Jaký procesor doporučíte?

Od: Datum: 06.08.14 16:56 odpovědí: 19 změna: 09.08.14 08:21

Zdravím, těch otázek bude trochu více :)

Mám základní desku VIA PT890 a podporuje procesory Intel® Pentium® 4, Celeron®, a Core™2 Duo

Zatím se mi nejlepší zdá Intel Celeron G1850. Je nějaký lepší který pasuje? A pasuje tento vůbec? A je lepší jak Intel Core 2 Duo 2,2 GHz? (nejspíše ano)

Kdyžtak mi navrhněte lepší, který pasuje (asi do 2000 Kč, ale to budou nejspíše všechny :) )

Na obrázku je popis základovky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 17:06

Teď jsem našel tento procesor: Intel Pentium G3220 pasoval by?

Datum: 06.08.14 17:29

Ne, G3220 a stejně tak G1850 mají Socket LGA1150, ale deska má LGA775.
Jaký procesor je tam teď? Jestli se to vůbec vyplatí.
Jinak asi Core 2 Duo E6700 a možná (S nezaručenou funkčností) Core 2 Duo X6800.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.08.14 18:47

Teď tam mám to Core 2 Duo E6700 ale chci nějakej lepší!

Datum: 06.08.14 19:10

Pak to je zbytečné upgradeovat, kdo ví jestli by to vůbec fungovalo...
E6700 je nejlepší procesor ze zaručenou kompatibilitou který na té desce jde.
Pokud jde o hry, je stejně zbytečné zlepšovat procesor, mnohem důležitější je grafická karta.

Datum: 06.08.14 20:45

Třeba AC Brotherhood kvůli procesoru se mě seká, přemýšlel jsem o přetaktování, ale docela se bojím :/

Datum: 07.08.14 06:25

Koukala jsem na požadavky a na tu hru stačí i o dost slabší procesor. Navíc přímo E6700 je dokonce v kolonce "Doporučený". Taktéž mám zkušenosti s tím, že se dají hry hrát i s horšími komponenty než jsou uvedené jako "Minimálně". Samozřejmě ale na nízkých nastaveních.
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1062&game=Assassins%20Creed:%20Brotherhood
A kolik RAM má počítač k dispozici? Jaký operační systém je tam nainstalovaný?
Jaká je v počítači grafická karta a na jakých nastaveních hra běží? Myslím rozlišení, kvality textur, Anti-Aliasing, stíny a tak dále.

Datum: 07.08.14 09:49
RAM 4 GB, K dispozici 2,9 GB, Win XP SP3, Grafika: Nvidia GT 360 2GB. Grafiku hry i když dám na nejslabší, hra se mi pořád laguje...
Datum: 07.08.14 10:42

Předpokládám že ta GK je GT 630, jelikož GT 360 neexistuje (Jen GTS 360M, ale ta je notebooková). S takovou sestavou by to mělo jít dobře.
Hledala bych problém někde jinde...
Nevytěžuje počítač něco? Už několikrát jsem se setkala s počítači nakaženými Bitcoin minery (Jeden z počítačů byl dokonce můj vlastní). Ty využívají výkon počítače a antivirus je neodhalí, protože nejsou virus jako takový, ale když se do počítače dostanou bez vědomí uživatele tak jsou pěkně nepříjemné. Zkusila bych se podívat do správce úloh, jestli něco příliš nevytěžuje počítač i když třeba nic neběží.

Datum: 07.08.14 12:43
Pravda - 630 :)
Nejvíce mě zabírají nečinné procesy Windows, může to být ono? A jak ty "viry" Najdu? A jaký máte názor na přetaktování?
Datum: 07.08.14 14:38

Nečinné procesy jsou zrovna věc která by se měla udržovat poblíž 100%, vše ostatní by v klidu nemělo překračovat 10-20%.
Dá se to najít jen pokud se s počítačem umí na trochu vyšší úrovni (A nebo také náhodně, ale to není zrovna moc dobře se tam pak hrabat).
Já sama zkoušela přetaktovat procesor i GK, ale ani 15% přetaktování moc s výkonem nehnulo.
A když už taktovat procesor tak nějaký s otevřeným násobičem... Procesory s otevřeným násobičem jdou taktovat mnohem více, lépe a mnohem stabilněji. Jsou však dražší a za číselným označením mívají "K".. například Intel Coore i5-4670K , Core i7-4770K a podobně. Samozřejmě v tohmle konkrétním případě by se pro takový procesor musela vyměnit deska i RAM a cena by tak několikanásobně převýšila limit dvou tisíc korun.
Takže: Taktovat procesor jako je v tom počítači o kterém je řeč smysl nemá. Navíc většinu práce co se týče výkonnosti her odvádí grafická karta.
A kdo ví jestli to vůbec umožňuje ta deska, ne všechny desky mají v BIOSu možnost přetaktovat procesor.

Datum: 07.08.14 15:21
Právěže hodně lidí mi přetaktování tohoto procesoru doporučuje, inač máte ještě jiný nápad proč by se například to AC mohlo lagovat?
Datum: 07.08.14 16:34

Jak vypadá to sekání hry? Je to způsobeno malými FPS nebo se kouše v nějakých intervalech? Pomohlo by změřit FPS. Kdyžtak i jak moc vytížený je procesor ve správci během hraní.
Sekání od GK a sekání od procesoru vypadá jinak už na pohled. Zkoušela jsem to několikrát.. Dostatečně silná GK a příliš slabý procesor a hry se mi sekaly i při 100FPS. Samozřejmě slabý procesor způsobí menší FPS, ale GK na ně má mnohem větší vliv, proto to může zkreslit.

Datum: 07.08.14 19:58

Je to v podivných intervalech - třeba 5 sekund to jede, na sekundu se to lagne, pak sekundu jede, zase se to lagne na sekundu pak cca 15 sekud jede a lagne se to na 10 sekund atd...

Datum: 07.08.14 20:42

Pak se možná přehřívá grafická karta či procesor. Zkusila bych nějaký program na měření teploty a sledovat co dělá při té hře.

Datum: 08.08.14 20:28

Grafárna je na obvyklích 45 stupnu pri hre dosahuje max 75, CPu je na 25 stupnich, pri hre max 50 stupnu zakladovka se drzi do 40 stupnu :)

Datum: 09.08.14 08:21

No, 75°C není zrovna nejideálnější teplota, ale problémy by dělat neměla.
Zkusila bych nějaký benchmark test a podívat seco vyšlo za výsledky.
Napadá mne už jediná možnost.. Přeinstalovat Windows. Pokud to nepůjde ani pak, bude to závada v Hardware.

Datum: 07.08.14 20:08

Kámoš si procesor přetaktoval z 2,6GHz na 4,6GHz a tomu neřádoj to funguje :D

Ohodnoceno: 2x

Od: mcbain*
Datum: 07.08.14 22:06

Nemá smysl hledat něco lepšího. To, co máte, je asi maximum. Pokud chcete upgrade, nezbývá Vám nic jiného, než-li vyměnit základní desku + procesor + paměti RAM (na nové desce budou DDR-III paměti). Pokud máte starý HDD s PATA rozhraním, tak Vás čeká i výměna disku. Sečteno a podtrženo jste na ceně, kdy se vyplatí přemýšlet o novém počítači a ne o upgrade.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.08.14 20:05

já mám Pentium 4 a spokojenost :D .Je to jednojádro, to je nevýhoda, mám ho na 3GHz a ještě by šel vytaktovat, jen na to mít chlazení :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.