Ozvěna při nahrávání zvuků počítače

Od: Datum: 22.07.14 20:41 odpovědí: 1 změna: 23.07.14 17:58

Ahoj,
již nějakou dobu mne zlobí nahrávání zvuků přímo v systému (Takže žádný mikrofon.. ani nemám žádný připojený).
Na nahrávání používám Audacity, ale problém je ve všech programech na nahrávání, co jsem zkusila. Ozvěna jde slyšet i v reálném čase, ne jen v nahrávce, ale jen po dobu kdy se nahrává, když nenehrávám není žádná ozvěna.
Ozvěna je 440ms po originálu a o 20dB slabší. I ta má svou ozvěnu o 440ms za sebou o 20dB slabší (o 40dB slabší než originál). A i druhá ozvěna má svou ozvěnu o 440ms za sebou, ale v tomto případě už je hlasitostně v poměru zhruba 1:1 se šumem. Při nahrávání to docela vadí, jelikož to jde dost slyšet.
Nějaké rady jak se ozvěny zbavit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: chizuru*
Datum: 23.07.14 17:58

Mám další zjištění.
Dané hodnoty v dB platí jen pro hlasitost 12%. Například při hlasitosti 24% je odstup už jen 10dB mezi každou ozvěnou a ozvěn jsem po přehrání vzorku nahraného při 24% hlasitosti našla dokonce 7. Při 36% jich je tam už tolik že po desáté ozvěně jsem přestala počítat a odstup byl 5dB.
Při 48% hlasitosti je odstup 0dB a tak to donekonečna vazbí..
Při vyšších hlasitostech se je ozvěna silnější než původní signál a tak to nejen donekonečna vazbí, ale také se to s každou ozvěnou čím dál více zesiluje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.