Nastavení Windows 7

Od: Datum: 23.07.14 13:08 odpovědí: 9 změna: 23.07.14 19:54

Zdar, přešel jsem na nový OS a potřeboval bych s pár věcma poradit, jelikož jsem zvyklý na XP. Například na ploše Win XP jsem měl "Tento počítač" a "Systémové nastavení" (Ikony). Nemohu přijít jak to na tu plochu umístit. Tedy abych byl přesnější u té ikony "Tento počítač" tam se dalo kliknout pravým tlačítkem na vlastnosti (speciální volba) a nakonfigurovat tak určité položky pro práci z pruzkumníkem a u ikony Systémové nastavení, přes to jsem se dostal k nastavení výkonu, odkládacího prostoru apod. Tedy kde najít tyto programy a jak je dostat na plochu.

Momentálně se totiž snažím nastavit průzkumníka tak, aby zobrazoval koncovky souborů a zobrazovat skryté a systémové soubory. Také bych potřeboval poradit jestli jde u oken vypnout jejich automatické posouvání, když okno posunu trochu nahoru. Např. u Firefoxu jsem nastavoval Složku kam ukládat data. A jak se mi otevřelo to okno, tak mě se to tam celé nevešlo na obrazovku v malém rozlišení obrazovky. Takže jsem se to okno pokoušel trochu posunout nahoru (tzn osa myši byla menší y<1), ale stále mi to skákalo zase zpět. Dáse toto vypnout?

Další otázka: jak nastavit barvu a velikost písma? Když bych chtěl u stávajícího (toho defaultního) zobrazení/tématu zobrazit černou barvu písma a velké písmo? Zkoušel jsem zvětšit rozlišení na 150% ale to nestačí, stále je to moc malé, takže bych si chtěl změnit velikost a barvu písma.

doplněno 23.07.14 14:08:

První odstavec se mi už podlo vyřešit, ale ještě bych potřeboval najít nastavení zobrazování souborů a barvy a velikosti písma.

doplněno 23.07.14 14:19:

Narazil jsem sice na nastavení DPI, ale ani 200% mi nedává dostatečně velké písmo. Tak nemohu na to přijít kde nastavit to písmo tak jak se to dělalo na XP? Tam se daly nastavit jednotlivé položky jako názvy oken, typ písma, velikost, barva, tučné, ale ve Win 7 too nemohu najít.

A taky nemohu najít jak přepnout do Klasického zobrazení nabídku start. Podle této nápovědy:

http://windows.microsoft.com/…hange-windows-to-classic-view

to nejde protože tam nemám v bodě 1 položku "Hlavní panel a nabídka Start"


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 23.07.14 16:07

tak především se nepřepnešPokud chceš počítač na plochu tak jdi do nabídky START, tam je vpravo počítač, tak na něj klikni pravou myší a vybet Zobrazit na ploše

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 16:24

Ikonu jsem našel, kliknu a v tom novém okně nemohu najít Zobrazit na ploše, kde to mám hledat?

Má to na mě strašně malý písmena. Zkoušel jsem to změnit v programu Desktop Architekt, a to nemá vliv. Desktop Architekt jestli něco změnil tak možná tloušťku písma. Ale to nemá vliv na text v tom okně které jsem právě otevřel. To je blbý, protože se takhle nedá nic pořáně číst (malý text a šedé písmo).

Od: 111®
Datum: 23.07.14 16:58

zkus podržet Ctrl a otočit kolečkem myši..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 18:55

Počítač jsem už někde našel, myslím že to bylo v ovládacích panelech. Tak jsem to jen přetáhl.

Datum: 23.07.14 16:28
avatar

Ikony jsou v Show or hide common icons on the desktop (Zobrazit nebo skrýt běžné ikony na ploše).

Koncovky a skryté soubory jsou v Folder Options (Možnosti složky), druhá záložka, Zobrazovat skryté atd, zrušit Skrýt koncovky pro soubory známých typů.

To s posuvem okna nechápu. Jestli máte některé mimo obrazovku, zavřete ho a pak znovu otevřete, vrátí se zpět tak, aby bylo vidět (třeba i kvůli většímu množství ploch).

Písmo lze zvětšit v Display (Zobrazení) nebo Make text and other items larger or smaller (Zvětšit nebo zmenšit text a další prvky), je tam 100, 125 a 150%. Vysoký barevný kontrast atd jde nastavit v Ease of Access Center (Centrum usnadnění přístupu), případně klik pravým na plochu a Přizpůsobit.

Taky ještě Adjust ClearType text (Nastavit text ClearType) a tam vybrat filtry tak, aby to šlo na vašem displeji číst co nejlíp.

Menu Start lze změnit kliknutím pravým na lištu dole, Vlastnosti, druhá záložka, vpravo Upravit a tam naklikat co a jak chcete. Jestli se chcete pravého sloupce zbavit úplně (jako v tom návodu pro visty, kde to možná šlo, už jsem je dlouho neviděl), tak to nejde, i když vyhodíte dokumenty, hudbu a bůhvíco tam je, vždy zůstane dole ještě položka pro vypínání.

Jinak všechny zmiňované názvy (nebo jejich části) stačí začít psát do startu a ono je to nabídne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 19:08

Já vlastně původně myslel tím klasickým zobrazením, že bych chtěl, aby se mi v nabídce Start nezobrazovaly ty programy, které jsem spustil a aby vpravo byly ty podmenu (skupiny) tak, že jak najedu myší tak se to hned rozbalí. Na to jsem zvyklý a tady ve Windows 7 musím klikat ručně na všechno, což je poněkud nepohodlné. Také jsem byl zvyklý klikat jedním klikem a to nevím jestli jde nastavit? V průzkumníku nevidím řádek s adresou ve které složce se nacházím. To jsem používal na kopírování adresy, když je třeba vložit cestu do nějakého dialogového okna... Dá se nastavit?

Datum: 23.07.14 19:54

Tak už jsem to našel. Je to v Tento počítač - vlastnosti >> Vzhled a přizpůsobení>> Možnosti složky>> Zobrazení a pod Obecné je nastavení toho jednoho kliku na otevírání složek.

doplněno 23.07.14 20:21:

Je to v Ovládacích panelech, ale dá se tam dostat i přes Tento počítač>> první položka Hlavní ovládací panel>> Vzhled a přizpůsobení

Datum: 23.07.14 16:28
avatar

Klasické nastavení ->

Klikněte pravým na plochu a dejte přizpůsobit. V okně sjeďte dolů a vyberte motiv "Klasické nastavení". Poté klikněte dole na možnost "barva oken", kde se vám zpřístupní nastavení oken, ikon a textu tak, jak tomu bylo ve WIN XP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 17:53

Klikl jsem na plochu a otevřelo se mi okno Přizpůsobení. Tam dole je Zobrazení. Tam jsem si už dříve nastavil: Nastavit vlastní velikost textu maximální velikost: 200% (a to mi nestačí). Nicméně v tom okně je ještě nějaké zaškrtávací políčko "Použít měřítko rozlišení (dpi) WIndows XP" nevím co to má dělat, zkoušel jsem a nic jsem nepoznal. Asi se musím odhlásit, tak to udělám potom a dám vědět co to udělalo.

Dole v okně Přizpůsobení je dole v posuvném okně Klasické nastavení (dík @mikihans), kde jsem toto vybral a pak jsem vybral ten svůj Motiv nastavený v Desktop Architektovy a následně uložený v Přizpůsobení/Motivy. Pak jsem jen musel změnit rozlišení dpi (možná zbytečné, ještě nevím). Problém je v tom že v maximálním rozlišení je teď písmo moc malé, ale v menším rozlišení jsou zase moc velké ikony (v klasickém nastavení). Možná budu muset zmenšit velikost písmen, protože v menu nabídky start je to obří, i když písmo v nabídce programů a na tabech v prohížeči je zase docela ideální. Tak to odesílím a jdu se odhlásit a ještě si s tím pohraju. Díky za rady.

Dole v okně Přizpůsobení je Individuální nastavení, ale tam nejde tam nastavit vlastní barva oken.

doplněno 23.07.14 18:53:

Trvalo to dlouho, ale zdá se to už být docela dobré. DPI jsem si dal na 200%, rozlišení monitoru na max, Přizpůsobení motiv Klasic, upravený na velikost písmen +/-10. Zbývá zřejmě poslední věc, jestli to jde. Například v okně Přizpůsobení, položky dole a vlevo (je to typ písma "menu") mám všechno šedé, tedy malý kontrast. Jde to sice přečíst přorože mám velké písmo, ale ideální by bylo černé. Dá se ještě někde nastavit barva? Fakt. díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.