Tovární nastavení Windows

Od: Datum: 17.07.14 18:07 odpovědí: 4 změna: 17.07.14 20:21

Dobrý den, můj notebook je pomalejší než byl dříve a chtěl bych si restartovat celý Windowsi, ale nevím jak na to. Chtěl bych se dostat do továrního nastavení a prostě resetovat windowsi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.14 18:15
avatar

Windoes nemá žádný tovární nastavení. Čistej Windows získáš reinstalem. Notebooky ale mívají recovery oddíl na HDD, ze kterýho obnovíš systém do stavu po koupi. Ovšem bývá tam dost zbytečnýho balastu a řada jiných naprosto nepotřebných programů, o kterých si výrobce myslí, že bez nich by se přestala otáčet zeměkoule. Ono je nejlepší po nainstalování systému tenhle veškerý balast odinstalovat, nainstalovat a nastavit všechny tebou používaný programy, nastavit si je podle tvých potřeb a zvyklostí, zaktualizovat systém a pak si udělat svoji bitovou kopii hotovýho systému. Pak při případným problému nahraješ tuhle svoji kopii a máš už systém hotový a hned k použití. Za půl hodiny hotovo. Ted se s tím budeš mořit půl dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 18:21

Díval jsem se na různá videa a byla tam tato (obrázek) volba ale nebylo tam napsaný Vyžaduje disk windows, ale u mě jo :( čím to je?

Datum: 17.07.14 18:54
avatar

Nevím na jaký videa ses díval, ale tohle je normální, při přeinstalaci se odněkud musí vzít nový čistý systém. Z čeho bys ho jinak přeinstaloval?

Ohodnoceno: 1x
 
Od:
Datum: 17.07.14 20:21

Téměř každý notebook zakoupený s operačním systémem obsahuje tzv. system recovery partition, což je skrytý oddíl na disku na kterém je uchována celá instalace operačního systému včetně ovladačů.

.

Během bootování stačí stisknout odpovídající klávesu (u každého výrobce notebooku je to klávesa jiná) a dostanete se do jednoduchého průvodce instalací systému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.