Internet do televize

Od: Datum: 19.07.14 23:37 odpovědí: 9 změna: 20.07.14 11:59

Jak dostanu internet do televize?

Koupil jsem si novou televizi Gogen 39157. Televize má zabudovaný internetový prohlížeč, proto jsem si ji vybral. Po zapojení kabelu LAN do televize internet funguje, ale nelze spustit na internetu videa. Píše že je nepodporuje.

Pro video na internetu mi prodavač mi doporučil dokoupit zařízení "Mini PC".

Toto jsem dokoupil: Google Chromecast.

Po zapojení Google Chromecast do TV přes HDMI a USB internet nejde, televize píše že nemá připojení, "dongle nenalezen". Signál Wifi v prostoru TV je dostatečný - ověřeno mobilem. Přítomnost mini PC také ověřena mobilem .

Poraďte jestli toto mini PC zvládne video, jak to zapojit a nastavit. Pokud to nezvládne, čím to nahradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.14 23:52
avatar

Nebudu komentovat, že sis koupil něco, co nedělá věci, který jsi od toho očekával. Tenhle apštajk neznám, nikdy jsem to neměl v ruce, ale zkus to rozchodit podle tohodle návodu. Taky se jim to nepovedlo na první pokus.

http://tech.ihned.cz/c1-60988…le-chromecast-video-i-v-cesku

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.14 00:18
avatar

Obávám se, že obě varianty mají na Vaše požadavky nedostatečný výkon. A obecně jejich používání by bylo spíše k vzteku kvůli nekomfortnímu ovládání a dlouhým reakcím. Doporučil bych Vám z ekonomického hledska použít starší PC / NTB s DVI výstupem a klávesnici s myší v bezdrátovém provedení. My máme u u TV PC s core 2 duo, 2GB RAM, XP, je to sice topidlo, ale dostatečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiw
Datum: 20.07.14 01:10

Pokud to ještě jde, TV + Chromecast vraťte. Na této TV vám plnohodnotné přehrávání internetových multimediálních souborů nepůjde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 20.07.14 09:05
avatar

JIW: proč by to nemělo jít !?!?!?!?!?!?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clen
Datum: 20.07.14 11:59

Děkuji za Vaši radu. Televizi už vrátit nelze. Tomuto vůbec nerozumím, proto chci další informace. Po koupi televize se ukázalo, že internetový prohlížeč v televizi je slabý a nezvládne video. Podle různých informací jsem si představoval, že zařízení mini pc tento problém vyřeší, toto mi potvrdil a poradil i prodavač: Mini pc zapojit do HDMI, do mini pc zapojit myš a klávesnici, tím to pohodlně ovládat. Chromecast vrátím, toto neumí. Existuje něco čím toto vyřešit?

Datum: 20.07.14 01:13
avatar

To už bych si radši koupil tuto verzi Sony Raspberry Pi s XBMC + DO nebo klávesnice do ruky a máte to jako multimediální počítač na blbosti se spotřebou cca 5W:

http://aukro.cz/sony-gb-raspb…2mb-ram-rev2-i4423169057.html

Nebo jestli máte i satelitní příjem, tak bych si koupil za 2-3000Kč nějaký Linux satelitní přijímač s LAN, DLNA + další doplňky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 20.07.14 09:10
avatar

Ono taky záleží na tom jak máte ten kabel LAN zapojenej !,!,!,!,!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clen
Datum: 20.07.14 11:19

Děkuji za Vaši radu. Můžete to prosím upřesnit? Kabel LAN propojuje TV s routerem, další kabel z routeru vede do PC, v PC funguje internet bez problémů. Internet z routeru přes wifi do telefonu také bez problémů.

Od: lujs®
Datum: 20.07.14 11:50
avatar

Já sem totiž měl propojenej kabel LAN z kompu do TV a nešla mi taky přehrávat videa. Někdo mi poradil routr a propojit kabel tak že nejdřív jde do modemu, pak z modemu do routru a z routru pak do PC, TV apod. a videa šla přehrávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.