Excel - rozevírací seznam

Od: Datum: 22.07.14 08:47 odpovědí: 5 změna: 24.07.14 13:21

Dobrý den.

Skoro se stydím, ale někde přehlížím základní věc. Zkouším si všechno možné a mimo jiné Ověření dat na seznam. V průběhu zkoušení jsem patrně něco přenastavila a ověření dat sice probíhá - chybová hláška se mi zobrazí, ale nezobrazuje se mi rozevírací seznam při pořizování do buňky i když políčko "Rozevírací seznam v buňce" mám zaškrtnuté.

Zkoušela jsem něco najít na webu, ale patrně je to tak triviální , že jsem skoro nic nenašla a podle toho co jsem našla by to mělo fungovat.

Mimo problém: existuje někde seznam objektů a metod a vlastností - když si čtu různé příklady, jak se co dá řešit pomocí VBA , docela mně štve, že nevím co přesně dané "příkazy" znamenají a co jiného je třeba k dispozici.

Děkuji všem dobrým lidem za rady a přeji stálé zdraví.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 15:15

Možná se blbě zeptám ,ale přesto to zkusím - zkoušela jste restartovat Excel? Tedy pouzavírat všechny otevřené sešity a otevřít znovu. Excel občas zazlobí a tady si myslím, že je to zrovna ten případ.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.14 00:01

je to takhle nastaveno?

Datum: 23.07.14 08:48

Dobrý den.

Restartovat Excel jsem zkusila už mnohokrát - bez úspěchu. Nastavení je stzejné jako na obrázku. Seznam na ověření je na jiném listu , ale vyzkoušela jsem i přímé zadání jak je na obrázku. Rozevírací seznam se neobjevil. Musí to být "problém " ale sešitu, protože mi teď napadlo zkusit to v novém prázdném sešitu a tam to zafungovalo.

Už jsem z toho laň. Už několik dní si zkouším příklad na nalezení prvního prázdného řádku na liště - vyšla jsem z toho co je na stránkách pana Lasáka. Samozřejmě nefungovalo. Až asi po třech dnech se mi na webu podařila v nějakém fóru najít k tomuto příkladu poznámku že v Excelu 2003 to stejně fungovat nebude. Ale proč to nevím, proto hledám popis co která metoda vlastnost objektů ( těch nejpoužívanějších ) znamená.

Děkuji za odpovědi a přeji stálé zdraví.

Datum: 23.07.14 09:28

Zkuste se podivat na syntaxi zdroje, jestli je napr:
=List2!R2C2:R9C2 POZOR ZDE NEJSOU U LISTU APOSTROFY
nebo
=List2!$B$2:$B$9 A ZDE JSOU

a odpovídá nastavení Moznosti> Prace se vzorci> Styl odkazu R1C1 atd. To je pro kazdy sesit individualni

Datum: 24.07.14 13:21

Dobrý den.

Zkoušením jsem zjistila, že je problém jen na tom jednom listu. Pokud se překopíruje vše z tohoto listu na nový, funguje na novem listu vše OK. Díky za rady a přeji stálé zdraví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.