Nejde spustit PC

Od: Datum: 25.07.14 13:10 odpovědí: 7 změna: 29.07.14 09:24

Zdravím. Mám problém se spuštěním PC, normálně nám fungoval, naposledy na něm byl spuštěn film, potom jsem ho vypnul a připojil jsem nový HDD, po zpětném zavření krytu a spuštění, černá obrazovka, nic se neděje. Jen HDD se roztočí párkrát problikne dioda a potom zhasne, nic nefunguje, počítač svítí, větráček se točí a nic se neděje, a už nefunguje ani starý HDD, dělá to úplně to samé.. V žádném případě by nemělo být nic se základní deskou, HDD je od toho dál, co máme dělat kromě servisu? Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc*
Datum: 25.07.14 13:34

vypadá to, že jste nějak chybně zapojil a tím odstřelil základovou desku... jedině servis / nový PC

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 13:47

Zkontrolovat, není-li uvolněn datový kabel z patice v desce. Není třeba špatně zamáčknuta graf.karta?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.14 13:54
avatar

Dobry den, nezapipa to nekolikrat pri te chybe? Takto lze urcit, jaka chyba tam je. Odpojil jste novy disk a zapojil jen stary tak jak byl? Odpojil jste oba dva? Nenajede to alespon do biosu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 13:59
avatar

Taky to vidim na chybu grafické karty nebo její pohnutí. Nebo jste špatně připojil disk nebo špatně vrátil věci do původního stavu. Máte ext. grafiku nebo int. na desce? Základ testu je připojit jen MB+CPU+RAM+VGA a to testovat a přidávat postupně zbytek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 14:53

Takže předpokládám, že PC nejede ani po odpojení toho disku. Byl ten disk co jste připojoval funkční? Byl z obchodu? V záruce? Teoreticky Vám mohli prodat vadné zboží. Nebo ste mohl nesprávně postupovat a poškodit základní desku. Teoreticky, například pokud jste během zapojování nepostupoval tak jak doporučují v manuálu základní desky (HDD se má zapojovat když je počítač odpojen od sítě. Taky byste měl být správně uzemněn nebo se ujistit, že jste ze sebe vybil elektrostatickou elektřinu; Také se se nemáte dotýkat kontaktů a čipů na desce.). Nesprávně zapojit disk snad ani nejde.

Jedná se o SATA disk nebo o ATA na IDE? IDE disky někdy vyžadují zapojení jumperu, např. zapojit disk jako Master with slave. Také se musíte dívat jestli kabel strkáte do správné díry na desce. U moderních PC a SATA to snad už ani nehraje roli.

doplněno 25.07.14 14:54:

Máte zapojen speaker/reproduktor (ne bedínky)?

doplněno 25.07.14 15:25:

Pozn. Myslel jsem počítač odpojit od elektrické sítě, ne od internetu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rulisekpetr123*
Datum: 28.07.14 19:28

Vše bylo odpojeno od el. sítě. Nenajede ani do biosu. Ale jen tak odstřelit základovku, to se mi nezdá. HDD je SATA.

Datum: 29.07.14 09:24

Taky se ujistěte, že váš zdroj má dostatečný výkon. Nevím jaký příkon má váš procesor a grafika, dejte hledat typ vaší grafiky a "power consumtion" a to samé pro váš CPU. Mohl by být také poškozený zdroj.

Zkusil bych při počítači odpojeném od sítě vyndat baterku, počkat minutu a pak ji tam zase vložit. Případně vyndat baterku, vyskratovat kontakty (dá se to udělat i tím že otočíte baterku naopak). Tím se vyresetuje CMOS ve kterém je uložené nastavení BIOSu. Nejlépe je ale mít u sebe manuál od základní desky. Taky odpojit všechny kabely od disků a usbéček a podobné kabely, nechat jen ty od větráku ke grafice a napájení a speaker. Zapnout a počkat jestli se ozve pípání nebo ne a jestli se bude točit ventilátor od CPU a od grafiky. Pokud se vše točí, pak zkusit připojit disk. Pokud ani po tom všem disk nepojede pak jdou dvě možnosti: strčit starý disk do jiného PC (a riskovat že ho poškodí, ale ujistíte se že jede) nebo dát desku do opravy. Pokud jede disk tak máte jistotu že disk je v pořádku. Pokud je v pořádku ten starý, tak bude v pořádku i ten nový. Ostatně můžete dát celý PC do opravy. Ale bez druhého PC to nezjistíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.