ze ten program nevi "jak" ho ma otevrit.. zkuste se podivat treba na slunecnice cz jestli je tam nejaky "opravovat" wordovych dokumentu.. vim ze neco takoveho bylo pro excel.

Datum: 27.07.14 16:09

špatně jsem to napsal. Je to doc pro Office XP.

Datum: 27.07.14 16:18

uhod jako prast.. to je praveka verze office... nemam tuseni.. mozna nekdo jinej..

Datum: 27.07.14 20:23

Pravěká verze to sice je ale zato mnohem lepší, praktičtější a přehlednější, než ten morbidní Office s ribbon key.

Datum: 27.07.14 20:28

souhlasim i ne.. XP je na me uz moc praveke.. ja pouzivam office 2007, prijde mi lepsi.. ale 2010 a novejsi.. to uz je katastrofa.

Datum: 28.07.14 09:39

Ještě jsem se chtěl zeptat jak vypnout ten prefetch. Jsem toho názoru, že to je ten důvod proč to najíždí pomalu při startu. A bude to horší pokud přidám třeba ovladače grafiky a jiné programy. Taky jak vypnout aby mi Win 7 nenabízel okno jestli chci vytvořit zálohu. Při startu to zdržuje.

doplněno 28.07.14 13:27:

Spouštění systému trvá hrozně dlouho (hlavně přihlašování). Za tu dobu bych se na XPéčkách 10x odhlásil a přihlásil. Vypnul jsem prefetch (SuperFetch) no a pak to vypadalo že to už nenajede vůbec. Nemám na to celý den abych čekal než najede komp. Takže zapínám prefetch a zkusím hledat co dělat a proč to jede tak pomalu. Je to hrůza.

doplněno 28.07.14 13:51:

12 tipů na urychlení PC:

http://www.pcmag.com/slidesho…l=251692&a=251692&po=2,00.asp

Vypínám služby:

- klient DHCP

- klient DNS

- wired autoconfig service

- Adobe Flash Played Update Service

- Google Update (2x)

- čipová karta

- zásady odebrání čipové karty

- Windows zálohování

Mám vypnout i defragmentaci? Je možné že by systém bez mého vědomí při startu defragmentoval disky a oddíly a proto to tak dlouho trvá?

Taky tam mám MS antimalware (Microsoft Security Essentials - mseinstall - že by toto zpomalovalo nebo procházelo a kontrolovalo počítač?) a Windows Defender.

K čemu je služba Virtuální disk?

Biometrická služba systému Windows? To snad nepotřebuju?

Datum: 28.07.14 13:34

no, ten pomaly start muze mit plno pricin.. ale az takhle extreme pomaly.. to je otazka.. ja pouzivam windows 7 a 8.1 a start i na rok nepreinstalovavanem pocitaci zabere par sekund (rozhodne alespon 4x rychlejsi nez start XP a pocitac jde ihned jak skoci na plochu pouzivat..) nevim jak hluboce do toho vidite ale moje zkusenost rika ze windows dokazi zarucene rozes...t ruzne ty radoby cistice jako je "ccleaner" a "urychlovace" jako je tuneup.. to je to nejhorsi co clovek do pocitace muze nainstalovat a ten pocitac pak dela psi kusy..

jeste jedna vec me napadla.. pokud jste pouzival XP a ted tam mate 7, a mate SATA disk tak si zkontrolujte jestli je v rezimu AHCI nebo IDE protoze pokud vam SATA disk nebezi v ide rezimu - coz XP pozaduji, tak se nedivim "rychlosti" startu.

doplněno 28.07.14 13:41:

boze nesrozumitelna odpove... AHCI = LEPSI pro Windows 7, IDE = HORSI - mnohem pomalejsi..

praveke XP si s AHCI neporadi a vyzaduji sata disk v IDE.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.07.14 14:24

Ale jak to poznám? To jako mám nastavit v BIOSu? Nebo nějakým jumperem? Myslím že dneska se to všechno děje automaticky. Jdu to restartnout a zjistit co se změnilo.

doplněno 28.07.14 15:04:

Tak jsem zjistil, že DHCP a DNS jsem vypínat neměl (asi). Protože mi nejel internet. Zapnul jsem znova it to wire. Před DHCP a DNS nájezd za 1:45, po aktivování služeb DHCP a DNS to je 2:10 - 2:15 asi o 20 vteřin delší nájezd. Ale stále je to pohádka ve srovnání jak dlouho jsem předtím musel čekat. Teď ale nevím která služba to způsobila.

doplněno 28.07.14 15:05:

oprava: wired autoconfig service

Datum: 30.07.14 13:25

Ale Windows 7 s AHCI není o moc rychlejší. Tady je srovnávací graf: http://notebook.cz/clanky/technologie/2007/AHCI

Dole je disk s povoleným AHCI, nahoře bez. Je vidět že má trošinku lepší výkon, ne o moc. Ale má hladší křivku což je plus.

Datum: 30.07.14 13:51

koho zajimaji grafy? pokud ses takovej ten clovek co se orientuje jen podle testu a grafu tak se na to vyprni, nacpi si tam zpet XP a budes spokojenej.

jediny co se v IT pocita je zkusenost, grafy a testy jsou k nicemu. vetsina z nich neni objektivni.

Datum: 30.07.14 15:12

Chystám se na to. A zapoměl jsem zmínit, že to jak jsem porovnával dobu nájezdu Windows 7 s Win XP tak Win XP byly na tom starém počítači Pentium 4 o 2.4 Ghz. Takže teď by XPéčka mohly najíždět bleskově. Jestli se mi teda povede rozjet IDE disk, ze kterého bych rád překopíroval oddíl. Zatím se mi nevede to IDE detekovat v BIOSU (přitom deska podporuje 6 SATA portů + 1 port IDE na dva disky ATA). Mělo by to být na kanálu 0, ale nic.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.