Špehování činosti na internetu přes router?

Od: Datum: 19.07.14 10:03 odpovědí: 5 změna: 19.07.14 22:41
dobrý den máme doma router asus rt-n10 je mozne aby tento router nekde zaznenaval vasi aktivitu a uchovával historii treba i ze si umíte zobrazit mejly? pritel mi toto tvrdil kdyz mi proluxoval email. schranku. Nebo se mu proste jen nejak povedlo zjistit heslo
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.14 10:21
avatar

Jedna otázka je, jestli to router umí, předpoklady pro to má, stačí tedy jen software a paměť, tomu že se něco takového děje nasvědčují různé indicie třeba zde. Druhá věc je ale dostane-li se k těmto informacím či datům někdo "zvenčí", pravděpodobně ne. Na získání hesel jsou progrymy, tady bych viděl cestu - některé, ty jednodušší chronologicky zaznamenávají stisknuté klávesy, běží však na samotném počítači.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martule
Datum: 19.07.14 10:50
mno a kdyby mel ten software tak by to slo? A ten musi mit nainstalovany u sebe nebo na tech pocitacich odkud se pripojuju?
Nelibi se mi že kdyz sem se s necim sverila mame kdyz sme meli problemy ze mi to pak bylo predhozeno co sme si psaly...
Datum: 19.07.14 10:52

Vyměňte router nebo radši přítele?*nevi*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.07.14 11:39
avatar

Router bych do toho nezatahával, to by bylo složité, jestli je něco zaznamenáváno, děje se to na počítači(ích).

"Zneužití" routeru je dnes dost diskutovaná otázka. Umím si to představit ze strany států, nikoliv však že by sám router něco uchovával, ale že by vytvořil datovou cestu pro sledování, tato cesta by unikla firewallům, antivirům, vpn, byla by praktiky bez stopy. (rozdíl v množství dat by splynul s režijí) Využití by to našlo při rozkrývání teroristických i jiných zločineckých skupin nebo i jedinců. To vše za nulových nákladů, stačilo by jen poupravit firmware již z výroby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.14 22:41
avatar

Podle mne v této souvislosti vůbec není podstatné, co "umí" nebo zvládne router, ale to, čeho je schopen Váš přítel (a tím nemíním oblast IT, wifi nebo internetu).

Podle mne je pravděpodobnější, že Váš přítel uhodl heslo a prošmejdil Vám vše, k čemu se pomocí tohoto hesla dostal.

Změňte heslo ve všech službách, v kterých jste si toto heslo nastavila. A možná by nebylo od věci změnit i e-mail a nový kontakt dávat jen lidem, kterým můžete důvěřovat (Váš přítel mezi ně nepatří).

---------------- Poznámka: Byl-li by můj přítel schopen mne špehovat, signalizovalo by mi to, že jej mám vyměnit nebo opustit...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.