Hledání ve Win 7

Od: Datum: 24.07.14 14:11 odpovědí: 8 změna: 25.07.14 00:35

Zdravím. Učím se dělat ve Windows 7 a mám dotaz na hledání souborů (v tomto případě hledám obrázky *.bmp). Najedu si v průzkumníku na disk, zmáčknu F3 nahoře vpravo zadám *.bmp. Najde mi obrázky. Pak bych ale htěl otevřít nadřazenou složku. Kliknu pravým na soubor a dám Otevřít umístění souboru. Ale mám problém, že se to otevřelo ve stejném okně.

Jak to udělat aby se složka otevřela v samostatném okně?

A druhý problém, je že v otevřeném okně se nevyprala mateřská složka vpravo ve stromě. Ve Windows XP bylo zvykem to dělat asi tak, že zkopíruju cestu nelezeného souboru, otevřu nový průzkumník (obvykle zkratkou) a tam zadám cestu. Pak vlevo vidím strom, kde v něm se nachází složka kde se nachází onen soubor. To má právě tu výhodu, že hned vidím kontext v jakém se soubor a jeho adresář nachází - vidím jeho "bratříčky a sestřičky" tedy sousední složky. A byl bych rád, kdybych stejného dosáhl i ve Windows 7. Jelikož je to velmi praktické a dá se říct nezbytné pro každého, kdo se chce vyznat v souborech na disku. To co se mi tedy ve Win 7 otevřelo je okno, ve kterém vidím výpis souborů (velkých ikon mimochodem místo podrobného výpisu). Nevidím okolní adresáře, takže jak to udělat abych se jednoduše mohl překliknout do nějaké z okolních složek, když nevidím kde to je? Jo, nahoře je nějaká lišta kde vidím názvy složek, na které lze klikat, to ale v žádném případě nenahrazuje strom. Protože jakmile kliknu na mateřskou složku, tak ztratím přehled o tom, jaký byl název původní složky a kde jsem se nacházel. A proč pořád klikat a trefovat se jenom proto abych viděl něco co je jinak skryté. Jak to tedy řešit? Chci normální funkční strom, kde vidím všechny složky jak jsem zvyklý na XP.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.14 16:16
avatar

A co pracovat v souborovém nanažeru, co je vlastně FreeCommander. http://www.slunecnice.cz/sw/freecommander/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 19:58

Jo to mohu zkusit. Ale znamená to že nebudu moci používat vyhledávání co je v průzkumníku.

Datum: 24.07.14 20:07
avatar

Ovládací panely - Možnosti složky - zaškrtni tato 2 políčka:

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.14 20:15

Díky moc, já si už předtím všiml že když kliknu na strom v otevřené složce tak tam je taky tato volba Zobrazit všechny soubory, ale takto to nastavit přes Vzhled a přizpůsobení je lepší. Ještě si musím nastavit aby bylo vidět že ta složka je opravdu vybraná, protože já myslel že to vybrané není, ale pozadí výběru je nevýrazné.

doplněno 24.07.14 20:26:

A nevíš náhodou jestli barva pozadí toho adresáře, který se otevře v tom stromě jde upravit? Hledám to v nastavení Motivů - Classic. Tam jsou Vybrané položky - tato to ale není, takže v mém případí je to vybrání nevýrazné, takže skoro není vidět která položka je vlastně ta aktuální.

Datum: 24.07.14 20:40
avatar

Ve Vzhledu a přizpůsobení běž do nastavení barev zvoleného tématu, pak do rozšířených/pokročilých možností, v seznamu vyber "Vybrané položky" a změň barvu na jakou chceš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 22:03

Nevím jaké rozšířené možnosti máš namysli. Já jdu do Barva oken. Vybrané položky to ale nejsou. Ta barva nesedí. Nemluvím o tom že na tu položku klikneš. Ten adresář je vybraný ale není aktivní.

Datum: 24.07.14 23:11
avatar

Dole pod paletou je odkaz, něco jako "Rozšířené možnosti vzhledu".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 00:35

To máš asi pod těmi motivy Windows 7 ale já si nastavil Motiv classic. Tedy tam toto asi nemám. Nemám tam ty průsvitné okna protože je nechci. Používám classic protože to chci konfigurovat stejně jako na XP.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.