Koupě notebooku na splátky

Od: Datum: 16.07.14 08:36 odpovědí: 26 změna: 26.08.14 13:30

Zdravím... umřel mi notebook :( a opravdu bych potřebovala nový. Nemám ale peníze, abych hned zaplatila celou částku. Koukala jsem, že lze koupit notebook na splátky a podle kalkulačky bych splatila skutečnou cenu (tj. nepřeplácela), když budu splácet 10 měsíců stejnou částku (1/10). Myslíte, že je to dobrý nápad? Jinak bych musela být cca 3-4 měsíce zcela bez ntb, což pro mě nepřipadá v úvahu. Repasovaný nebo starší nechci, jsem na tohle dost náročná a nechci za 5000-10000 starý notebook, když můžu mít za 16000 mnohem lepší a nový i se zárukou. Co si o tom myslíte? Skutečně mi nehrozí nějaká lichvařina, když tam píšou, že "celkem zaplatíte" a je tam stejná částka jako u koupě (zaplacení) ihned?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 09:13

Dobry den, jestli notebook potrebujete k praci, tak neni co resit. Co se tyka splatek, tak by to chtelo videt kupni smlouvu, na udaje na internetove strance by jsem se nespolehal. Zjistete si o obchodu reference, to take dost napovi

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.14 09:31

Chci to koupit osobně v Euronics v Praze. Zkušební doba mi končí 9. srpna, takže bych si to tam chtěla vyřídit až po tom datu. Jen sbírám info předem, ať vím, na co se připravit.

Datum: 16.07.14 10:35

Vyvedu vás z omylu... na internetu lze najít kupu ntb starých třeba 1.měs v luxusním stavu prodávaných z různých důvodů...ja už takto koupil 2 tablety s plnou zárukou...šlo o vyhrané soutěže...jsou nepoužité..atd.a levnější cca o 10-30%

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.14 10:56

Vím, že tohle se dá. Stejně jako koupit třeba starý/nový notebook, který třeba vyřadili z firmy nebo tak. Jenže s tímhle nemám vůbec zkušenosti a bojím se, abych se nějak nespálila. Vím, že třeba na aukru je taky kupa nových notebooků, které někdo třeba dostal a prodává je. Ale prostě... trochu se toho bojím. Je vůbec záruka přenositelná?

doplněno 16.07.14 11:06:

Jinak jsem docela náročná na parametry:

Min/Lépe: Intel Core i3/i5/i7; 6/8 GB RAM; 15,6"; numerická klávesnice, nVidia nebo AMD 2 GB; Win 8 64 bit; čtečka paměťových karet, 4 USB, LAN, HDMI, 750/1000 GB HDD... Myslím, že v těchto parametrech pod 15 000 nic neseženu.

Od: kutululu
Datum: 16.07.14 11:32

No tak ještě abyste nebyla náročná, přece si nekoupíte nějaký šmuk ;) V dnešní době tyto parametry má už skoro každý notebook a hlavně ceny každým rokem klesají. Si pamatuji, že jsem si před 7 lety koupila notebook za 24tisíc a to byl ještě jeden z nejlevnějších *haha* Do 15tisíc už byste sehnat mohla. Já mám teď notebook se všemi Vámi uvedenými parametry kromě RAM tu mám jen 4GB a grafiku mám nějakou HD 4000 nebo tak, ale stál mě 11tisíc. Než jsem si ho koupila, tak jsem sledovala trh a s lepší grafárnou a ramkou byli většinou o 3-4 tisíce dražší, takže pro Vás úplně ideál ;) Se splátkami nemám zkušenosti, určitě je nejlepší, pokud máte možnost si půjčit od rodiny, tam je to nejjistější *smich*

Datum: 16.07.14 12:46

Já mám doma NB za 130 tisíc (1998) :-D

Datum: 16.07.14 12:46

Potřebuješ opravdu takový HW? Co na tom chceš dělat?

Datum: 16.07.14 13:47

Ano, potřebuji. Měla jsem i3, 3 GB RAM a bylo mi to málo. Dělám často spoustu věcí zároveň (pouštím film, permanentně otevřený přehrávač hudby, připojený externí disk bez vlastního napájení, internet, skype (nebo teamspeak atd.), k tomu hra (hraji prakticky jen The Sims a LOL, ale žere to hodně). A samozřejmě word. A přes to všechno chci, aby šlapal RYCHLE a nesekal se. Nesnáším, když musím při práci na PC/ntb čekat na nějaká načítání a podobně. Jestli vás zajímá, proč prostě hru nevypnu a nezapnu, až budu chtít znovu hrát... třeba to the sims se spouští poměrně dost dlouho. Stejně je to s ukládáním. Je to hooodně náročná hra, kterou je lepší prostě shodit do lišty, než vypnout (když třeba chcete pauzu na hoďku nebo tak). Takže mi jde o rychlost (proto mi jde především o lepší RAMky a i3 bych ještě vzala - ale nějaké Celerony a Dual Core atd. asi ne - a něco jiného než Intel už vůbec).

doplněno 16.07.14 13:52:

Resp. abyste měli představu, co na něm tak budu dělat: zapnu ntb, jdu na chvíli na net, pustím hru (třeba to the sims) a třeba si vytvořím postavičku a poslouchám při tom hudbu puštěnou v přehrávači, hru shodím do lišty, pustím si díl seriálu na jednu stranu obrazovky a na druhé brouzdám po netu, přehrávač mám pauznutý. Seriál vypnu a otevřu si word, pustím hudbu a něco píšu a střídám to s hraním hry. Mezitím jsem na chatu nebo skypu nebo něčem takovém. Takže multitasking :D. Prohlížeč prakticky nevypínám, protože buď jen tak brouzdám nebo hledám fakta při psaní/sledování seriálu nebo obrázky domů/lidí pro sims atd.

Datum: 16.07.14 14:02

Jsem přesvědčený, že pro vaší "práci" na notebooku by bohatě stačilo navýšit paměť RAM na 6 - 8 GB a používat 64bit operační systém, např. WIN 7 nebo 8. Výkon i3 je na to co popisujete zcela dostatečný.

Datum: 16.07.14 14:12

Jj, právě proto říkám, že bych i3 překousla (ale míň ne), a těch 6 GB na RAM je minimum, ale asi by to stačilo. Ostatní parametry jsou základ. Chci Win 8 64 bit, to beru jako jasnou věc - když bude ntb bez OS (nebo s něčím jiným), tak si tam ty osmičky stejně dám.

Od: lujs®
Datum: 16.07.14 14:28

Co sem koukal tak hodně noťasů má 4gb RAM ale dají se zvýšit na dvojnásobek.

Nevyšlo by levněji si jenom dokoupit ramku na další 4gb?.?.?

Datum: 16.07.14 14:29

Ale tím se poruší záruka, ne?

doplněno 16.07.14 14:39:

A hlavně: plat mám 13 000 čistého, a bokem si můžu na ten ntb dát tak 6 000/měsíc, tzn. stejně na konci srpna nebudu mít ani těch 15 na levnější ntb. Jde mi fakt o to, jestli opravdu zaplatím jen tu částku ntb, když ho budu mít na splátky. Nebo jestli je nějaká možnost "půjčky" ntb, dokud nebudu mít našetřeno (takže ty 3-4 měsíce).

Datum: 16.07.14 17:19

Záruka se neporuší, jen při případné reklamaci si bude třeba přidaný modul zase vyndat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.14 22:52

Jak tak čtu po čem je sháňka...nepotřebuješ moc výkonný stroj a snad ani nový core i3 bude stačit bohatě.

Jedinné do čeho musíš investovat je koupě SSD disku...rychlost stroje bude cca trojnásobná...

doplněno 17.07.14 10:53:

Je to podle toho kdo "pujčkování" dělá...

Např takový essox chce jen dva doklady a kde pracujete a samozřejmě ověřuje bezdlužnost v sollusu.

Ale tipuji že to bude víceméně podobné, pokud nejste problémová osoba tak to bude ok.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.07.14 07:36

No, měla jsem vyhlídnutý tento, nějako se mi blbě vyhledávají ty s SSD, protože to většinou v nabídce voleb k filtraci není.

Datum: 17.07.14 07:54
Pokud si dobře přečtete smlouvu, tak se nic stát nemůže. Spousta firem takto nabízí. Tyhle podvody dělají spíš lichváři.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.07.14 08:07

Takže by to mělo být ok? Prostě zajdu do toho obchodu, řeknu, že chci platit těch 1600+- měsíčně po dobu 10 měsíců a je to? Žádné příplatky ani nic? A budou potřebovat nějaké potvrzení z práce (ať tam můžu přijít už s tím připravená).

Datum: 17.07.14 09:23
To je těžké takhle radit. Někde potvrzení chtějí, někde si zavolají a někde stačí vaše prohlášení. Já bych se toho nebál, ale přečetl si dobře smlouvu.

Datum: 28.07.14 13:41

Jo, a smlouvu nečtěte, je to přece zbytečný, ale pak tu nehledejte pomoc.

Buď daný obchod píše přes koho půjčují i základní informace. A určitě tam bude něco o to, že to nebude jen tak... kdo by to dělal a nic z toho neměl?

Chce si to důkladně porostudovat smlouvu!

Datum: 17.07.14 11:45

Hangár má s tím SSD naprostou pravdu, zrychlí to neskutečně, komplet všechno.

Viděl jsem sims 3 na nějakém "herním" (specifikace přesně nevím, před vánocemi asi za 14) a to by u toho člověk usnul, než to najede.. pět minut čistého času, jestli ne víc. S SSD a nacachováním v paměti (při opětovném spuštění hry bez restartu počítače, protože superfetch systém pro SSD automaticky zakáže) by mohlo být výhodnější ji prostě zavřít a pak znovu spustit.

Na svém desktopu SSD nemám a když to vidím v porovnání s mnohem slabší konfigurací (micro deska, vše integrované), ale s SSD, tak závidím :)

Od: carrie123*
Datum: 28.07.14 15:02

Ahoj

Nekupuj si ho přes internet, ale určitě si zajdi do nějaké prodejny elektra, kde jim můžeš popsat veškeré svoje požadavky jak ohledně splátek, tak ohledně funkcí notebooku a oni Ti tam se vším poradí a notebook Ti objednají a zařídí i vše kolem smlouvy o splácení atd. Já to tak udělala, a jsem naprosto spokojená.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.08.14 08:39

A to ssd stačí normálně něco kombinované? Nacházím jen samé ssd+hdd (32+xxx) a tak.

Datum: 04.08.14 09:32
SSD je rychly disk pro system, ale pro nejake ukladani dat je maly. Proto za me urcite jeste s HDD, na ktery budes ukladat data, filmy, pisnicky ...
doplněno 25.08.14 23:22:

A první splátku máš kdy? Pokud v září, tak ti třeba přijde každý měsíc faktura. Ale to jenom tipuji, nemám se splátkami zkušenosti.

Datum: 25.08.14 12:26

Tak jsem si ho teda koupila, ale mám tu krapet problém. Než budu někam volat nebo chodit, tak se zeptám tady. Mám teda ty splátky a tak, ale jaksi... ve smlouvě nikde není číslo účtu, kam ty peníze mám posílat. Předtím (v obchodě) jsem si toho nějak nevšimla. Je tu jen, že k 17. dni v měsíci bankovním převodem, a že informace budou upřesněny - jak? Kam to mám posílat? :D

Datum: 25.08.14 23:09

Mno to vzhledem k dnešnímu rychlemu sledu během exekucí, penále etc...se staráte brzy, doporučím projít smlouvu, a ihned volat firmě, ještě je tu možnost že dostanete složenku která po zaplacení na poště pošle sama prachy na bank účet...to je celkem běžný postup u půjčkofirem...

Datum: 26.08.14 13:30

17. září je první splátka. Po nějakém tom pročítání a tak by to teda mělo přijít poštou, otázka je, jak jim to bude trvat. Jinak mi to přijde na trvalé bydliště, což je docela štreka. 20.8. jsem kupovala a furt nic, no :P. A splácí se převodem z účtu na účet, tak snad to bude takhle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.