Wifi router

Od: Datum: 20.07.14 09:51 odpovědí: 4 změna: 20.07.14 11:38

Ahoj potřeboval bych poradit dostal jsem nečekaně tablet a mám i chytrý telefon tak jsem se rozhodl, že si pořídím wifi router, ale nevím jaký vybrat a ani jak se připojuje stolní pc k wifi, mám internet vedený normálně kabelem který je strčený do pc

prosím o radu předem děkuji

Klepal Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.14 10:02

Ve své podstatě koupíš první router kterej ti padne do ruky, z nastavení sítový karty v PC si opíšeš nastavení a přepneš to na automat.

Pak vytáhneš z kompu kabel, dáš do routeru a dalším kabelem propojíš PC s routerem. Pak router nastavíš, nejlépe přes webový prohlížeč co používáš. Instalační CD co se dodávají k routerům není vůbec potřeba. Většinou je jen potřeba nastavení co bylo v PC, napsat do routeru a pak spustit a zabezpečit WiFi. Když se ví, co se dělá, je to tak na jedno malý kafe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.14 10:53

Pořídit si můžete libovolný WiFi router, vyhovující bude v ceně od cca 350-1000Kč, ty dražší mají funkce navíc - více RF částí atd., ty levnější mívají jeden port LAN (což je škoda pořídíte-li si další PC, IP kameru, při nouzovém připojení ntb..)

Stolní PC lze připojit k WiFi nejběžněji pomocí "wifi dongle" do USB nebo WiFi karty do PCI, je to pro Vás myslím ale zbytečné.

Postup vytvoření vlastní sítě WIFI:

1) vytáhnout z PC kabel s internetem a strčit ho do konektoru WAN na routeru

2) krátkym kabelem propojit jeden z konektorů LAN na routeru a počítač

3) zapojit napájení do routeru, vyčkat až router nabootuje - 1 až pár minut

4) nyní otevřít v PC prohlížeč a přejít na IP adresu routeru (zapsáním do pole aresy) typicky to je 192.168.0.1

5) postupovat podle návodu při nastavení WLAN (WIFI).

6) Připojit se k Vaší nové WIFI, nejde-li internet (podle poskytovatele např. s UPC, O2 atd. půjde) je nutné provézt nastavení routeru podle nastavení síťové karty v PC podle návodu k routeru (u IP se musí změnit poslední číslo, nelze to však zobecňovat)

Datum: 20.07.14 11:15

a jakým kabelem propojit jeden z konektorů LAN na routeru a počítač?

Datum: 20.07.14 11:38

Jistě bude přibalen kratší kus klasickýho síťovýho kabelu. Má tu samou koncovku, jako ten, co vytáhneš z počítače.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.