Vymazání vašich dat u Googlu?

Od: Datum: 20.07.14 06:55 odpovědí: 2 změna: 20.07.14 22:16
avatar

Zdravím. Slyšel jsem že prý jde požádat společnost Googlu o vymazání veškerých vašich dat (stop) na internetu. Prostě když si zadáte vaše jméno do vyhledávače , tak aby se o vás už nic neobjevilo. Nevíte zda je to pravda ,případně jak se o to žádá? Díky .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 20.07.14 08:35

Je to tak. Naštěstí google samozřejmě nemaže původní data na internetu, ale pouze se tato nezobrazí ve výsledcích vyhledávače google. Druhé štěstí je, že vyhledávačů je celá řada a tak co nenajde (nechce zobrazit) jeden, ukáže druhý, třetí, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 22:16
avatar

Není to pravda. Společnost Google není oprávněna zasahovat do cizích webů a odstraňovat stopy z internetu. To musí člověk udělat sám – projít všechny weby, na nichž o sobě něco našel, a požádat správce/provozovatele o odstranění záznamů – to ostatně doporučuje i Google.

Goggle může odstranit určité informace z výsledků vyhledávání. Záznamy ale nadále zůstanou na původních webech.

A jak píše Rv – co nenajde Google, najde jiný vyhledávač... Chce-li někdo informace odstranit, pak přímo tam, kde se vyskytují.

Já bych si prostřednictvím různých vyhledávačů našla informace, kontaktovala bych webmastery nebo majitele/provozovatele se žádostí o odstranění osobních údajů/informací, ... Až pak bych Google požádala o odstranění informací.

U Goggle by mělo k odstranění dojít rychle, u ostatních vyhledávačů bude nutné počítat s určitou setrvačností. Ale po nějakém čase by měly informace zmizet i z nich (po odstranění informací už informace nebudou k nalezení).

------- Viz: Odstranění informací z vyhledávače Google

Žádost o odstranění informací z Google

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.